Sistemimin Her Oyunda Takılma Sorunu

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88
O halde iade yolu göründü..
Şöyle bir dip not düşeyim işlemcim 83 dereceye kadar çıkıyor oyunlar da

Bu foruma yeni bir konu açtım işlemciye soğutucu almamı önerdiler iade etmiyorlar diye biliyorum aradım eğer soğutucu alırsam zaten bi mazaretleri de olamaz ama çoğu kişi işlemcim çok ısınıyor diye 78-83 arası oyunlar da gereğinden fazla ısınıyor soğutucu almamı öneriyorlar. Bundan dolayı mıdır sizce?

Bu arada xmp yokta d.o.c.p var xmp falan bulamadım

Bu foruma yeni bir konu açtım işlemciye soğutucu almamı önerdiler iade etmiyorlar diye biliyorum aradım eğer soğutucu alırsam zaten bi mazaretleri de olamaz ama çoğu kişi işlemcim çok ısınıyor diye 78-83 arası oyunlar da gereğinden fazla ısınıyor soğutucu almamı öneriyorlar. Bundan dolayı mıdır sizce?

Yoksa soğutucu almadan direk iade mi yapayım sizler böyle diyince benim çok kafam karıştı

1698353433991.png

Yoksa soğutucu almadan direk iade mi yapayım sizler böyle diyince benim çok kafam karıştı

1698353433991.png
OCCT testinde 83'e kadar çıktı ve 2 dakkika da

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Kasanın kapağını çıkarıp sıcaklıkları ( kapak çıkınca daha çok havalanacak soğutucu değişimini böyle test edebiliriz ) ve donmayı test eder misiniz ? Ayrıca donma olduğu andaki değer değişimi de işimize yarayabilir burada. Tam ekran videosu çeker misiniz ? Telefon kamerasıyla değil de bilgisayar kaydı gibi.

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88
Kasanın kapağını çıkarıp sıcaklıkları ( kapak çıkınca daha çok havalanacak soğutucu değişimini böyle test edebiliriz ) ve donmayı test eder misiniz ? Ayrıca donma olduğu andaki değer değişimi de işimize yarayabilir burada. Tam ekran videosu çeker misiniz ? Telefon kamerasıyla değil de bilgisayar kaydı gibi.
Sıcaklığı nasıl test edebilirim ki

Sıcaklığı ölçebileceğim bir alet yok evde

Ekran kaydı alayım tek yapabileceğim bu ve kasanın kapaklarını açayım bakayım.

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78

Sıcaklığı ölçebileceğim bir alet yok evde
Sıcaklığı el ile ölçmeniz gerekmiyor hocam. Bu konularda öğrenmeniz gereken çok şey var :)

MSI Afterburner daki Bilgi Ekranı ( OSD ) yi kullanarak sıcaklık ve diğer değerleri görebilirsiniz. Video kaydını kullanarak da kayıt alabilirsiniz. Video ayarlarından "sıkıştırılmamış" video formatını seçmeniz gerekiyor aklınızda bulunsun.

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88
Sıcaklığı el ile ölçmeniz gerekmiyor hocam. Bu konularda öğrenmeniz gereken çok şey var :)

MSI Afterburner daki Bilgi Ekranı ( OSD ) yi kullanarak sıcaklık ve diğer değerleri görebilirsiniz. Video kaydını kullanarak da kayıt alabilirsiniz. Video ayarlarından "sıkıştırılmamış" video formatını seçmeniz gerekiyor aklınızda bulunsun.
tamamdır yapıyorum

gene aynı drop sorunu devam ediyor.

Aras duven

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Frekans TV 5 Gaming gen. TR'den 2 gün önce aldım mağazadan teslim aldım. Eve geldim oyunları indirdim Days Gone da yüksek FPS almama rağmen kasılma var takılıyor Valorant da öyle RDR2 de bir şey yok Metro Exodus'ta bir şey yok PC Building Simulator aynı şekilde takılmalık 1 saniye oluyor geçiyor Sons of The Forest da öyle Ne yapmam gerek Gaming.Gen.tr dediği şey bana mail attım temiz kurulum yapmanız yoksa mağazaya göndermem. Yazılımsal olabilir dedi sizce olabilir mi? Yoksa bilgisayarım bozuk mu Ekran kartı RX 6700XT işlemci Ryzen 5 5600 flash belleğim yok yardımcı olursanız sevinirim cd de yok nasıl temiz kurulum yapabilirim

Bilgisayarcım da formatı 300 liraya atıyor ona da gidip 300 lira vermek istemiyorum şimdi yardımcı olun telaş yaptım ya 19 bin para verdim sorun yaşamak istemiyordum ya of
Kral bios güncellemelerini yapmamış San yap yada formak at

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88

Videoda ki ayarlar bu şekilde aynı videoyu görmeniz için attım

Bence iade etmeliyim sizce?

Son düzenleme:
KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88

Mail atmıştım ısınıma sorununu söyledim soğutucu alıp deneyip düzelmezse getirmemi söylediler.

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Video kalitesi 480p olduğu için neyin neyin değeri olduğunu göremiyorum siz yazabilir misiniz ?

exodia01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Frekans TV 5 Gaming gen. TR'den 2 gün önce aldım mağazadan teslim aldım. Eve geldim oyunları indirdim Days Gone da yüksek FPS almama rağmen kasılma var takılıyor Valorant da öyle RDR2 de bir şey yok Metro Exodus'ta bir şey yok PC Building Simulator aynı şekilde takılmalık 1 saniye oluyor geçiyor Sons of The Forest da öyle Ne yapmam gerek Gaming.Gen.tr dediği şey bana mail attım temiz kurulum yapmanız yoksa mağazaya göndermem. Yazılımsal olabilir dedi sizce olabilir mi? Yoksa bilgisayarım bozuk mu Ekran kartı RX 6700XT işlemci Ryzen 5 5600 flash belleğim yok yardımcı olursanız sevinirim cd de yok nasıl temiz kurulum yapabilirim

Bilgisayarcım da formatı 300 liraya atıyor ona da gidip 300 lira vermek istemiyorum şimdi yardımcı olun telaş yaptım ya 19 bin para verdim sorun yaşamak istemiyordum ya of
Dostum bende'de aynı işlemci var ekran kartı 4060ti yine frekanstv sistemi idi,senin sorununa benzer sorunlar yaşamıştım çözümü şu şekilde buldum, başlat tıkla grafik ayarları yaz, daha sonra donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması açık ise kapat bilgisayarı yeniden başlat.Bu ayar kapalı olunca frame generation çalışmaz onuda belirtim en azından nvidia da öyle.

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Şimdi videodan görebildim. 64 derece sıcaklık var hiç bir şey değil. CPU Throttle olmadığı bariz. Soğutucuyla alakası yok yani durumun.

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88
Şimdi videodan görebildim. 64 derece sıcaklık var hiç bir şey değil. CPU Throttle olmadığı bariz. Soğutucuyla alakası yok yani durumun.
Hocam selam ekran kartını değiştirdiklerini kapalı kutuda 0 soyledi benim takmam gerek fps drop ondanmış eğer devam ederse geri goturmemi gerektiklerini söylediler karti degistirmisler ondanmis sorun gidip alacağım aksam test ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri