Sadece Valorantta Fps Drop Yaşıyorum

GhostaRrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle bilgi sahibi olan herkese çok teşekkürler şimdiden
(16gb versiyonu bendeki) bu laptopumun özellikleri birkaç ay önce laptopun fanları bozulup ses yapmaya başladı sorunun fandan kaynaklandıgını düşünüp termal macun değişimi fan değişimi vs yaptırttım. oyunda yediğim crash sorunu çözüldü fakat hala sadece valorantta istemci düşük fps uyarısı çıkıyor(mause u döndürdüğümde) ve fps im normalde 150-200 aralıgında gezmesi gerekirken ortalama80-90 da geziyor ekranı sallayınca ise 5 fps vs gibi değerleri görüp uyarı çıkıyor sağ üstte ekranda droplanıp atlamaya başlıyor.
bu sorun sadece valorantta olduğu için ve fazla donanım bilgim olmadığı için servise vermeden bilgi almak istedim bilen varsa parçamı bozuk yoksa oyun mu youtubedaki herşeyi yaptım etki bile etmiyor oyuna.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
(16gb versiyonu bendeki) bu laptopumun özellikleri birkaç ay önce laptopun fanları bozulup ses yapmaya başladı sorunun fandan kaynaklandıgını düşünüp termal macun değişimi fan değişimi vs yaptırttım. oyunda yediğim crash sorunu çözüldü fakat hala sadece valorantta istemci düşük fps uyarısı çıkıyor(mause u döndürdüğümde) ve fps im normalde 150-200 aralıgında gezmesi gerekirken ortalama80-90 da geziyor ekranı sallayınca ise 5 fps vs gibi değerleri görüp uyarı çıkıyor sağ üstte ekranda droplanıp atlamaya başlıyor.
bu sorun sadece valorantta olduğu için ve fazla donanım bilgim olmadığı için servise vermeden bilgi almak istedim bilen varsa parçamı bozuk yoksa oyun mu youtubedaki herşeyi yaptım etki bile etmiyor oyuna.
Sıcaklık değerleri nedir

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Eğer kullanımlar ve sıcaklıklar normalse güncelleme kaynaklıdır.

KS

GhostaRrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sıcaklık değerlerine bakmadım bakıp yazayım ama bazen 1 gün bu fps sorununu yaşamıyorum 3 gün yaşıyorum garip bir durum bazen pil sökülü durumda kullandıgım için kablo çıkıp yeniden başlatılınca bile kapanmadan önce kasmayan oyun birdaha açıyorum yine bu sorunla karşılaşıyorum. şuan sil yükle yapıyorum oyunu sorun ordanmı acaba vs diye değerleri vs yazıp bilgilendiricem yüklenince. 2 slot ram var 8 8 bütün güncellemeleri masaüstü nvidia güncellemeleri güncel sorun hala aynı şekilde duruyor donanımsal bi sorun muhtemelen fakat onuda anlayamıyorum.

KS

GhostaRrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sıcaklıklar normal şuan 60 ı bile geçmiyo fakat cpu kullanımı 100 oluyor %55 bellek 35-40 civarı ekran kartını kullanıyo nvıdıa ayarlarından oyunlarda 1650 öncelikli seçili durumda. bu durum parça değiştirmeyi gerektirirmi yoksa benim düzeltebiliceğim birşeymi yoksa sorunu bilen birini bulup göstermemmi lazım illa.

Sinann20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Yanlış Bilgi
Şimdi valorant türü oyunlar grafik kartı değil işlemci ağırlıklı oyunlardır ve işlemcinin ön bellek i çok önemlidir.
Description: Intel UHD Graphics 630
Class: Laptop
Socket: FCBGA1440
Clockspeed: 2.6 GHz
Turbo Speed: 4.5 GHz
Cores: 6 Threads: 12
Typical TDP: 45 W
Cache Size: L1: 256 KB, L2: 1.0 MB, L3: 12 MB

Burada da görüleceği gibi l3 ön bellek yani işlemci belleği düşük kaldığı için drop yeme olasılığın çok yüksek.

Tabi bu benim tahminim yanılıyor da olabilirim.

KS

GhostaRrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işlemcim zaten ı7 9750 h yukarda paylaştığım gibi düşük kalma imkanı yok bu laptopu aldıgımda 300 fps valorant oynuyordu güncellemelerle vs 200 e düştü 3. yılı bu son zamanlarda bu sorun muhtemelen darboğaz yiyorum birşeyden ama ona da donanım bilgim yetmiyor sorunu anlayamıyorum işte sorunu anlamadan para verip çözüm bulamamak istemiyorum.

Sinann20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
işlemcim zaten ı7 9750 h yukarda paylaştığım gibi düşük kalma imkanı yok bu laptopu aldıgımda 300 fps valorant oynuyordu güncellemelerle vs 200 e düştü 3. yılı bu son zamanlarda bu sorun muhtemelen darboğaz yiyorum birşeyden ama ona da donanım bilgim yetmiyor sorunu anlayamıyorum işte sorunu anlamadan para verip çözüm bulamamak istemiyorum.
Peki sistemde çok önemli bilgilerin yok iste sistemi sıfırla güncellemeleri yüklemeden driverleri ve oyunu yükle dene bakalım eğer 300 fps leri görüyorsan yüklenen uygulamalar yada update de bir sıkıntı vardır.

KS

GhostaRrown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bakalım en son onu yapıcam çok uğraştırıcak diye yapmıyorum herşeyi deniyorum işte belki düzelir diye.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,170
Galiba işlemci ekran kartını kullanıyor olabilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri