Yardım Si̇stem Notu Tavsi̇ye Ve Öneri̇ler

LUPEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba
Topluluğunuza yeni katıldım; pc hocası olarak sizleri YouTube kanalınızdan tanıdım ve takip ediyorum. Bence güzel bir kanal, en önemlisi içten ve naif sunumuz olayı kaliteleştiriyor; yolunuzu açık olsun. Sistem toplayacağım, aşağıya linklerini ekliyorum. Bu sistemi gelecekte de güncel tutabilmek için hazırladım. Artıları ve eksileri ile düşünceleriniz benim için önemlidir.

ANAKART:
İŞLEMCİ:
EKRAN KARTI:
RAM :
SSD:
KASA:
PSU:
SOĞUTMA:
DESTEK FANLAR (KASADA EKRAN KARTININ ALTINA 2ADET)

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,190
Merhaba
Topluluğunuza yeni katıldım; pc hocası olarak sizleri YouTube kanalınızdan tanıdım ve takip ediyorum. Bence güzel bir kanal, en önemlisi içten ve naif sunumuz olayı kaliteleştiriyor; yolunuzu açık olsun. Sistem toplayacağım, aşağıya linklerini ekliyorum. Bu sistemi gelecekte de güncel tutabilmek için hazırladım. Artıları ve eksileri ile düşünceleriniz benim için önemlidir.

ANAKART:
İŞLEMCİ:
EKRAN KARTI:
RAM :
SSD:
KASA:
PSU:
SOĞUTMA:
DESTEK FANLAR (KASADA EKRAN KARTININ ALTINA 2ADET)
Merhabalar hoşgeldiniz acaba ne kadar tuttu bu sistem?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Öncelikle hoş geldiniz. Anakartı yüksek tutup DDR5 seçmeniz iyi aslında ama güncel tutmak için bu PSU düşük kalıyor. Biraz daha çıkma şansınız varsa aşağıda ki ürünü öneririm.

Anakart olarak daha uygun ASUS PRİME B760M-A gibi bir şey seçilip işlemci 13400F olarak alınabilir yada ileride işlemciyi 13600K gibi bir şey yapacaksanız aşağıda ki Z690 anakart sizin paylaştığınız anakarta göre daha iyi olur.

Sistemi DDR4 yapıp daha yüksek GPU ile de kurabilirsiniz.

KS

LUPEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Parçaların fiyatları linklerde mevcut ekran ile beraber yaklaşık 33.000 TL gibi
Merhabalar hoşgeldiniz acaba ne kadar tuttu bu sistem?
Parçaların fiyatları linklerde mevcut buraya ekranı eklemedim; onuda eklersek 33.000 TL civarı

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,190
Parçaların fiyatları linklerde mevcut ekran ile beraber yaklaşık 33.000 TL gibi

Parçaların fiyatları linklerde mevcut buraya ekranı eklemedim; onuda eklersek 33.000 TL civarı
4070 ti toplayabilirsiniz bu bütçe ile

KS

LUPEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle hoş geldiniz. Anakartı yüksek tutup DDR5 seçmeniz iyi aslında ama güncel tutmak için bu PSU düşük kalıyor. Biraz daha çıkma şansınız varsa aşağıda ki ürünü öneririm.

Anakart olarak daha uygun ASUS PRİME B760M-A gibi bir şey seçilip işlemci 13400F olarak alınabilir yada ileride işlemciyi 13600K gibi bir şey yapacaksanız aşağıda ki Z690 anakart sizin paylaştığınız anakarta göre daha iyi olur.

Sistemi DDR4 yapıp daha yüksek GPU ile de kurabilirsiniz.
Hocam üst seviye fiyat performans açısından değerlendirmiştim ama tavsiyelerinizi dinleyeceğim. Zaten psu da çok kararsız kalmıştım. Onuda giderdiniz.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
3060 İçin 2K fazla. Monitör VA panel ve Odyssey monitörler sıkıntılı diye biliyorum.

KS

LUPEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3060 İçin benim önerim 1080p olur. Gigabyte G24F-2 modeli güzel monitördür. İtopya üzerinden alınabilir.
Az önce sahuraka hocam yunus arkadaşın sistem linki attı sizce intel mi amd sistem mi ; sanki amd sistem güncellemesi biraz sıkıntı gibi geliyor bana o yüzden intel seçiyorum bilmiyorum yalnış mı yapıyorum.

Az önce sahuraka hocam yunus arkadaşın sistem linki attı sizce intel mi amd sistem mi ; sanki amd sistem güncellemesi biraz sıkıntı gibi geliyor bana o yüzden intel seçiyorum bilmiyorum yalnış mı yapıyorum.
bu arada ekran tavsiyenizi de dinleyeceğim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,190

Isterseniz fiyat değişmeden intel işlemci ve anakart onerebilirim

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167

7600 İşlemcisi zaten DDR5 ve AM5 soket LGA1700 ile kıyasla çok daha uzun süre destek alacak. AMD daha mantıklı. Güncelleme konusunda sıkıntı olmaz.

KS

LUPEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
7600 İşlemcisi zaten DDR5 ve AM5 soket LGA1700 ile kıyasla çok daha uzun süre destek alacak. AMD daha mantıklı. Güncelleme konusunda sıkıntı olmaz.
Hocam son soru hava soğutmamı yoksa sıvı soğutmamı? Bu arada amd tavsiyenizi dinleyip birde amd sistem bakacağım paylaşırım sizinle.

Arctic 280 Sıvı Soğutucu Intel / AMD İşlemci Destekli mi​

Arctic Freezer 34 eSports DUO İşlemci Soğutucu​

Isterseniz fiyat değişmeden intel işlemci ve anakart onerebilirim
tavsiyeniz nedir?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,190
Hocam son soru hava soğutmamı yoksa sıvı soğutmamı? Bu arada amd tavsiyenizi dinleyip birde amd sistem bakacağım paylaşırım sizinle.

tavsiyeniz nedir?
Hangi işlemci için? Amd içinse arctic eğer intel i5 12400f icin se freezer 34

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167

tavsiyeniz nedir?
7600 İçin Freezer 34 de yeter aslında ama bütçe varsa sıvı soğutma daha iyi olur. Arctic kadar çıkmanıza da gerek yok. Daha uyguna 360mm yada 240mm alınabilir.

KS

LUPEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu arada önerdiğiniz amd5 7600 4070 ti sistemi toplamaya çalıştım kasa ve ekran hariç 36000 TL oldu. Kasa ile ekranda 7k TL olsa sistem 43k civarı toplanıyor. 10 k fark var kafam iyice karıştı :DDD

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri