Ryzen 5 5600 (18 Ağustos 2022)

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Merhaba Dostlar,

Amd'nin 7000 serisi işlemcilerinin çıkmasından dolayı 5000 serisinin indirime girme olasılığı var mıdır?

5600 almayı düşünüyorum Önerileriniz nelerdir şimdi mi almalıyım yoksa yeniler çıktıktan sonra mı 5600 almalıyım?

Son düzenleme:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
5600 Çıktığında zaten ucuz çıkmıştı onun fiyatını arttıran bizim satıcılar. Yenileri çıkacağı için bir ihtimal olabilir ama bizim ülkemizde onlarda pahalı olacağı için bence insanlar AM4 soket almaya devam edecek.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhabalar Amd nin 7000 serisi işlemcilerinin çıkmasından dolayı 5000 serisinin indirime girme olasılığı var mıdır? 5600 almayı düşünüyorum Önerileriniz nelerdir şimdi mi almalıyım yoksa yeniler çıktıktan sonra mı almalıyım?
Bence var ama yani çıktığı gibi 1000 TL indirim beklemeyin.

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
5600 Çıktığında zaten ucuz çıkmıştı onun fiyatını arttıran bizim satıcılar. Yenileri çıkacağı için bir ihtimal olabilir ama bizim ülkemizde onlarda pahalı olacağı için bence insanlar AM4 soket almaya devam edecek.
Yapacak bir şey yok ddr 5 ürünler çok pahalı. Mecbur ddr 4 destekleyen am 4 e yöneleceğiz.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Uğur hocamın söylediği gibiyse zaten ucuzlamasi uzun sürer de, öyle olmasa bile yine de bizim ülkede kısa vadede hiçbir şey düşmüyor ancak surunmesi lazım piyasa ki öyle düşsün

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Uğur hocamın söylediği gibiyse zaten ucuzlamasi uzun sürer de, öyle olmasa bile yine de bizim ülkede kısa vadede hiçbir şey düşmüyor ancak surunmesi lazım piyasa ki öyle düşsün
Çok sıkıntılı bir süreç tek tek toplamak, ne zaman ne olacaği belli değil piyasa çok oynak. Hazır sisteme yönelip alsaydım daha ucuza gelecekti.

ZippoTurkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Almanyada 5600'ün fiyatı 100 euro(1800-2000 TL) civarı kuzenime getirtiyorum 3600 var bende sarı sitede ikinci ellerini bile 2000 TL'ye satıyolar komedi :D

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Çok sıkıntılı bir süreç tek tek toplamak, ne zaman ne olacaği belli değil piyasa çok oynak. Hazır sisteme yönelip alsaydım daha ucuza gelecekti.
Tek toplayacaksaniz hem nakitiniz hem vaktiniz olacak o zaman değer hocam birisi problem ise üzüyor benim kanaatimce

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Tek toplayacaksaniz hem nakitiniz hem vaktiniz olacak o zaman değer hocam birisi problem ise üzüyor benim kanaatimce
Hazır nakitim var ama sistemi bir an önce tamamlasam daha iyi olur. Tam zamanına denk getirdim yeni urunler çikacak ne olacağı belli değil. Bekleme sebebim biraz da bu yüzden.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Amazonda bazen amazonalmanya satıcısından gümrük vergileri dahil 3000 tl ye çıkıyor. Onu takip et.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hazır nakitim var ama sistemi bir an önce tamamlasam daha iyi olur. Tam zamanına denk getirdim yeni urunler çikacak ne olacağı belli değil. Bekleme sebebim biraz da bu yüzden.
Biraz kumar hocam bekleme olayı, çok güzel indirimler gelip mutlu da edebilir herşey zam da yiyebilir iki örneğini de gördüm bizzat. O sebeple karar sizin ne desem yanlış olur

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Biraz kumar hocam bekleme olayı, çok güzel indirimler gelip mutlu da edebilir herşey zam da yiyebilir iki örneğini de gördüm bizzat. O sebeple karar sizin ne desem yanlış olur
Aynen öyle. Ben biraz daha beklemeyi düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri