Sinyal Yok (No Signal) Sorunu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
İtopyada aynı görüntü aktarma kablosu ile mi denediniz? Kablo farklı ise itopya 'nın testlerinde bence kabloyu bir değiştirin. Bu arada monitör modeliniz nedir? Adını verirseniz biraz bakıp geri dönüş yaparım size, modele özgü bir hata filan var mı diye.

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
İtopyada aynı görüntü aktarma kablosu ile mi denediniz? Kablo farklı ise itopya 'nın testlerinde bence kabloyu bir değiştirin. Bu arada monitör modeliniz nedir? Adını verirseniz biraz bakıp geri dönüş yaparım size, modele özgü bir hata filan var mı diye.

Monitörün yanında gelen kabloyu götürdüm onla dedim yani evet. Monitörden önce başka bir monitör/tv ile görüntü geliyor ondan sonra monitöre bağlayınca görüntü geliyor ama ilk bu monitöre bağlayınca hiçbir şekilde görüntü gelmiyor çok garip

Model Viewsonic VX2458 C-mhd

Modeli geçtim markayı aratınca bile böyle bir sorun yaşayan görmedim, üretim hatası dicem ama laptopu bağlayınca windows açılış ekranı dahil tüm görüntüyü alıyorum :)
Ekran kartıyla uyuşmazlık olabilir mi acaba?

Markanın sitesinde driver var onları kurmayı denedim ama yüklerken de hata oluşuyor delircem az kaldı :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Baktım ve bu videoyu buldum aynı sorun mu? Sanırım kablo ile alakalı bir durum HDMI ile bağlıyordunuz değilmi DisplayPort ile deneyin. Bir ihtimal belki işe yarayabilir, aslında mantıklı değil ama olsun denemekte fayda var çalışabilir.

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kablosu yok ama alıp onu da deneyeceğim. Fakat ben de bu görüntü bile gelmiyor ses de çıkmıyor buradaki gibi :(

Ekran kartında hdmi 2.0b ve displayport 1.4 desteği var, monitörde hdmi 1.4 ve displayport 1.2 desteği var buradan kaynaklı bir uyumsuzluk olabilir mi? hdmi 1.4 ve 2.0 kablom var ikisiyle de bu sorunu yaşıyorum

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 kabloyu da televizyondan görüntü aldıktan sonra monitöre takınca görüntü geliyor. Sorun monitörde duruyor ama laptop takınca görüntü geliyor. Bunu viewsonic’e nasıl anlatıcam ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Monitörde olsa sorun itopya denedğindede görüntü gelmezdi ama gelmiş belki dedim başka bir kablo sizdede çalışabilir. Bence DisplayPort ile deneyin birde işe yarayabilir. Sinyal aktarım sorunuz var sanırım kablo veya port sürüm uyuşmazlığı gibi bir sorun. DisplayPort ile aynı sorun olmazsa dediğim ile alakalıdır ama aynı sorun olursa Viewsonic destek merkezine uygun bir mail hazırlamanız için yardımcı oluruz.

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İtopyada aldığım şekilde evde de görüntü alabiliyorum o da şu şekilde: kasayı çalıştırdıktan sonra televizyona bağlayınca görüntü geliyor (windows ekranı geliyor direkt) daha sonra kabloyu tvden çıkarıp monitöre takınca monitöre görüntü geliyor. İtopyada da başka bir monitörde görüntü geldikten sonra kendi monitörümde görüntü geldi. Direkt monitöre bağlayıp kasayı çalıştırınca hiçbir şekilde gelmiyor görüntü yeniden başlatınca falan. Muhtemelen displayportla da düzelmeyecek

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
O halde direkt Viewsonic servisine ürünü yollayın, hiç bu kadar uğraşmaya gerek yok zaten her şeyi denediniz diye biliyor. DisplayPort ile denemeniz iyi olurdu ama bulamayacaksanız masraf yapmadan gerek yok. Servise aynen yaşadığınız sorunu anlatın, direkt ve denediğiniz çözümleride belirtin.

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bazıları csm’yi disable yapınca düzeliyor demiş de alakasını anlamadım uefi ile ilgili bir şey değil mi?

Öyle yapmayı düşünüyorum hatta keşke direkt iade alsalar da başka marka alsam direkt. Çekincem onlar başka bir cihazda denediğinde sorun çıkmayacak bana da sorun yok diyecek.. Ekran kartıyla ilgili bir uyumsuzluk da olabilir diye gördüm ben sapphire kullanan biri yazmış ama ne kadar doğru bilmiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
CSM "Compatiblity Support Module" demek yani Uyumluluk Destek Modülü. UEFI değilde Leagcy yani eski tip bir işletim sistemi kurulacaksa BIOS üzerinden Boot sekmesinde UEFI & CSM ayarını yapmalısın. Bir dene işe yarayabilir. Boot aşamasında donanımların okuma formatı ile ilgili bir ayar. Boot olurken monitörü Ekran kartı kablo üzerinden tanır ve uygun çözünürlük için BIOS 'u ayarlar eğer okuma düzeni uygun ayarda değilse Monitör tanınmaz ve No Signal hatası alırsın işe yarayabilir dene ve sonucu bildir.

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eski tip bir şey yok bende ama yine de yapayım mı bir sorun çıkmaz değil mi :)

Şu an driverları kurdum ve bios güncellemesi yapıyorum bir kez daha böyle denicem olmazsa csm artık

Şu an görüntü alabiliyorum güncellemeler sonrası. Fakat açılışta gigabyte ekranı gelmiyor bios’a vs girebildiğim, direkt windows ekranı geliyor. Kasayı kapatıp açtığımda o sinyali almıyor ama yine, hdmi kablosunu çıkarıp taktığımda görüntü geliyor, yine de servise yollamalı mıyım?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Bence uzun vadede riske girmeyin gönderin garantiye beli ki BIOS ve Monitör arasında bir sinyal sorunu var bir şekilde çözülmesi gerek yoksa garanti süresi bitince bu sorun halen daha devam ediyor olursa masraf çıkar size gerek yok bu tarz bir olaya bence garantiye gönderin gitsin. Bu arada CMS ayarı yeni model çipsetlerde yani sizinki gibi çipsetlerde adı değişmiş olarak var boot mode ayarı UEFI ve Legacy şeklinde değişiyor ama gerek yok boot ediyorsunuz sonuçta.

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kullanım kılavuzunda şu ifade var "Normal kullanım için bilgisayarınızın monitörü algılaması zorunlu değildir ama önerilir." :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Dediğim şeyden bahsediyor yani monitörün algılanma sorunu. Peki dediğini kontrol ettin mi? Zaten sonra belirtmiş halen daha sorun varsa müşteri desteğine başvurun yazıyor. Bence dediğini kontrol et ve sorun varsa yolla garantiye.

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sürücüyü yükleyebildim bilgisayar görüyor artık monitörü attığım ekran görüntesindeki gibi artık algılamalı sanırım

KS

Emre Ünal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bugün BIOS ayarlarına girmek istedim ram frekansını 3000mhz'e çekmek için ama del tuşuna basarak açınca monitöre görüntü gelmedi. Kapatıp normal açınca ise geldi. Dediğiniz gibi anakartla bir uyuşmazlığı var gibi.

qwerty1453

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Emre Ünal' Alıntı:
Bugün BIOS ayarlarına girmek istedim ram frekansını 3000mhz'e çekmek için ama del tuşuna basarak açınca monitöre görüntü gelmedi. Kapatıp normal açınca ise geldi. Dediğiniz gibi anakartla bir uyuşmazlığı var gibi.

Kanka aynı ekrana sahibim bende de bios ta no signal diyor ama pc açılırken problem yok. Düzeltebildin mi biosa nasıl girilir?
şu anda kasayı televizyona bağlıyorum öyle açılıyor bios.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri