Soru S22 Vs S23 Fe

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
451
Bu aralar telefonum sıkıntı çıkarmaya başladı. Özellikle güç düğmesi vs.. bozuldu 2017de almıştım huawei p9 lite 2017. halada kullanırım. Öyle çok oyun oynayan biri değilim ama aldığımda da telefon götürsün isterim. İphoneden hoşlanmıyorum. Bu iki model dikkatimi çekti. Aslında a55 a35 gibi modellerede baktım daha uygun olsun diye ama kamera ve işlemcileri bi tık daha zayıf kaldılar fakat yinede görüşlerinize açığım.

Başlıktaki gibi s22 mi yoksa s23 fe almak mı daha mantıklı ? s23 fe ise exynos 2200 mü snapdragon 8gen 1 mi ? daha mantıklı
Başka önerileriniz varsa açığım. Aslında huaweiden çok memnundum fakat google ile yediği darbeden dolayı soğumuş bulunmaktayım.

Son düzenleme:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,169
Ben S23 FE tercih ederdim. Şuan da aktif olarak kullanıyoruz ve güzel telefon. Ekranı daha büyük , batarya kapasitesi daha yüksek , aynı şekilde maksimum parlaklık değeri ( güneş ışığı altında yüksek etki yapar). Snapdragon ile Exynos 2200 performansları da yakın sayılır , ben ikisinden biri için kesinlikle şu alınsın diyemem fiyat önemli. Benim için en büyük fark bataryanın dışında model yılı. Daha yeni olması demek daha uzun süre güncelleme alabilir demek.

Sonuca gelirsek S23 FE öneririm. Kendi kullanıcı deneyimlerime de bakarsam biz memnunuz. Kamerasını çok beğendim.

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
74
Küçük bir telefon istiyorsan S22 iyi. Fakat biraz fazla ısınıyor ve bataryası yetmiyebiliyor. O yüzden s23 fe alınabilir

KS

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
451
@Syqex @Arthur Morgan @kirmizisarap evet gerçekten dediğiniz gibi çokhoş bi model fakat genellikle olumsuz yorumların hepsi şarj üzerine yarım günü çıkarmadığından bahsedenler mevcut bu durumu özetleyebilir misiniz kullanıyorsanız

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
74
@Syqex @Arthur Morgan @kirmizisarap evet gerçekten dediğiniz gibi çokhoş bi model fakat genellikle olumsuz yorumların hepsi şarj üzerine yarım günü çıkarmadığından bahsedenler mevcut bu durumu özetleyebilir misiniz kullanıyorsanız
Babam kullanıyor S22'yi. Başlarda günü çıkarmıyordu ama şuan sıkıntı yok bildiğim kadarıyla. Samsunglarda ilk bir hafta kullanıcı profilini tespit eden değişik bir sistem var. Batarya kullanımı ona göre değişiyor. S20Fe kullanıyorum. Aynısını bende yaşadım. Fakat yine de s23fe'ye göre daha az dayanacaktır tabiki şarjı ama baya tatlı telefon boyutuna ve işlevlerine göre.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,169
Batarya olarak 4500mah aslında iyi bir değer ama cihaz güçlü olunca bu kapasitenin pek bir esprisi kalmıyor. Redmi Note 10s ile tek şarjda 2 gün kullanıyorum S23 FE ise aynı şekilde azar azar bakılsa bile bence 1 günü geçemez. Pilden uzun süre dayanmasını beklememek gerek.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri