Sanallaştırma sorunu

20153039160213122

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar i5-9400f işlemci asus prime anakartım var ben BİOS'ta açıyorum sanalllaştırma özelliğini ama açılmıyor çok fazla denedim her şeyi denedim ama olmuyor yardımcı olur musunuz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Genelde 2 adet sanallaştırma ayarı olur. İkisini birden aktif ettiğinizden emin misiniz? BIOS üzerinde kontrol edin VT olarak 2 ayar olması gerekiyor. Ayrıca birde Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler bu konumdan Windows özelliklerini aç veya kapat kısmına tıklayın ve listedeki Hyper-V ayarını onaylayıp Tamam butonuna tıkladığınızda işlemin tamamlanmasını bekleyin. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin.

KS

20153039160213122

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Genelde 2 adet sanallaştırma ayarı olur. İkisini birden aktif ettiğinizden emin misiniz? BIOS üzerinde kontrol edin VT olarak 2 ayar olması gerekiyor. Ayrıca birde Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler bu konumdan Windows özelliklerini aç veya kapat kısmına tıklayın ve listedeki Hyper-V ayarını onaylayıp Tamam butonuna tıkladığınızda işlemin tamamlanmasını bekleyin. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin.

Ben hyper-V işlemini yaptım.

ugur.gozaydin' Alıntı:
Sadece 1 tane vt var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri