Ryzen 5 3600 + MSI RX 570 Sistemde Kasma Sorunları!

Üzümlükek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Soruna gelecek olursak sistem 4 yıllık... Tüm FPS oyunlarında smokeli bir ortama girdiğimde, düşman gördüğümde ve özellikle mermi sıktığımda fps düşüyor ve oyun kasıyor. Her yolu denedim fakat hiçbir sonuç elde edemedim. Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyor olacağım..

SİSTEM

♦ Anakart: MSİ A320M-A PRO
♦ İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
♦ Ekran kartı: MSİ Armor RX 570
♦ Ram: 8 GB 2400 Mhz
♦ Ssd: Seagate 500 GB

Moderatörün son düzenlenenleri:

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bana sanki RAM artık yetersiz geliyor gibime geldi. Ryzen sistemlerde dual channel (2x8) 16 GB 3000 MHz ve üzeri ramlar mükemmel performans veriyor. İşlemciniz güzel FPS oyunlarında da yeterli performans verir. Ekran kartıda yeterli. Diğer hocalarımızın da görüşlerini almamız lazım ama ben böyle düşünüyorum. Çünkü oyun oynarken arka planda çalışan uygulamalar vs de ram kullanımını etkiliyor.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
RAMlerinizi en az 2x8GB 3000MHZ yapmalısınız. E-spor tarzı fps oyunlarında diğer bileşenler yeterli olacaktır.

Grafiksel açıdan güçlü oyunlarda GPU yetersiz kalabilir.

Termal macun değiştirmediyseniz değiştirmeli, ve değiştirirken kaliteli bir ürünü orijinal olduğuna emin olabileceğiniz bir yerden almalısınız. öneririm.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
SİSTEM
♦ Anakart: MSİ A320M-A PRO
♦ İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
♦ Ekran kartı: MSİ Armor RX 570
♦ Ram: 8 GB 2400 Mhz
♦ Ssd: Seagate 500 GB

Soruna gelecek olursak sistem 4 yıllık... Tüm FPS oyunlarında smokeli bir ortama girdiğimde, düşman gördüğümde ve özellikle mermi sıktığımda fps düşüyor ve oyun kasıyor. Her yolu denedim fakat hiçbir sonuç elde edemedim. Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyor olacağım ...
Oyun için MSI AFterburner ile CPU + GPU ve RAM kullanımlarını FPS ile gösteren birkaç SS alın. Oyunda normal seyrederken ve FPS düşüş anlarında. Paylaşın.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Hocam arkadaşların dediği gibi 8gb ram artık yeterli değil. Özellikle fps oyunlarında bu tarz anlık hareketlerde drop yiyoruz. Bende de 8gb ram vardı 3200mhz yanına bir 3200mhz ram daha aldım sistem kendine geldi. Bir de ram mhz hızlarınız çok düşük. Günümüz oyunları için en az 16gb olmalı. Ram artışı yapın farkı göreceksiniz.

KS

Üzümlükek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1652218458664.png
Mermi sıktığımda ekran kartı kullanımı %95`in üstüne çıkıyor ve kasıyor görüldüğü gibi ...

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Ekli dosyayı görüntüle 885Mermi sıktığımda ekran kartı kullanımı %95`in üstüne çıkıyor ve kasıyor görüldüğü gibi ...

CPU ve ram kullanımınız normal aslında hocam. Mermi sıkınca %95'in üstüne çıkıyorsa bu iyi bir şey :) ram tarafına bakarsanız 8gb'ın 7134'ünü kullanıyor. Arkada dc vs açıksa zaten ram kalmadı sistemde.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
RAM sıkıntı gibi evet. Ben emin olmak için görsel istedim ki öyle gibi duruyor. +8GB daha aynı özelliklerde bellek şart sisteminize. Sorunu çözmese bile günümüzde 16GB elzem olmalı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri