Sistem Ve Parça Öneri

eANGRY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhaba sistem toplayacağım ama kararsız kaldım. Ryzen 5 5600 modeline Gigabyte A520M H mi yoksa Gigabyte B450M S2H MI? daha f/p olur . Ayrıca setupı resim olarak bırakıyorum. Parça önerilirinizde açığım
asd.png

KS

eANGRY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
18k bandına hazır sistem oldugu için begenmedigim yerleri degiştirdim ayrıc psu degiştiremeyi planlıyorum

mk79

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba sistem toplayacağım ama kararsız kaldım. Ryzen 5 5600 modeline Gigabyte A520M H mi yoksa Gigabyte B450M S2H MI? daha f/p olur . Ayrıca setupı resim olarak bırakıyorum. Parça önerilirinizde açığımEkli dosyayı görüntüle 17719
Ryzen 5 5600 modeli için B550 anakart daha uygun olur. M2 SSD olarakta PCIe 4.0 destekli alırsan okuma yazma değerleri yüksek olur.Sıvı soğutma alacaksan 240 mm lik almalısın

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
rica etsem sebebini de söyler misin?
Anakart olmamış a520 sistemlerde kullanılmamalı bence 120mm sıvı soğutma için o para da fazla gerek de yok onun yerine kendin haricî kule tipi alabilirsin kasa PSU için de frisby olması güven veremedi hemde hava akışı kötü bir kasa M2 SSD için bu kioxia pek önerilmiyor sanırım sıkıntıları varmış genel olarak sistemde kalite yok diyebilirim bütçen 1000tl daha çıkarsa buna bakabilirsin

Ya da bu olabilir

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Anakart olmamış a520 sistemlerde kullanılmamalı bence 120mm sıvı soğutma için o para da fazla gerek de yok onun yerine kendin haricî kule tipi alabilirsin kasa PSU için de frisby olması güven veremedi hemde hava akışı kötü bir kasa M2 SSD için bu kioxia pek önerilmiyor sanırım sıkıntıları varmış genel olarak sistemde kalite yok diyebilirim bütçen 1000tl daha çıkarsa buna bakabilirsin

Ya da bu olabilir
2 kasanın da fiyatı iyi piyasaya göre düşünülebilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri