Sistem toplarken parçaları tek seferde almak daha mı mantıklı?

murat_d53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar herkese,
Pc yoplayacağım ama ekran kartını Temmuz ayında arkadaşım Japonyadan getirecek. Şimdiden başlayıp indirim yakaladığımda diğer parçaları tek tek almak istiyorum ama şöyle bir sorunum var. Parçaları test edebileceğim bir masaüstü bilgisayarım yok. Parçaları erkenden alıp günü geldiğinde arızalı/sorunlu olduklarını anladığımda da iş işten geçmiş olur ve geri iade alınmaz diye düşünüyorum.
Tüm parçaları 1 ay içinde toplamak daha mı mantıklı? Benim gibi parçaları test edemeyecek arkadaşlar bu durumda ne yapıyor?
Teşekkürler.

ByMrOwl

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Cvp: Sistem toplarken parçaları tek seferde almak daha mı mantıklı?

Aldığın parçaların 2 - 3 yıl garantileri var bende düşünmüştüm bu konuyu ve kargo paketini açarken bilgisayara bağlarken ve ilk çalıştırma esnasında da videoya çekersin arızalı çıkması durumunda kanıt niteliğini taşıyacağını düşünüyorum

KS

murat_d53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: Sistem toplarken parçaları tek seferde almak daha mı mantıklı?

HoodeD_Sy' Alıntı:
Aldığın parçaların 2 - 3 yıl garantileri var bende düşünmüştüm bu konuyu ve kargo paketini açarken bilgisayara bağlarken ve ilk çalıştırma esnasında da videoya çekersin arızalı çıkması durumunda kanıt niteliğini taşıyacağını düşünüyorum

Teşekkür ederim cevabın için. 
Evet garanti kozunu kullanabilirim ama video çekmeyle kanıtlama işi pek aklıma yatmadı açıkçası.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Video kanıt niteliğinde sayılmayabilir. Ancak tedbirinizi yine de bu yönde alın siz. Açıkçası ben bu yurtdışından özellikle pahalı ve arızalanmaya meyilli bileşenleri almak konusuna pek sıcak bakmıyorum ama fiyatlar malum bir şeyde diyemiyorum insanlara.

KS

murat_d53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
Video kanıt niteliğinde sayılmayabilir. Ancak tedbirinizi yine de bu yönde alın siz. Açıkçası ben bu yurtdışından özellikle pahalı ve arızalanmaya meyilli bileşenleri almak konusuna pek sıcak bakmıyorum ama fiyatlar malum bir şeyde diyemiyorum insanlara.

Sanırım yanlış ifade ettim kendimi. Sadece ekran kartını Japonya Amazon (Satıcısı da Amazon) üzerinden arkadaşım alıp getirecek.
O zamana kadar ben diğer parçaları Amazon TR, İtopya, İncehesap gibi sitelerden toplamak istiyorum indirim yakaladığımda. Bu durumu İtopya'ya yazdım. Bakalım gelen cevabı burada paylaşırım başkalarının da işine yarar belki. Tabii cevap gelirse.. :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Yanlış anlamadım sizi. Bu kadar pahalı parçaların böyle alınması benim pek önerdiğim bir şey değil diye belirtim sadece ama fiyat avantajı var sonuçta o yüzden net bir şey diyemiyorum dedim. Bir sıkıntı yok. Bu arada EVGA markasından alırsanız GLOBAL garantiye giriyor kartı servis için Almanya 'ya gönderiyorsunuz. 1 yıl kadar önce sormuştum bu cevabı vermişti firma bilginiz olsun.

KS

murat_d53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
Yanlış anlamadım sizi. Bu kadar pahalı parçaların böyle alınması benim pek önerdiğim bir şey değil diye belirtim sadece ama fiyat avantajı var sonuçta o yüzden net bir şey diyemiyorum dedim. Bir sıkıntı yok. Bu arada EVGA markasından alırsanız GLOBAL garantiye giriyor kartı servis için Almanya 'ya gönderiyorsunuz. 1 yıl kadar önce sormuştum bu cevabı vermişti firma bilginiz olsun.

Teşekkür ederim. Bu arada aynı soruyu İncehesap'a da soracağım. Malum cuma günü indirimleri için. Dönüş alırsam buraya bıkarım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri