Ryzen 5 5600G Oyun da DROP Problemi

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Uğur gerekli cevabı vermiş , başka oyun ile denediğinde haber ver , sorunun yüzde 90 GTA 5 ile alakalı.

KS

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhabalar,

Gün içinde Rust indirip test ettim gayet akıcı oynatıyor problem yaşamadım sadece performans uyarısı alıyorum RAM kaynaklı (Rust min 10 GB Ram istiyor) gelişmelerle karşınızda olacağım

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Söylemiştim sorun oyun kaynaklı ramını 16 yapman her anlamda daha iyi olur orası başka.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Merhabalar,

Gün içinde Rust indirip test ettim gayet akıcı oynatıyor problem yaşamadım sadece performans uyarısı alıyorum RAM kaynaklı (Rust min 10 GB Ram istiyor) gelişmelerle karşınızda olacağım
Rami 16 GB yapmanız ilerisi açısından da sizi rahatlatacaktır.

KS

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Söylemiştim sorun oyun kaynaklı ramını 16 yapman her anlamda daha iyi olur orası başka.
Oynadığım GTA 5 Roleplay sunucusunda yaklaşık 600 kişi mevcut max 20 kişisi sistemi iyi olmasına rağmen bu şekilde sorun yaşıyor sorun bizden de kaynaklı olabilir önemli olan çözüm biz bu oyunu oynamak istiyoruz

ahmed eren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam iyi günler bende fps drop sorunu yaşıyordum oyunlarda gta5 valorant lol cs gibi bana ilk başlarda 8 gb yetersiz kalır dediler elinde imkan varsa tanıdığın birinden ram alıp deneyebilirsin benim sorunum ssd'iymiş @ugur.gozaydin hocam sağolsun sorunu çözdük onla bi performanslarına bak derim sssd ile harddiskinin
sadece öneri

KS

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam açıkcası SSD Diskim de sorun olduğunu düşünmüyorum, Kingston A400 240 GB SATA SSD Disk kullanıcısıyım şuanlık problemim yok.

RAM siparişi verildi, dün aldım bugün teslim edilecek şuanda dağıtımda.
Test videosunu bugün çekip yükleyeceğim...

KS

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhabalar,

16 GB DDR4 3200 MHZ RAM teslim aldım ve bilgisayarıma hemen montajımı yaptım 2 gün süren test boyunca genel olarak drop sorunum çözülmüştü artık saniye başı drop yemiyorum lakin yine gta 5 roleplay (RAGEMP) sunucusu içerisinde ymapli olan yerler, özel araçlar görünce drop yiyorum aniden ciddi fps düşüşü yaşıyorum. Sorunum tam çözülmüş değil yeni çözüm yöntemlerinizi bekliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bu oyunda ciddi bir sorun var sanırım anlamış değilim. DirectX sürücünüzü kurmayı deneyin güncel olmayabilir. Ayrıca SSD diskinizin kendi yazılımından SMART verilerini paylaşır mısınız.

KS

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Bu oyunda ciddi bir sorun var sanırım anlamış değilim. DirectX sürücünüzü kurmayı deneyin güncel olmayabilir. Ayrıca SSD diskinizin kendi yazılımından SMART verilerini paylaşır mısınız.
1652054398909.png

1652054423965.png

1652054654677.png

Disk S.M.A.R.T verilerinde bir problem göremedim dediğiniz direcxt sürücüsünü henüz güncelleyemedim internetten araştırdım lakin belirtilen hiçbiryöntem ben de yok yardımcı olabilir misiniz?

disturbed58

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bu tür bir soruna tek oyun yada uygulama üzerinden analiz ve tespit yapmak çok mantıklı değil, tavsiyem farklı uygulamlarda ve oyunlarda denenmesi

Anbey7887

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Ryzen 5 5600G İşlemcili bilgisayarımda GTA 5 Online / Fivem / RAGE:MP gibi platformlarda 120 & 80 fps almama rağmen drop sorunu yaşıyorum oyunda ki akıcılık bozuluyor yardımcı olabilir misiniz?

Sistem Özelliklerim :
İşlemci : Ryzen 5 5600G
Anakart: ASUS B450M-K II
RAM : ADATA XPG GAMMİX D30 8 GB 3200 MHZ DDR4 RAM
PSU : Sharkoon 650w v2
Ekran Kartı : GTX 750

Biraz çevremle görüşmem üzerine oyunun akıcılığının kaybolma sebebi ya ısı değerlerinden ya da ramden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, işlemci boşta 45-47 dolu 57-65 derece arası seyir almakta lakin AMD Ryzen model işlemciler için 95 dereceye kadar ısı değerleriniz normaldir diye açıklama sağlamıştı.
RAM'mi almam gerekli yoksa Kule soğutucu mu yardımcı olursanız sevinirim...
Oyuna Ram vermemiş olabilirsin az ramle çalışıyor olabilir Bi kontrol et onu

KS

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Oyuna Ram vermemiş olabilirsin az ramle çalışıyor olabilir Bi kontrol et onu
Oyun manuel ram kaynağı verebildiğimiz bir sisteme sahip değil, görev yöneticisinden öncelik ayarlayamıyoruz ragemp easy anti cheat kullandığı için easy anti cheat öncelik vermeyi engelliyor onun dışında farklı bir oyunda 7 GB RAM ile çalıştırdım yüksek ayarlarda 1000- 1500 fps alıyorum ragemp de kullanım sabit 10 gb ram nasıl çözeceğim anlamadım ram kaynağı tüketen tüm ayarları fulledim sabit 10 gb ram kullanıyor

1652114105400.png

KS

AlperenOlgun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Bu tür bir soruna tek oyun yada uygulama üzerinden analiz ve tespit yapmak çok mantıklı değil, tavsiyem farklı uygulamlarda ve oyunlarda denenmesi
Yeterli diske sahip olsam warzone, siege ve benzeri oyunlarla performans testi yapacağım ancak yeterli disk kapasitesine sahip değilim...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri