Ryzen 7 5800X3D Isınma Sorunu

Mergen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostlar selamlar. İşlemcim; Ryzen 7 5800x3d, İşlemci Soğutucum; Arctic Freezer 34 eSports, Kullandığım Termal Macun; Arctic MX-4 2020 ve Kasam; CORSAIR CARBIDE SPEC-05.
Dostlar termal macunumu daha 2 gün önce yeniledim fakat Warzone 2.0'da 81-82 derece sabit, RDR2'de 80-83 arası ve God of War'da 80, yer yer 83 dereceleri görüyorum. PBO kullanıyorum -30'da. Evet bu işlemci sıcak çalışan bir işlemci fakat aynı işlemci, aynı soğutucuyu kullanan yakın arkadaşım saydığım bu oyunlarda max.65 dereceyi görüyor. Bu sıcaklıklara ortam ve kasa farkı diyemeyiz gibime geliyor. Birkaç gündür gerçekten moral bozucu olmaya başladı. Çözüm öneriniz nedir? Sorun hangi donanımda? Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,115
Dostlar selamlar. İşlemcim; Ryzen 7 5800x3d, İşlemci Soğutucum; Arctic Freezer 34 eSports, Kullandığım Termal Macun; Arctic MX-4 2020 ve Kasam; CORSAIR CARBIDE SPEC-05.
Dostlar termal macunumu daha 2 gün önce yeniledim fakat Warzone 2.0'da 81-82 derece sabit, RDR2'de 80-83 arası ve God of War'da 80, yer yer 83 dereceleri görüyorum. PBO kullanıyorum -30'da. Evet bu işlemci sıcak çalışan bir işlemci fakat aynı işlemci, aynı soğutucuyu kullanan yakın arkadaşım saydığım bu oyunlarda max.65 dereceyi görüyor. Bu sıcaklıklara ortam ve kasa farkı diyemeyiz gibime geliyor. Birkaç gündür gerçekten moral bozucu olmaya başladı. Çözüm öneriniz nedir? Sorun hangi donanımda? Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Ekran kartın aynı mı çözünürlük aynı mı 1080p de rx 6800 kullanıyorsan normal çünkü yük islemcide

KS

Mergen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartım Asus TUF RTX 3060TI. Isınma problemim vardı birkaç hafta öncesine kadar ama termal macun yeniledikten sonra bu bahsettiğim işlemci değerlerinde iken max 70-73 dereceleri görüyorum. Oynadığım oyunların tamamı da 1080p'de.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
o işlemciyi kaliteli kule tipi zor durduruyor 240mm yetmiyor bazen normal olabilir o yüzden bu sıcaklıklar. Tabi kasanın durumu ve diğer parçaların sıcaklığı da önemli.

KS

Mergen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kasamın içi temiz bu konuda zaten çok titizim, diğer parçalarda da normalin dışında bir sıcaklık henüz görmedim. Takıldığım nokta şu; arkadaşım aynı işlemci, aynı soğutucu ile çok makul değerler alırken ben neden bu kadar yüksek değerler alıyorum. Evet kasa farkı, ortam farkı bunlar önemli etkenler tabii ama neredeyse 20 dereceye varan farklar yaratabileceğini kestiremiyorum açıkçası.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri