sıvı soğutma alınırken neye dikkat edilmeli

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam sıvı soğutma alacağım nelere dikkat edilmeli kasam xigmatek aquria plus ve hangi marka alınmlaıdır benim bildiğim en iyileri corsairle asus rog nzxt

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam ben özellik anlamında dedim :D fan basıncı vs tam bir bilgim olmadığı için bunları anlatırsanız daha iyi olabilir benim için

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Belirli marka modeller var onlar iyi oluyor. Siz bütçenizi ve işlemcinizi belirtir misiniz ?
amd ryzen 7 5800x 360 mm olmasını istiyorum bütçe 10-9-8binin altı olursa sevinirim

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
9-10 fazla zaten. NZXT alabilirsiniz X73 mesela. Tam isteğinizi belirtmediğiniz için öneri yapamıyorum tam.
NZXT X73
NZXT Z73
Arctic LF2
Diğerleri pek F/p değil şuan

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam rgb olursa iyi olur güzel soğutsun sessiz çalışsın güçlü olsun lcd ekranı olsun amd ryzen 7 5800x3d işlemcisine geçmeyi düşünüyorum o yüzden hem 7 5800x ı cok rahat soğutsun 7 5800x3d yi rahat soğutsun istediğim özellikler bunlar

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
hocam rgb olursa iyi olur güzel soğutsun sessiz çalışsın güçlü olsun lcd ekranı olsun amd ryzen 7 5800x3d işlemcisine geçmeyi düşünüyorum o yüzden hem 7 5800x ı cok rahat soğutsun 7 5800x3d yi rahat soğutsun istediğim özellikler bunlar
Z73 istediğiniz sıvı soğutma fakat şuan stoklarda yok. Takip ederseniz ara ara stoğa giriyor.
Ama fiyat farkı çok normal ürünlerle. Ben 2 gün önce ucuz bulunca 2 tane X73 almıştım

K360’ta seçenek olabilir fakat nzxt daha performanslı

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
peki hocam thermaltake corsair nzxt ile aralarındaki fark ne

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
peki hocam thermaltake corsair nzxt ile aralarındaki fark ne
Corsair aralarında fiyat olarak en pahalısı(x73 ile kıyasladığımızda. Z73 zaten pahalı) Thermaltake Th360ı kendim kullandım 2 arkadaşıma da aldırdım arkadaşlarım bozulunca garantiye gönderdi iade etti. Th360 olan modeli tavsiye etmiyorum.
Corsair H150i Caplx
Nzxt X73/Z73
Arctic lf2

şu 4 model başarılı z73 ve corsair performans farkı sunmamalarına rağmen pahalı. Arctic ve X73 daha uygundur. Tavsiyem bu 2 ürüne odaklanmanız.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
yani hocam benim isteğim işlemciyi serin tutsun sessiz çalışsın soğutması iyi olsun corsairle karşılaştırma yaptım nzxt daha iyi gibi şuan

yani fıyattan düşürüp performansının dü
şmesini istemem iyi olsun uzun ömürlü olsun istiyorum serin tutsun işlemciyi ama corsair bana kazık gibi geldi :D

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
yani hocam benim isteğim işlemciyi serin tutsun sessiz çalışsın soğutması iyi olsun corsairle karşılaştırma yaptım nzxt daha iyi gibi şuan

yani fıyattan düşürüp performansının dü
şmesini istemem iyi olsun uzun ömürlü olsun istiyorum serin tutsun işlemciyi ama corsair bana kazık gibi geldi :D
Evet corsair fiyat olarak çok abartılı üstelik performansa yansımıyor.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
corsair icue h150i elite lcd bu modelle nzxt x73 karşılaştırdığımda corsair daha sessiz ama basınç ve fan özelliği nzxt de daha fazla

ama lcd kısmı sanırım değişmiyo gibi nzxte o biraz sıkıntı

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
corsair icue h150i elite lcd bu modelle nzxt x73 karşılaştırdığımda corsair daha sessiz ama basınç ve fan özelliği nzxt de daha fazla

ama lcd kısmı sanırım değişmiyo gibi nzxte o biraz sıkıntı
Sıkıntı değil. Şöyle söyleyeyim bende yüksek bütçelerle sistem kurup kullanan birisiyim. Lcd ekranlı modeller normal modellerin 2 katı fiyatta. Belki daha çok. Lcd ekranı en başta kullanıyorsunuz ama çok değil 1-2 ay sonra varlığını bile hatırlamıyorsunuz.
Ama performans her zaman baki oluyor. Nzxt düşük fan devrinde hem sessiz hemde daha soğuk. Sentetik testlerde genelde en zorlayıcı noktalar Baz alınıyor . Fakat bizler her zaman en üst noktalarda pc çalıştırmıyoruz. %80 civarında Nzxt daha etkili ve sessiz.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Sıkıntı değil. Şöyle söyleyeyim bende yüksek bütçelerle sistem kurup kullanan birisiyim. Lcd ekranlı modeller normal modellerin 2 katı fiyatta. Belki daha çok. Lcd ekranı en başta kullanıyorsunuz ama çok değil 1-2 ay sonra varlığını bile hatırlamıyorsunuz.
Ama performans her zaman baki oluyor. Nzxt düşük fan devrinde hem sessiz hemde daha soğuk. Sentetik testlerde genelde en zorlayıcı noktalar Baz alınıyor . Fakat bizler her zaman en üst noktalarda pc çalıştırmıyoruz. %80 civarında Nzxt daha etkili ve sessiz.
hmm

peki hocam nzxt cok iyi deniyor ama bu marka kullanıcıya değer veriyomu bi sıkıntı olduğunda servisi veya marka yetkilisi yardım ediyomubiz babamla sistem toplarken evga 3060 ekran kartını aldık kart cok iyi soğutuyo ama bi baktık kronik sorunlu kart ne servis nede marka yetkilileri yardım etti bu sorunu yaşarmıyım ?

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
hmm

peki hocam nzxt cok iyi deniyor ama bu marka kullanıcıya değer veriyomu bi sıkıntı olduğunda servisi veya marka yetkilisi yardım ediyomubiz babamla sistem toplarken evga 3060 ekran kartını aldık kart cok iyi soğutuyo ama bi baktık kronik sorunlu kart ne servis nede marka yetkilileri yardım etti bu sorunu yaşarmıyım ?
Muhtemelen 3060 evga kartta bilgisizlikten sorun yaşamışsınız. Çünkü evga sorun çözmeye yatkın bir markaydı. Nzxt’nin fan ve rgb kontrolcüsünü aldım çalışmıyordu sıfırı geldi. Brnim bu markayla ilişkim bu kadardı. Her markayla sorun yaşayan oluyor. Biraz şans işi.

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Arctic LIQUID FREEZER II 280 Sıvı Soğutma kullanıyorum işlemcim AMD Ryzen 7 5800X 70 derecenin üstünü görmedim 360mm olan modelleride var bir inceleyin isterseniz bence çok iyi bir ürün

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Arctic LIQUID FREEZER II 280 Sıvı Soğutma kullanıyorum işlemcim AMD Ryzen 7 5800X 70 derecenin üstünü görmedim 360mm olan modelleride var bir inceleyin isterseniz bence çok iyi bir ürün
hocam o marka bana cok tuhaf geldi ya :D nzxt almayı düşünüyorum

şimdi bi teste bakıcam intel i9 13900k ya eğer nzxte bu işlemciyide serin çalıştırıyosa kesin nzxte alacağım

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
hocam o marka bana cok tuhaf geldi ya :D nzxt almayı düşünüyorum

şimdi bi teste bakıcam intel i9 13900k ya eğer nzxte bu işlemciyide serin çalıştırıyosa kesin nzxte alacağım
Soğutmada önde gelen markalardan ve radyatörleri genel sıvı soğutmalar göre daha kalın oluyor soğutması üst düzey.

Bu model de çok iyi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri