Sıvı soğutma argb sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Archonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, 

Sistemimde r5 5600x işlemci, msi b550m-a pro anakart var kasa olarak da msi mag force 101m kullanıyorum. Sıvı soğutma almayı düşünüyorum aklımda Silverstone pf240 modeli var ancak anakartımda argb girişi yok. Bu sorunu Dark ARGB Hub 6 Fan Takılabilir 3+3pin, Anakart Kontrollü, SATA Güç Bağlantı (DKCKHUBARGB) bu ürünle çözebilir miyim? Ya da kasada bulunan RGB kontrolcüsüne bağlayabileceğim bir sıvı soğutma öneriniz var mıdır?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bahsettiğiniz HUB işe yarar ama yazılım ile kontrol yine yapamazsınız. Kontrolcünün kumandasını kullanarak RGB kontrolü yapılabilir.

KS

Archonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bahsettiğiniz HUB işe yarar ama yazılım ile kontrol yine yapamazsınız. Kontrolcünün kumandasını kullanarak RGB kontrolü yapılabilir.

Yazılım ile kontrol olmayacağını biliyorum argbleri aktif etsin yeterli benim için öyle mod falan değiştirmem pek zaten. Fanların çalışma hızı argb le alakalı birşey değil di mi? Yük altında hızlanıp yavaşlama olaylarını kendi yapar heralde yoksa onu da kumandandan benim mi ayarlamam lazım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kontrolcüde 4 pin PWM fan bağlantısı yeri var. Eğer bu kontrolcüye bağlarsanız fanları ve sonrasında kontrolcü üzerinden anakartın PWM fan portuna tek çıkış ile fanları bağlayabilirsiniz. Bu sayede hem kumandadan hem de anakart BIOS yada yazılımından fanları kendiniz kontrol edebilirsiniz.

RGB/ARGB bağlantıları ile fan dönme bağlantısının bir alakası yok.

KS

Archonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kontrolcüde 4 pin PWM fan bağlantısı yeri var. Eğer bu kontrolcüye bağlarsanız fanları ve sonrasında kontrolcü üzerinden anakartın PWM fan portuna tek çıkış ile fanları bağlayabilirsiniz. Bu sayede hem kumandadan hem de anakart BIOS yada yazılımından fanları kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Anladım hocam. Sıvı soğutmanın performansına bir etkisi yok yani önemli olan o benim için çok teşekkür ederim

KS

Archonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:

Silverstone yerine bu ürünü alıp RGB leri kasanın RGB kontrolcüsüne bağlasam kasanın fanlarıyla uyumlu şekilde çalıştırabilir miyim? Dönüştürücü olaylarına girmeye gerek kalmaz hem de daha uyguna geliyor 300-400 TL oynuyor arada. Performans olarak iyi midir id cooling?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Birincisi kasa nedir? 2. olarak bu markayı F/P odağında öneririm ama üründe garanti olmasını istiyorsanız yurtdışından ürün almayın derim ki sıvı soğutma gibi bir bileşende önermem yurtdışından ürün.

KS

Archonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Birincisi kasa nedir? 2. olarak bu markayı F/P odağında öneririm ama üründe garanti olmasını istiyorsanız yurtdışından ürün almayın derim ki sıvı soğutma gibi bir bileşende önermem yurtdışından ürün.

Kasayı konuyu açarken yazmıştım hocam msi mag force 101m kendi RGB kontrolcüsü var. Gelbura sitesini bilmiyorum daha önce alışveriş yapmadım yurtdışından geldiğini bilmiyordum yurtiçinden alırım o sorun değil

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kasa içindeki kontrolcünün resimlerini atın bağlantısına bakayım ona göre çalışır yada çalışmaz diyebilirim. Birde bana sıvı soğutma için bütçe verin yardımcı olayım.

KS

Archonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasa içindeki kontrolcünün resimlerini atın bağlantısına bakayım ona göre çalışır yada çalışmaz diyebilirim. Birde bana sıvı soğutma için bütçe verin yardımcı olayım.

desktop-screenshot-2020-10-22-09-27-18-89-png.710524

kontrolcünün resmi bu hocam 4 pin girişler var 4 tanesi kasanın fanlarıyla dolu şu an. bütçe olarak da 1000-1200 civarı düşünüyorum en fazla daha uygun olursa da iyi olur tabi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Tamamdır uyumlu olarak herhangi bir RGB ürün ile. Kasa üzerindeki tuşu kullanarak RGB kontrolü yapabilirsiniz. Önerinizi sıvı soğutma için yapacağım ama bence incehesap Cuma indirimlerini yada Sinerji Bilgisayarın 17. yıl dönümü indirimlerini bekleyin ki Sinerji Bilgisayarın indirimleri 19 saat sonra başlayacak. Belki bir RGB ürün indirime girebilir.

Tüm ürünler ARGB olmuş RGB ürün bulmak cidden zor.

Bu 2 ürünü ID Cooling markasının o ürünü yerine önerebilirim. Bu ürünlerin soğutma performansı çok daha başarılı.

KS

Archonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Tamamdır uyumlu olarak herhangi bir RGB ürün ile. Kasa üzerindeki tuşu kullanarak RGB kontrolü yapabilirsiniz. Önerinizi sıvı soğutma için yapacağım ama bence incehesap Cuma indirimlerini yada Sinerji Bilgisayarın 17. yıl dönümü indirimlerini bekleyin ki Sinerji Bilgisayarın indirimleri 19 saat sonra başlayacak. Belki bir RGB ürün indirime girebilir.

Tüm ürünler ARGB olmuş RGB ürün bulmak cidden zor.

Bu 2 ürünü ID Cooling markasının o ürünü yerine önerebilirim. Bu ürünlerin soğutma performansı çok daha başarılı.

şöyle bir ilan buldum sizin attığınız modelin aynısı değil mi bu? hazır sistemle gelmiş söküp kutulamışlar. 2 yıl garantili diyor bir problem olur mu acaba

KS

Archonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Aynı ürün önerdiğim CM markasının aynı ürünü sadece satıcı biraz düşündürüyor.

Öneriniz doğrultusunda en son attığım linkteki cooler master ürünü aldım en kötü iade ederim diyerek riske girdim ancak eksiksiz geldi elime ve sıfırdı bana 721 tl ye gelmiş oldu  :) montajını yaptım ledler senkronize şekilde çalışıyor. Stres testi yaptım 16 dk sürdü 48 dereceyi geçmedi sıcaklık bence gayet iyi. teşekkür ederim ilgi alakanız için çok yardımcı oldunuz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri