Soru Si̇stemi̇mi̇ Ddr5 Yapiyorum

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
İşlemci
ryzen 7 7800x3d
Ekran Kartı
asus dual 4070 super oc 12g
Vaktiniz varsa teşekkürler. Sistemimi DDR5'e çeviriyorum. Kasa elimde olan kasam: Rampage hacker - anakart: MSI Pro B650M-P - işlemci: Ryzen 7 7800X3D - : ASUS Dual 4070 Super OC - RAM: Fury Beast 16 GB (2x8) 5200 MHz CL36 - kule tipi soğutucu: Thermalright commender 140 - PSU:

MSI PSU MPG A850G PCI-E5 850W 80 Plus Gold. PSU, ekran kartı, kasa, elimde vardı diğerlerini yeni aldım iyi midir uyumlu mudur acaba.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Anakrtı biraz daha düzgün alsaydınız ,iyi olurdu .zayıf bi anakrt.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
O zaman ;neden 7800X3D aldınız. Ryzen 7700 alsaydınız hem daha ucuzdu,hem de soğutucu almayacaktınız.Anakrtta 1000 tl daha ucuza alınırdı.Yaklaşık,6000 tl kar'ınız olurdu.

Bu 6000 tl yi RTX 4070 supere eklerseniz, RTX 4070 Tİ super alınırdı. İşte o zaman ,makina ,uçardı.

Şimdi, maalesef,denge yok, bu makinada. İşlemci uçmuş E. kartı, işlemciye göre zayıf.Oyunda ,size, birinci planda e.kartı lazımdı,pc,oyun için alınıyorsa.

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
O zaman ;neden 7800X3D aldınız. Ryzen 7700 alsaydınız hem daha ucuzdu,hem de soğutucu almayacaktınız.Anakrtta 1000 tl daha ucuza alınırdı.Yaklaşık,6000 tl kar'ınız olurdu.

Bu 6000 tl yi RTX 4070 supere eklerseniz, RTX 4070 Tİ super alınırdı. İşte o zaman ,makina ,uçardı.

Şimdi, maalesef,denge yok, bu makinada. İşlemci uçmuş E. kartı, işlemciye göre zayıf.Oyunda ,size, birinci planda e.kartı lazımdı,pc,oyun için alınıyorsa.
Siz anakart ne önerirsiniz? Fiyat çok ucmadan. Ekran kartı psu ve kasa ddr5 çıkmadan çok önce bende idi yeni alınmadı.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
E.kartı eskidense, o zaman ,haklısınız .Yapacak bi şey yok.

Anakarta ne kadar ödediniz Ona göre bakalım.

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73

Ana karta 4700 ödedim çok ucmadan üstüne ekleyebilirim iptal edip önerirseniz. Kasamda rampage hacker. Uygun olurmu her kart bilmiyorum

Bide sisteme göre ram iyimi oda değilse ramde değişebilirim

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73

Ve msi takıntım yok stabil çalışan asusta olabilir öneriniz sipariş iptali için talep oluşturdum anakart ve rame

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Az bi ilave ile bunu alınız . Daha serin çalışır.WİFİde cabası.

Ramlerde EXPO özelliği olması şart Bilmiyorum e,ski ramlerde buna dikkat etmişmiydiniz,varmıydı.5200 zaten epey düşük bi hızmış İptal ettiğiniz iyi oldu FPS leri etkilerdi.

Bütçeniz çıkabilecekse şunu şiddetle tavsiye ederim. 6000 mhz CL 30.

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
Premium bilgisayar diye bi sitede 5500e var başka platform önerirmisiniz yoksa ucuz olan yerden alayımmı?

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
Az bi ilave ile bunu alınız . Daha serin çalışır.WİFİde cabası.

Ramlerde EXPO özelliği olması şart Bilmiyorum e,ski ramlerde buna dikkat etmişmiydiniz,varmıydı.5200 zaten epey düşük bi hızmış İptal ettiğiniz iyi oldu FPS leri etkilerdi.

Bütçeniz çıkabilecekse şunu şiddetle tavsiye ederim. 6000 mhz CL 30.
Ben bide şöyle bi anakart buldum bu daha çok yattı aklıma önerirmisiniz ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Siteyi bi araştırın. Fiat epey uygun.

Tomahawk çok pahalı O kadar bütçeyi gözden çıkarabilecekseniz,şunu hemen alın,geçin.

Son düzenleme:
KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
Siteyi bi araştırın. Fiat epey uygun.

Tomahawk çok pahalı O kadar bütçeyi gözden çıkarabilecekseniz,şunu hemen alın,geçin.
Tomahawk sipariş ettim qvl listesinden ram anlamadım pek expo uyumlu ram öneriniz olurmu acaba bütçe dostu ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri