Ryzen 5 3600

sirendid37

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba ben bugün yeni bir işlemci aldım ryzen 5 3600 fakat mantıksal işlemcilerde sadece 6 çekirdek gözüküyor normalde olması gereken 12 bios ayarlarını sıfırladım pili söküp taktım ama düzelmedi ryzen 5 2600 ile açıktı şu an açık değil yardımcı olabilir misiniz ? gelişmiş ön yüklemede sadece 6 çekirdek gözüküyor mantıksal 12 çekirdek yok.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
175
Siz görünene falan bakmayın. Bi cinebench R15 testi yapın .Kaç çekirdek olduğu/olmadığı , ayan beyan,belli olur.

KS

sirendid37

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Siz görünene falan bakmayın. Bi cinebench R15 testi yapın .Kaç çekirdek olduğu/olmadığı , ayan beyan,belli olur.
bunu nasıl yapabilirim pek bilgisayardan anlamam ben ama dediğim gibi normalde ryzen 5 2600 da açıktı ryzen 5 3600 da sadece 6 tane gözüküyor 12 yok.

KS

sirendid37

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
6 fiziksek 6 sanal
evet işte o 12 mantıksal işlemci gözükmüyor bunu nasıl aktif edebilirim? normalde ryzen 5 2600 da gözüküyordu şimdi gözükmüyor acaba tekrar bios uptade yapsam düzelir mi direkt gelişmiş ön yükleme ayarına girince gözüken 6 12 yok.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
175
Şu programı aşağıda verdiğim linkteki, Download from author'dan indir.Makinanda winrar da yüklü olsun.

İndirdiğin dosyayı aç. Dosyanın içindeki cinebench 64 bit uygulama'ya çift tıkla.Program açılır.Açılan sayfada accep 'te bas. Sonrada sol üst köşede CPU yazan yerde run sekmesine tıkla. Test başlar Sonuçta bi puan çıkacak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri