Ryzen 5 5600 Için Soğutucu Önerisi

catepox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba amd ryzen 5 5600 e geçmeyi düşünüyorum anakartım B450M PRO-M2 MAX kasam sharkoon rgb flow sıvı soğutma düşünmüyorum güzel performans verebilcek ve kasama anakartıma uygun birşey istiyorum bütçem 2k

KS

catepox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
birde aldığım parçaları nerde taktırabilirim

KS

catepox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam birde işlemciyi kutulumu yoksa kutusuzmu almalıyım

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
52
Kutu sevdanız var ise kutulu maliyet hesabı var ise tray (aralarında ki fiyat farkına bakın), aldığınız parçaları bilgisayarcı da vs ilginiz elinizin yatkınlığı var ise kendiniz de yapabilirsiniz, kasanız 15.8 cm’e kadar cpu soğutucusuna uygun

Kutu sevdanız var ise kutulu maliyet hesabı var ise tray (aralarında ki fiyat farkına bakın), aldığınız parçaları bilgisayarcı da vs ilginiz elinizin yatkınlığı var ise kendiniz de yapabilirsiniz, kasanız 15.8 cm’e kadar cpu soğutucusuna uygun
Syqex hocamın attığı soğutucu 15cm yüksekliğinde, kasanıza ucu ucuna sığar; ama kuru cacık hocamın önerdiği soğutucu da mantıklı

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,181
hocam kasama uygun olur demi yani camı kapatabilirim
Kasanızın boyutlarına bakarak seçtim zaten sorun olmaz. 5600 İçin bu soğutucuyu fazla görenler olabilir ama 300TL fark için tek fanlı modeli almak saçmalık olur. Siz benim attığım ürünü alabilirsiniz.

Montaja gelirsek Youtube üzerinde bir sürü video var ek olarak bir sorunuz olursa ben size forum üzerinden yardımcı olurum.

KS

catepox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Syqex hocamın attığı soğutucu 15cm yüksekliğinde, kasanıza ucu ucuna sığar; ama kuru cacık hocamın önerdiği soğutucu da mantıklı
kutusuz alırsam garantisi olurmuki

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,133
kutusuz alırsam garantisi olurmuki
Tabii olur. Sadece üretim maliyetinden kısmak için kutusuz üretiyorlar. Akakçeden bakıp en ucuzunu alabilirsiniz
Soğutucu olarak ilk atılan 1500tl ye peerless assassin fazla bile gelir, isterseniz tercih edebilirsiniz tabii. Kasanıza sığıyor, montaj için bu videodan bakabilirsiniz

KS

catepox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tabii olur. Sadece üretim maliyetinden kısmak için kutusuz üretiyorlar. Akakçeden bakıp en ucuzunu alabilirsiniz
Soğutucu olarak ilk atılan 1500tl ye peerless assassin fazla bile gelir, isterseniz tercih edebilirsiniz tabii. Kasanıza sığıyor, montaj için bu videodan bakabilirsiniz

sanırsam 0,3 ile kurtarıyor umarım olur

hocam içindeki termal macun yeterlimidir

Son düzenleme:
KS

catepox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Türkiye'de çok kullanılmıyor ama 2 senedir aktif kullanıyorum hem çok şık hemde ciddi manada soğuk tutuyor

Kasanızın boyutlarına bakarak seçtim zaten sorun olmaz. 5600 İçin bu soğutucuyu fazla görenler olabilir ama 300TL fark için tek fanlı modeli almak saçmalık olur. Siz benim attığım ürünü alabilirsiniz.

Montaja gelirsek Youtube üzerinde bir sürü video var ek olarak bir sorunuz olursa ben size forum üzerinden yardımcı olurum.
hocam bios update gereklimi peki anakartım için

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri