Ryzen 9 7950X3D Ekran Gelmiyor

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Ryzen 7 7800X3D'den Ryzen 9 7950X3D yükseltme yaptım herşey çalışıyor ama ekran gelmiyor, işlemci düzgün takıldı 2 defa kontrol ettim, yardımcı olursanız sevinirim.

1000020855.jpg

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Ryzen 7 7800X3D'den Ryzen 9 7950X3D yükseltme yaptım herşey çalışıyor ama ekran gelmiyor, işlemci düzgün takıldı 2 defa kontrol ettim, yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 34520
bios probem olabilir ramlere bir bakın hocam tek model çalıştırın bi bide bi sorum daha olacak 7800x3d gayet üst düzey bir işlemci sanırsma oyun icin daha iyi niye yükselttiniz

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
1000020857.jpg

bios probem olabilir ramlere bir bakın hocam tek model çalıştırın bi bide bi sorum daha olacak 7800x3d gayet üst düzey bir işlemci sanırsma oyun icin daha iyi niye yükselttiniz
Ramlere dokunmadım ki, 32GB 5600Mhz.
9 7950X3D daha iyi olduğu için yükselttim.

Mevcut anakartım.
Driver booster lisanslı kullanıyorum ve sürekli bilgisayarımı güncelleyen birisiyim, BIOS ile alakalı olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Son düzenleme:

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Ekli dosyayı görüntüle 34521

Ramlere dokunmadım ki, 32GB 5600Mhz.
9 7950X3D daha iyi olduğu için yükselttim.

Mevcut anakartım.
Driver booster lisanslı kullanıyorum ve sürekli bilgisayarımı güncelleyen birisiyim, BIOS ile alakalı olduğunu düşünmüyorum şahsen.

ramlerin tekini sökün ve öyle açmaya çalışın hocam bilgisayarı belki takarken pinlerine zarrr vermişsinizdir soketin kontrol edin sogutucuyu takmadan yapın görüntü alıknca kaparsınız sistemi

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
ramlerin tekini sökün ve öyle açmaya çalışın hocam bilgisayarı belki takarken pinlerine zarrr vermişsinizdir soketin kontrol edin sogutucuyu takmadan yapın görüntü alıknca kaparsınız sistemi
Pinlerde hiçbir sorun görünmüyor.

1000000167.jpg

Tek ram slotuyla da denedim aynı.
Ayrıca hdmı ve dp ile ayrı ayrı denedim aynı sonuç.

Son düzenleme:
KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
İşlemci şuanda duruyor satmadım, zaten önceden çalışıyordu PC işlemci yükseltince ekran gelmiyor.

Ayrıca işlemci soğutucusunu takmadığım zaman PC ilk açıldığında 30 saniye sonra kapanıyor, tekrar açmak istediğimde 2 veya 3 saniye sonra tik diye kapanıyor.

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Şimdi eski işlemcimi geri taktım ekran tekrar gelmiyor. 2 3 saniye sonra tik diye kapanıyor PC tamamen.

1000000168.jpg

1000000169.jpg

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hocam bende r3 3100 vardı onla biosu güncelledim ardından ryzen 5 5600 ü taktım görüntü yok napcam aynı şeyi bendemi yapayım

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bios pili çıkarıp denedim hala aynı, hem eski hemde yeni işlemcide.

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Bios pili çıkarıp denedim hala aynı, hem eski hemde yeni işlemcide.
hocam elimden geldiğince yardım edeyim dedim aklıma başka bir şey gelmedi anakart üzerinde bir problem oldugu kesin ama burdan anlamak zor daha iyi bilen arkadaşlar illa ki gördüklerinde yardımcı olurlar geçmiş olsun

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
hocam elimden geldiğince yardım edeyim dedim aklıma başka bir şey gelmedi anakart üzerinde bir problem oldugu kesin ama burdan anlamak zor daha iyi bilen arkadaşlar illa ki gördüklerinde yardımcı olurlar geçmiş olsun
Hocam büyük ihtimalle işlemci pinde sorun var çünkü şimdi gördüm teli eğrimiş, bu anakart için işlemciye uygun pin alabilir miyiz yani işlemcinin takıldığı yeri?

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Yeni anakart satın almıştım zaten, bunu artık kenara koyarım veya satarım, yardımınız için teşekkürler.

Rakurai

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Anakart led baktın mı ?
Cpu gpu veya ram olayında kırmızı işik yanıyor mu ?

Ekran kart sök ve öyle dene

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri