Çözüldü Ryzen 5 5600X Hava Soğutmalı Fan Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Merhabalar,

Ryzen 5 5600x için hava soğutmalı fan önerisi max 500TL-600TL

Moderatörün son düzenlenenleri:

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Rgb olsun mu , olmasın mı ? Tek fanlı , çift fanlı ? Kasanın max. İşlemci soğutucu bloğu için genişliği kaç ?

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
birde amd wraith prism hakkında ne düşünüyorsunuz alınır mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam açıkçası sanırım kasanız sinerjiye özel bir modelmiş. Artict frezer ın yüksekliği 157 mm eğer bu kadar soğutucu boşluğunuz yoksa zaten takamazsınız , aşağı yukarı 120 mm fana sahip bütün kule tipi soğutucular bu şekilde. O yüzden elinize bir metre alıp size zahmet olmazsa işlemcinin oradan bir ölçü alırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Bunun dışında sıvı soğutma istersen tek fanlı modeller bütçenize uygun olabilir corsair hydro serisi şuan 750 civarı amazonda..

kuulvibes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam açıkçası sanırım kasanız sinerjiye özel bir modelmiş. Artict frezer ın yüksekliği 157 mm eğer bu kadar soğutucu boşluğunuz yoksa zaten takamazsınız , aşağı yukarı 120 mm fana sahip bütün kule tipi soğutucular bu şekilde. O yüzden elinize bir metre alıp size zahmet olmazsa işlemcinin oradan bir ölçü alırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Bunun dışında sıvı soğutma istersen tek fanlı modeller bütçenize uygun olabilir corsair hydro serisi şuan 750 civarı amazonda..
Hocam selamlar. Kasamı şuan yenilediğim için içinde herhangi bir şey yok direkt boş haliyle ölçtüm dik olarak 250mm yan olarak da 200m. Umarım doğru ölçüm yapmışımdır. Artic işlemci soğutucusunu almayı düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hocam selamlar. Kasamı şuan yenilediğim için içinde herhangi bir şey yok direkt boş haliyle ölçtüm dik olarak 250mm yan olarak da 200m. Umarım doğru ölçüm yapmışımdır. Artic işlemci soğutucusunu almayı düşünüyorum.
Arctic ürünü bende kullanıyorum öneririm oldukça iyidir. Eğer riske atmam istemiyorum derseniz 110mm yüksekliğe sahip şu ufak canavarı öneririm. Çok iyi soğutucudur.

kuulvibes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aslında ucuza Artic buldum 2.el fakat sığar mı diye tereddüt ediyorum bayağı. Oldukça kararsız kaldım bu konuda. Tavsiyelerin için teşekkürler bu arada.

Bilgisayarımın birkaç parçasını yeniliyorum bununla alakalı bir post attım oraya da bir göz atabilirsen sevinirim.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Yani 200 mm iç genişlik çok kritik bir yükseklik. Uğur hocamın önerdiği ID Cooling güzel bir canavar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri