Önemli Sistem Savaşlarına Nasıl Katılabilirim?

efsane1122

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar,

Sistem Savaşları videoları YouTube kanalımızda çok fazla takip edilen ve izlenen bir serimiz. Her ay 1 sistem savaşı videosu hazırlanırken, mail adresimize de pek çok başvuru geliyor. Fakat bu gönderilen fotoğraf ve videolar "KALİTELİ" olmadığından kabul edemiyoruz. Sonrasında "neden beni yayınlamadınız?" gibi sorular geliyor.

Bu soruları komple gidermek adına, sistem savaşları serisine başvurduğunuzda "kesin olarak" nasıl yayınlanır onu anlatmak istiyorum.

1-) FOTOĞRAF KALİTESİ

Başvuruların %60-70'i görüntü kalitesi iyi olmayan görsellerden oluşuyor. Biz videoda edit yaparken pek çok yerde zoom efekti kullanıyoruz. Hali hazırda görüntüsü iyi olmayan fotoğrafa + bir de zoom yapınca iyice çamura dönüyor. O yüzden ilk baktığımız şey fotoğrafların kalitesi.

✔️ ÖRNEK Bir Kaliteli Fotoğraf;

2-) FOTOĞRAFIN ÇEKİM ŞEKLİ

Bize hep soruyorlar "hocam sadece üst seviye odaları olanları mı yayınlıyorsunuz?" alakası bile yok. Fotoğraf kaliteli olsun ve çekim şekli "YAN" olsun her türlü yayına alıyoruz. Pek çok seride de giriş ve orta seviye sistemleri de gördük zaten.

❌ Kabul etmediğimiz fotoğraf şekli;

Bu şekilde Instagram'a hikaye atar gibi DİK olarak fotoğraf gönderirseniz, 1920x1080 piksel çözünürlüğe sığmadığı için, kötü bir görüntü oluşturuyor. O yüzden çektiğiniz her fotoğraf ve video YAN olmalıdır.

✔️ Kabul ettiğimiz fotoğraf şekli;

3-) Fotoğraf ve Video Adedi

Başvururken odanızın genel görünümü, ekipmanlarınızın sırasıyla yakın çekimleri, sisteminizin dış görünümü ve iç görünümü bize gereklidir. Bunun için minimum 15, maksimum 25 adet YAN çekim fotoğraf ve videolarınızı iletmenizi bekleriz.

✔️ Gönderilen örnek bir başvuru;

4-) Sistem ve ekipmanlarınızın özellikleri

Sistem Savaşları serisine başvururken bir metin belgesi açarak kullandığınız monitör, klavye, mouse, kulaklık, sistem ve diğer donanımlarınızın özelliklerini bize iletmeniz gerekir. Biz de video esnasında ekipmanlarınızdan bahsederek yönlendirmeler yapıyoruz.

✔️ Örnek bir özellik listesi;

FİNAL!

✔️ Wetransfer ile gönderme: Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bize görselleri göndermek için tüm fotoğraflarınızı bir klasörde toplayın. Ardından wetransfer.com sitesine girerek göndereceğiniz dosyayı seçin. Alıcı e-posta adresine info@ pchocasi.com.tr mail adresimizi yazın. Sonrasında upload edilen dosyalarınız tarafımıza ulaşacaktır.

Gmail ile gönderme: Bir başka yol ise eğer 25MB'dan büyük değilse fotoğraflarınız, Gmail'den dosya ekleyerek gönderebiliyorsunuz. Mail göndermeyi bilmeyenler için daha önceden şöyle bir rehber hazırlamıştım;

✔️ Mail nasıl gönderilir?:

Son yayınlanan Sistem Savaşları 9

Umarım kolay anlaşılır bir dil olmuştur. Sistem Savaşları serisine başvurularınızı bekliyoruz. Kendinize çok iyi bakın..
katılmak çok istiyordum sonunda buldum inşallah alırsın.

Ahmet Meriç Şener

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ho
Merhaba arkadaşlar,

Sistem Savaşları videoları YouTube kanalımızda çok fazla takip edilen ve izlenen bir serimiz. Her ay 1 sistem savaşı videosu hazırlanırken, mail adresimize de pek çok başvuru geliyor. Fakat bu gönderilen fotoğraf ve videolar "KALİTELİ" olmadığından kabul edemiyoruz. Sonrasında "neden beni yayınlamadınız?" gibi sorular geliyor.

Bu soruları komple gidermek adına, sistem savaşları serisine başvurduğunuzda "kesin olarak" nasıl yayınlanır onu anlatmak istiyorum.

1-) FOTOĞRAF KALİTESİ

Başvuruların %60-70'i görüntü kalitesi iyi olmayan görsellerden oluşuyor. Biz videoda edit yaparken pek çok yerde zoom efekti kullanıyoruz. Hali hazırda görüntüsü iyi olmayan fotoğrafa + bir de zoom yapınca iyice çamura dönüyor. O yüzden ilk baktığımız şey fotoğrafların kalitesi.

Bize hep soruyorlar "hocam sadece üst seviye odaları olanları mı yayınlıyorsunuz?" alakası bile yok. Fotoğraf kaliteli olsun ve çekim şekli "YAN" olsun her türlü yayına alıyoruz. Pek çok seride de giriş ve orta seviye sistemleri de gördük zaten.

Bu şekilde Instagram'a hikaye atar gibi DİK olarak fotoğraf gönderirseniz, 1920x1080 piksel çözünürlüğe sığmadığı için, kötü bir görüntü oluşturuyor. O yüzden çektiğiniz her fotoğraf ve video YAN olmalıdır.

Başvururken odanızın genel görünümü, ekipmanlarınızın sırasıyla yakın çekimleri, sisteminizin dış görünümü ve iç görünümü bize gereklidir. Bunun için minimum 15, maksimum 25 adet YAN çekim fotoğraf ve videolarınızı iletmenizi bekleriz.

Sistem Savaşları serisine başvururken bir metin belgesi açarak kullandığınız monitör, klavye, mouse, kulaklık, sistem ve diğer donanımlarınızın özelliklerini bize iletmeniz gerekir. Biz de video esnasında ekipmanlarınızdan bahsederek yönlendirmeler yapıyoruz.

FİNAL!

✔️ Wetransfer ile gönderme: Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bize görselleri göndermek için tüm fotoğraflarınızı bir klasörde toplayın. Ardından wetransfer.com sitesine girerek göndereceğiniz dosyayı seçin. Alıcı e-posta adresine info@ pchocasi.com.tr mail adresimizi yazın. Sonrasında upload edilen dosyalarınız tarafımıza ulaşacaktır.

Gmail ile gönderme: Bir başka yol ise eğer 25MB'dan büyük değilse fotoğraflarınız, Gmail'den dosya ekleyerek gönderebiliyorsunuz. Mail göndermeyi bilmeyenler için daha önceden şöyle bir rehber hazırlamıştım;

Umarım kolay anlaşılır bir dil olmuştur. Sistem Savaşları serisine başvurularınızı bekliyoruz. Kendinize çok iyi bakın..
Hocam Kalite Dediniz Ben Videoyu 2K Çektim de sizin videoya muhtemelen koyulmaz diye düşünüyorum Fotoğraflarıda 64 MP Pro Kamera İle Çektim

R10Ramsey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
103
Merhaba arkadaşlar,

1-) FOTOĞRAF KALİTESİ

FİNAL!

Katılsam mı bilemedim :)

c4n6660

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam sistem savaşları adı altında [email protected] e postasıyla WeTransferden gönderdim 7 güne silineceği yazıyor bilginize kontrol edip bilgi verebilir misiniz ulaştı ulaşmadı vs. diye

Buff Medic

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
189
Hocam bende masaüstü değil laptop var gene de katılabilir miyim

Aage Gran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arkadaslar yelkenleri yakip umutsuzluga dusmeyin.. En son ki bolumde 10 sayfa metin yazmisti @OceanLaB ve sadece bunun icin gereken zamani varin siz dusunun; normalde bu kadar metni okullarda donem odevi olarak veriyorlar :)

Is yogunlugu, video edit, ivir zivir derken surec uzayabilir.. Sabrin sonu selamet diyelim.

Ata Denis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar, Yeni bolumu bekliyoruz sabirsizca. Size Wetransferden gonderdim kendi sistemimi. Umarim begenirsiniz kolay gelsin videolari bekliyoruz.

Ata Denis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
fotoğraf kalitesinden dolayı eklenmemiş, 14 pro max ile çekiyorum halbuki şimdi rew moduna aldım öyle çektim, videoyu da 4k olarak çektim. rew modunda fotoğraf ve pixel saf halde 60MB bir fotoğraf ediyor :D
Raw la yollamaniza cokda gerek yok bence 3gb dosya olmustur en az evet kaliteli oluyor ama normalle cektiginizden cok cok fazla bir kalite bence yok 10 kati dosya buyuklugu icin diyorum yoksa tabiki daha iyi raw. Onemli olan bence sansli olup girmek gibi duruyor, ne kadar kaliteli oldugu 2. faktor gibi.

at4soy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: Sistem Savaşlarına Nasıl Katılabilirim?

Gayet açıklayıcı olmuş, her şeyim hazır olunca bende katılmak isterim.
İlk fotoğraftaki masanın linki var mı?
Merhabalar, masa büyük ihtimalle IKEA'ya ait, bildiğiniz üzere IKEA da parçaları kendimiz ayrı ayrı seçip birleştiriyoruz ve aynı masanın çekmeceliği benim masamda bulunmakta. İyi forumlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri