Sistem Hakkında Düşünceniz Ve Öneriniz

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
arkadaşlar yeni sistem topluyorum bu konuyu ek olarak düşünce öneri olarak açıyorum fikir dayanışması sohbet olarak düşünebiliriz,teşekkürler.
tek sorum 13900k ile 13900ks arasında performans veya kayda değer fark var mı ks 6ghz sanırım fark yaratır mı

Kasa :

Anakart : (Alındı)
https://www.vatanbilgisayar.com/msi...0-soket-1700-ddr5-7600mhz-oc-m-2-anakart.html

İşlemci : (Alındı)

Sıvı Soğutma :

Ram :

Ssd :

Psu : (Alındı)

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
arkadaşlar yeni sistem topluyorum bu konuyu ek olarak düşünce öneri olarak açıyorum fikir dayanışması sohbet olarak düşünebiliriz,teşekkürler.
tek sorum 13900k ile 13900ks arasında performans veya kayda değer fark var mı ks 6ghz sanırım fark yaratır mı

Kasa :

https://www.vatanbilgisayar.com/msi...0-soket-1700-ddr5-7600mhz-oc-m-2-anakart.html

Sıvı Soğutma :

Ram :

Ssd :

sistem güzel parcalar hepsi iyi yapabilirseniz costum sıvı sogutma öneririm bütce varsa

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
sen 5 yıl sonra çıkacak olan ryzen işlemciyi bu günün anakartı ile kullanabileceğini mi sanıyorsun bu yüzden mi ryzen tercih etmem gerek :)
A320 ile hâlâ sistem toplanıyor uzun vadeli yatırım yapma taraftarıyım zengin değilsem her iki senede bir anakart işlemci değişmiyorsam

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
A320 ile hâlâ sistem toplanıyor uzun vadeli yatırım yapma taraftarıyım zengin değilsem her iki senede bir anakart işlemci değişmiyorsam
min 8 sene götürür bu sistem iki senede bir anakart işlemci değişecek olsam 2017 de en üst seviye olan i7 7700k ile z 170-a sistem toplamazdım bugün olduğu gibi :)

sistem güzel parcalar hepsi iyi yapabilirseniz costum sıvı sogutma öneririm bütce varsa
420mm 8k custom ne kadara patlar görünüş açısından vs güzel ve temizleme vs durumu nasıl oluyor onlarda ve ek olarak 420mm vs custom arasında kaç derece oynar oyunlarda
örnek veriyorum gta 5 de 4k ultra da 420 ile 75 derece görüyorum custom ile bu 65-70 lere mi düşer yoksa aynı seyirde mi kalır
ve önerebileceğin custom paket neler var

R10Ramsey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
103
min 8 sene götürür bu sistem iki senede bir anakart işlemci değişecek olsam 2017 de en üst seviye olan i7 7700k ile z 170-a sistem toplamazdım bugün olduğu gibi :)

420mm 8k custom ne kadara patlar görünüş açısından vs güzel ve temizleme vs durumu nasıl oluyor onlarda ve ek olarak 420mm vs custom arasında kaç derece oynar oyunlarda
örnek veriyorum gta 5 de 4k ultra da 420 ile 75 derece görüyorum custom ile bu 65-70 lere mi düşer yoksa aynı seyirde mi kalır
ve önerebileceğin custom paket neler var
Sistemsel olarak aynı sisteme hakimiz , custom ile 420mm arasında 5 ile 7 derece oynuyor fiyat olarak daha pahalı
H170i aldım bende tavsiye ederim.
haberiniz olsun 📌

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Sistemsel olarak aynı sisteme hakimiz , custom ile 420mm arasında 5 ile 7 derece oynuyor fiyat olarak daha pahalı
H170i aldım bende tavsiye ederim.
haberiniz olsun 📌
teşekkür ederim hayırlı olsun sisteminiz :)
oyunlarda gördüğünüz max derece nedir peki kısa bilgilendirir misiniz

R10Ramsey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
103
teşekkür ederim hayırlı olsun sisteminiz :)
oyunlarda gördüğünüz max derece nedir peki kısa bilgilendirir misiniz
Baya üst düzey olacağı için şuan
Monitör klavye kulaklık için 35k bütçe ayırıcam 2 ay sürecek sabr :)
Haziranda Asus rog strix flare II Animate gelecek onuda aradan çıkartıcam

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892

Kasa :

Sıvı Soğutma :

Ram :

Ssd :

Hayirli olsun hocam sistem. Eğer biraz daha ekleme dusunurseniz ssd 2Tb yapmak cok iyi olur. Böyle bir sistemde 1tb doldurmak uzun sürmez ve 2tb biraz daha uyguna geliyor

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Hayirli olsun hocam sistem. Eğer biraz daha ekleme dusunurseniz ssd 2Tb yapmak cok iyi olur. Böyle bir sistemde 1tb doldurmak uzun sürmez ve 2tb biraz daha uyguna geliyor
3 ssd slotu var ilk ssd yi 1 TB alacağım şimdilik bütçe açısından ve PC yi erken toplama yönünden kalan 2 ssd yi 2+2tb alıp toplam 5 TB yapacağım
1 TB olan Windows için belki duruma göre hepsini 2+2+2 yaparım bakacağım 🤗

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri