Çözüldü Ryzen işlemci ile RAMLER uyumlu olmalıymış doğru mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Arkadaşlar beni bilen bilir 10 aydır bilgisayarımın çok büyük sıkıntısını çekiyorum. Ryzen işlemcilerle uyumlu çalışan ramler oluyormuş? Birkaç yerde böyle konular ve yorumlar gördüm, bu doğru mu? Ne yani ryzen işlemci aldığımızda ona göre RAM mi almamız gerekiyor her rami sıkıntı mı yaratıyor? Uyumlu olmasa ne gibi sıkıntılar çıkıyorum. Bu uyumluluk konusunu ince detayıyla anlatabilecek birileri var mı?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Diğer Ramler sıkıntı yapmıyor ama Ryzen için belirli olan Ram ler daha iyi olur. Almak zorunlu değil , sadece daha stabil çalışabilir o da belki.

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Diğer Ramler sıkıntı yapmıyor ama Ryzen için belirli olan Ram ler daha iyi olur. Almak zorunlu değil , sadece daha stabil çalışabilir o da belki.

Burada ürüne yorum yapan insanlar anakart uyumluluğundan falanda bahsetmişler. Ben acaba bilgisayarı yanlış mı topladım ondan mı sıkıntı yaşıyorum kanka

Moderatörün son düzenlenenleri:

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959
Ryzen uyumlu, Intel uyumlu RAM yoktur. Daha doğrusu RAM'lerde firma ayrımı yoktur. Satış pazarlaması olarak öyle yazmışlar. Dikkat edeceğin şey MHz'nin yüksek olması.
Önceden DDR2 ramlerde AMD uyumluluğu diye bir şey vardı. AMD anakarta takınca çalışıyor ancak Intel anakarta takınca çalışmıyordu.
Ama dediğim gibi yeni nesil DDR4 ramlerde öyle bir ayrım yok.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Ryzen uyumlu, Intel uyumlu RAM yoktur. Daha doğrusu RAM'lerde firma ayrımı yoktur. Satış pazarlaması olarak öyle yazmışlar. Dikkat edeceğin şey MHz'nin yüksek olması.
Önceden DDR2 ramlerde AMD uyumlu diye bir şey vardı. AMD anakarta takınca çalışıyor ancak Intel anakarta takınca çalışmıyordu.
Ryzen işlemcilere öneriliyor tarzında şeyler boş mu yani ?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Anakart markanızın sitesine girip anakart modeli sayfasına gidin. Destek kısmında desteklenen ramlerin listesi bulunuyor. Ona göre alım yapabilirsiniz.

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Önceden DDR2 ramlerde AMD uyumluluğu diye bir şey vardı. AMD anakarta takınca çalışıyor ancak Intel anakarta takınca çalışmıyordu.

Bu videoda da anlatıldığı gibi böyle bir sıkıntı aslında var. Ve ben bu siteye bilgisayarımın sıkıntısı için üye olmuştum 10 aydır tüm donanımlarımı değiştirdim bir tek ramle işlemcim kaldı. Bende bilgisayarımla uyumlu olmayan ramleri aldığımı düşünüyorum. Ayrıyetten Arthur morgan bey sizi ben tanıyorum ve konularımda ukalaca tavırlar sergilediniz, yok '' konunu okumadım ama sorun şudur'' gibi cevaplar. İlgisiz yanlış bilgiler. Sizi nasıl moderötör yaptılar bilmiyorum ama hal ve hareketlerinize dikkat etmenizi öneriririm. Şu konumda bile yanlış bilgilendirme yaptınız. Her şeyi geçtim bir konumda bana yazdığınız '' KONUNU OKUMADIM AMA SORUN ŞUDUR'' cevabınız hiç etik değildi.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959

Bu videoda da anlatıldığı gibi böyle bir sıkıntı aslında var. Ve ben bu siteye bilgisayarımın sıkıntısı için üye olmuştum 10 aydır tüm donanımlarımı değiştirdim bir tek ramle işlemcim kaldı. Bende bilgisayarımla uyumlu olmayan ramleri aldığımı düşünüyorum. Ayrıyetten Arthur morgan bey sizi ben tanıyorum ve konularımda ukalaca tavırlar sergilediniz, yok '' konunu okumadım ama sorun şudur'' gibi cevaplar. İlgisiz yanlış bilgiler. Sizi nasıl moderötör yaptılar bilmiyorum ama hal ve hareketlerinize dikkat etmenizi öneriririm. Şu konumda bile yanlış bilgilendirme yaptınız. Her şeyi geçtim bir konumda bana yazdığınız '' KONUNU OKUMADIM AMA SORUN ŞUDUR'' cevabınız hiç etik değildi.
Bir dakika hangi konuda öyle yazmışım konunun linkini atarmısınız?

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959
Şu konudan bahsediyorsunuz herhalde.
Orada yazdığım mesajı iyi okumamışsınız. Ben orada "KONUNU OKUMADIM AMA SORUN ŞUDUR" değil "Önceki konularinizi tamamen okuyamadim ama bileşen kullanım degerlerini kontrol ettiniz mi?" yazmışım. Yani sorununuzun çözülmemesinden dolayı benzer konuları çok kez açmışsınız ve bende orada size daha önce açtığınız konularda bileşen kullanım degerlerini kontrol etmeniz gerektiğini öneren bir kullanıcı oldu mu eğer olduysa görememiş olabilirim olmadıysa bunu deneyebilirsiniz demek istemişim. Ukalalık bunun neresinde?

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Şu konudan bahsediyorsunuz herhalde.
Orada yazdığım mesajı iyi okumamışsınız. Ben orada "KONUNU OKUMADIM AMA SORUN ŞUDUR" değil "Önceki konularinizi tamamen okuyamadim ama bileşen kullanım degerlerini kontrol ettiniz mi?" yazmışım. Yani sorununuzun çözülmemesinden dolayı benzer konuları çok kez açmışsınız ve bende orada size daha önce açtığınız konularda bileşen kullanım degerlerini kontrol etmeniz gerektiğini öneren bir kullanıcı oldu mu eğer olduysa görememiş olabilirim olmadıysa bunu deneyebilirsiniz demek istemişim. Ukalalık bunun neresinde?
Sen bana niye erişim engeli atıyorsun kendi profilini bile gizlemişsin. Açtığım konuyu kafana göre kapatıyorsun. Çocuk sen kimsin benimle ne alıp veremediğin var. Konu açamıyorum sitede

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959
Sen bana niye erişim engeli atıyorsun kendi profilini bile gizlemişsin. Açtığım konuyu kafana göre kapatıyorsun. Çocuk sen kimsin benimle ne alıp veremediğin var. Konu açamıyorum sitede
Profilimde engel yok ayrıca kafama göre değil forum kuralları gereği kapatıyorum seninle bir alıp veremediğim yok üslubuna dikkat et!

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Profilimde engel yok ayrıca kafama göre değil forum kuralları gereği kapatıyorum seninle bir alıp veremediğim yok üslubuna dikkat et!
Ya bu siteye girdiğimden beri nickinle ve profil fotoğrafınla ilgimi çekmiştin. RDR2 en sevdiğim oyunlardan biri hatta 2 kere bitirdim. Cidden bir sıkıntın varsa söyle yani yapma bana böyle

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959
Aktif kullanmaya çalışıyorum. Forum kuralları ney ben pek bilmiyorum zaten.

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hayır ben neyi yanlış yaptım söylermisin, trolmüsün yoksa?
Kanka yanlış yaptığın bir şey yok sadece çok soğuksun ve yanlış bilgilendirme yapmışlığın oldu. Bİr konumda konunu okumadım diyip cevap vermende çok kırıcıydı hepsi bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri