26.000-30.000 TL Sistem Toplama Tavsiyesi

gnine

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
7500F
Ekran Kartı
6600xt
Merhabalar elimde hazır sistem alabilecek nakit yok, taksitle almak istediğimde de üzerine 5-6k koyuyor gerek yok diye düşündüm. Ekran kartı haricinde diğer donanımlara harcayabileceğim tutar maksimum 19-20k. Kafamdaki plan şu :

İşlemci:
1. Seçenek kutulu 7500F

2.Seçenek Tray 7600 (tray kutusuz olduğu için kullanılmış bir ürün vs yollanır diye şüpheliyim kutulu 7500F ve tray 7600 aynı fiyat)

Ram:

Anakart:

Psu:

Kasa:

Ekran Kartı:
İkinci el idarelik bir 3060 veya 6600xt alacağım ilerleyen zamanlarda yükselteceğim.

Sizin önerebileceğiniz ya da değiştirmemi söyleyebileceğiniz bir şey var mı?

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
7600 sadece oyun içinse gereksiz zaten tray işlemcilerde bu tarz parçaları satan yerler yerden ve paradan tasarruf etmek için böyle alıp satıyor
1627296189196.png

KS

gnine

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
7500f işlemci için PRO-RS serisi biraz lux. olur.
Hocam sizin önerdiğiniz B650 chipsetlerle aynı fiyat. Böyle bir bütçeniz varsa şu fiyatına göre daha iyi olacaktır:

Anakart hakkında çok fazla bilgim olmadığı için soruyorum, eğer wifi/bluetooth özelliği yoksa bunlar kolay ve bağlantı sorunu yaşatmayacak şekilde halledilebilir mi?
Ve 620-650 arasındaki farklar neler?

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Anakart hakkında çok fazla bilgim olmadığı için soruyorum, eğer wifi/bluetooth özelliği yoksa bunlar kolay ve bağlantı sorunu yaşatmayacak şekilde halledilebilir mi?
Wifi ve bluetooth ihtiyacınız varsa başka. İnternet kablosu ile bağlantı yapabiliyorsanız en sağlıklısı ve iyisi budur. Eğer öyle bir imkanınız yoksa fiyat ve bütçenize göre bu işlevi yerine getiren dongle alabilirsiniz. Ya da sizin attığınız gibi wifi destekli bir anakart alabilirsiniz. İhtiyaç, kullanım ve bütçenize göre şekillenir.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
202
wifi li olması daha iyi. Kaliteli bi adaptör almaya kalksan epey pahalı olabiliyor,çünkü.

KS

gnine

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Wifi ve bluetooth ihtiyacınız varsa başka. İnternet kablosu ile bağlantı yapabiliyorsanız en sağlıklısı ve iyisi budur. Eğer öyle bir imkanınız yoksa fiyat ve bütçenize göre bu işlevi yerine getiren dongle alabilirsiniz. Ya da sizin attığınız gibi wifi destekli bir anakart alabilirsiniz. İhtiyaç, kullanım ve bütçenize göre şekillenir.
wifi li olması daha iyi. Kaliteli bi adaptör almaya kalksan epey pahalı olabiliyor,çünkü.
Çok soru sordum kusura bakmayın, o zaman benim attığım PRO-RS daha mı ön plana çıkıyor? Beyaz olması siyah kasada kötü durur mu acaba. Siyah versiyonunu bulamadım :)

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Hocam burada belirttim ihtiyacınızı, kullanım şeklinizi ve bütçenizi belirtirseniz daha iyi olur.

Çok soru sordum kusura bakmayın, o zaman benim attığım PRO-RS daha mı ön plana çıkıyor? Beyaz olması siyah kasada kötü durur mu acaba. Siyah versiyonunu bulamadım :)
Pro rs serileri bildiğim kadarıyla hep bu tonlarda renkleri. Muadili değil, anakartın kendisi hakkında da fikrim yok ama şu bir ihtimal tercih edilebilir:

KS

gnine

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam burada belirttim ihtiyacınızı, kullanım şeklinizi ve bütçenizi belirtirseniz daha iyi olur.

Pro rs serileri bildiğim kadarıyla hep bu tonlarda renkleri. Muadili değil, anakartın kendisi hakkında da fikrim yok ama şu bir ihtimal tercih edilebilir:

İşlemcim 7500F/7600 olacak, kullanacağım ramler ise 6000mhz. Wifi/Bluetooth benim için önemli. Çıkabileceğim bütçe anakart için maksimum 5.5-6k olur, daha aşağısına halledebilirsem ne ala tabi.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
İşlemcim 7500F/7600 olacak, kullanacağım ramler ise 6000mhz. Wifi/Bluetooth benim için önemli. Çıkabileceğim bütçe anakart için maksimum 5.5-6k olur, daha aşağısına halledebilirsem ne ala tabi.
Fiyat olarak bu zorlar ama chipset daha iyi, wifi/bluetooth da var. Bu anakart iyidir bildiğim kadarıyla.

Ya da pro rs alınabilir bütçe için. Önerdiğim gigabyte için bazı kötü yorumlar var o konuda net bir şey diyemeyeceğim. Yine de farklı fikir alabiliriz. @kuru cacık hocam fikriniz nedir?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
202
Asusun prime B650M - A Wifi serisi epey zayıf. Çok ısınıyor.WİFİ II olanı iyi. O da bulanabilirse.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri