Sisteme Ekran Kartı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muhammmettttttt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Düşündüğüm Sistem

Anakart:

İşlemci:

Ram:       x2

Harddisk:

SSD:

Monitör:

PSU'lu Kasa:

Sistem iyimi ve bu sisteme Ekran kartı önerebilirmisiniz fiyat performans ürünü olsun :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kasa ve güç kaynağı hariç gayet iyi sistem ama keşke öyle bir seçim yapmasaydınız. Umarım sıcaklık ve güç odaklı sorunlarınız olmaz.

Bu işlemciye yani i3 9100F işlemcisine aşağıdaki ekran kartlarından birisini alabilirsiniz.

1.  - 2 numaralı karttan ortalama 5 FPS kadar daha az sonuçlar verir. Tek fanlı olmasına takılmayın zaten düşük segment çok ısınmayan bir karttır.
  2.  - Bu kart biraz darboğaz yapabilir bazı oyunlarda. Ama idare ederim sonradan işlemciyi değiştiririm vs. düşünceniz varsa alabilirsiniz.
  3.  - GTX 1650 yani 3 numaralı kart ile benzer FPS sunar. Aynı kartın 1700 TL civarına 8GB belleğe sahip olanı var ama o kartı alacağınıza 1650 Super yani 4 numaralı ürünü alın daha fazla FPS alırsınız. Bu yüzden onu önermedim. 
Daha üzerine 9100F işlemcisi için çıkmayın. Zaten 1650 Super bazı oyunlarda biraz darboğaz yapar. 1650 ideal sınırdır. Size 4 segment kart önerdim. Bütçenize göre karar verin.

FPS testlerini merak ediyorsanız kartları YouTube üzerinde araştırabilirsiniz.

KS

Muhammmettttttt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki siz bana 7000 TL ye toplayabileceğim bir sistem önerebilirmisiniz monitörlü ve kasada rgb olursa iyi olur

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Sistemi aşağıda söylediğim gibi düzenleyiniz ;
-İşlemci : AMD Ryzen 3500X 
-Bellek : Adata 16 GB 3200Mhz
-Ekran Kartı : Asus 1660Super TUF GAMİNG
Sistemi bu şekilde güncelleyin ve Kaliteli FPS alabileceğiniz bir sistem oluşturmuş olun.Oyunlarda FPS drop yaşamadan kasmadan rahatlıkla oyun oynar yüksek FPS değerlerine Ulaşırsınız.Monitör olarak ise ;

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri