Ryzen 5 5600 83 Derecelere Çıkıyor.

Enphiel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam herkese selamlar, iyi forumlar.

2 Mart 2023 tarihinde Pckolik indirimlerinden bir pc aldım. Sistem özelliklerini aşağıda ki resimde paylaştım.

Sistemin içerisinde Cooler Master Masterliquid ML120L bir tane de sıvı soğutma mevcut. Fakat bugün fark ettim ki bir ara işlemci 83 dereceye kadar çıktı.

Yaz aylarında normal olduğunu söyleyen bir kesim arkadaşta mevcut ama sıvı soğutma varken emin olamadım. Bu ısıya ulaştığım oyun da bu arada World of Warships (Grafikler Maximum'da idi)

4-5 aylık sistem için normal midir? Ben mi kullanımda bir hata yapıyorum? Tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

1689077552359.png
1689077602549.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Hocam stok fanla dahi 80 derece üstünü görmedim henüz. Tabi oyundan oyuna fark eder ama sıvı soğutma olmasına rağmen 83 dereceye kadar çıkması hiç normal değil.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,085
5600 için sıvı soğutma ile o sıcaklıklar normal değil. Aşağıdaki videoda dakika 19:21'den itibaren stok soğutucu ile sıvı soğutmayı karşılaştırıyorum. Arada baya fark var ve 65 dereceyi geçmiyor. Sıvı soğutmanın altında etiket kalmamıştır inşallah.

KS

Enphiel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
5600 için sıvı soğutma ile o sıcaklıklar normal değil. Aşağıdaki videoda dakika 19:21'den itibaren stok soğutucu ile sıvı soğutmayı karşılaştırıyorum. Arada baya fark var ve 65 dereceyi geçmiyor. Sıvı soğutmanın altında etiket kalmamıştır inşallah.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Pc Hocası özel indiriminden almıştım bu sistemi. PCkolik ile görüşmenin vakti gelmiş anlaşılan..

Hocam stok fanla dahi 80 derece üstünü görmedim henüz. Tabi oyundan oyuna fark eder ama sıvı soğutma olmasına rağmen 83 dereceye kadar çıkması hiç normal değil.
Çok teşekkürler hocam, sevgiler.

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Onda donanımsal sorun vardır.Ya yanlış takılmıştır yada macun yoktur yada yanlış sürülmüştür.Bende 5600x kullanıyorum.Sizde ki soğutucunun ik fanlısı var render da bile 70 görmüyoruö

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Pc Hocası özel indiriminden almıştım bu sistemi. PCkolik ile görüşmenin vakti gelmiş anlaşılan..

Çok teşekkürler hocam, sevgiler.
görüşmeden önce eğer eliniz yatkın ise Hocamın dediği gibi sıvı soğutmanın altında etiket vs kalmış mı diye bakın isterseniz :)

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
anlamdıysanız az daha açıp pckolik muhtemelen ambalajı açmadı

KS

Enphiel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
görüşmeden önce eğer eliniz yatkın ise Hocamın dediği gibi sıvı soğutmanın altında etiket vs kalmış mı diye bakın isterseniz :)
Hocam hiç anlamıyorum inanın en ufak bir fikrim yok bilgisayar konusunda sizlerin desteğiyle bir şeyler aldım topladım, sorunlarımı öyle paylaşıyorum. Bu arada hepiniz iyi ki varsınız :)

83'den düşerken yakaladım, ağlıcam şimdi... Tekrardan teşekkürler katılım gösteren herkese :)

Ekli dosyalar

• 1689079474663.png
    1689079474663.png
    60.7 KB · Görüntüleme: 12

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri