Ryzen 5 5500 80 85 derece arası

KS

AliCuhadar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Teşekkürler hocam düşünücrm biraz daha bu sıcakliklarda kullanmam sorun çikarmaz değilmi
Bence fazla düşünmeye gerek yok, yeni kasa almayacaksanız yapın derim. Zaten rahatlıkla yapabileceğiniz şeyler.
Hatta şöyle söyleyeyim, bu işi yaparken en fazla zorlanacağınız kısım, kasanın önünü kapatacağınız malzemeyi bulmak.
Fanları taşıma kısmı da çok kolay. Ön paneli sök, fanların vidalarını sök, fanları içeri al, dışarıdan vidala. Gayet kolay şeyler.
1661884518054.png
1661884539411.png
wr-fan3.gif

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bence fazla düşünmeye gerek yok, yeni kasa almayacaksanız yapın derim. Zaten rahatlıkla yapabileceğiniz şeyler.
Hatta şöyle söyleyeyim, bu işi yaparken en fazla zorlanacağınız kısım, kasanın önünü kapatacağınız malzemeyi bulmak.
Fanları taşıma kısmı da çok kolay. Ön paneli sök, fanların vidalarını sök, fanları içeri al, dışarıdan vidala. Gayet kolay şeyler.
Ekli dosyayı görüntüle 5976Ekli dosyayı görüntüle 5977Ekli dosyayı görüntüle 5975
Konuyu bıraktım GİF'e kilitlendim hocam elinize sağlık :)

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Hocamın önerisini uygulayacağım . Undervolt yapmaya gerek gar mı peki ben biraz baktım anlamadım biosta bir sürü voltaj ayarı var

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Hocamın önerisini uygulayacağım . Undervolt yapmaya gerek gar mı peki ben biraz baktım anlamadım biosta bir sürü voltaj ayarı var
CPU ile ilgili yerlere girdiğinizde bir kısım oluyor fotoğrafsız biraz zor ama oradan ayarı manuel seçiyorsunuz diye biliyorum ondan sonrası basit. Cpu voltage yazan kısımda atıyorum 1.3005 falan yazıyorsa 1.2500 olarak kaydedip sıcaklıkları test edersiniz. Olması 1.2000 yapar test edersiniz. İşlem bu şekilde ilerliyor. Yazdığım değerler tam doğru değerler değil örnek amaçlı söylüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri