Sıvı soğutma çalışmıyor..

korhanovic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cooler master seidon 240v sıvı soğutma var şuan sistemimde. Bir kaç aydır kasadan çok sıcak hava çıkıyordu ama ben bugün işlemcimin yük altında 96-100 derecelerde çalıştığını fark ettim,boştaki ısısı ise 45 48'lerde.
Kısaca sıvı soğutma almadan elimdekini onarmak istiyorum. Muhtemelen içindeki sıvıyı değiştirmem yetecek çünkü pompanın çalıştığını anlıyorum.Benzinlikte çalıştığım için antifiriz veya antifirizli cam suyu alsam olur mu diye sizlere sormak istedim.Teşekkürler şimdiden.

KS

korhanovic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Saf su almanız gerekiyor, antifiriz su olmaz. İçinde alkol türevi bir madde olmayan bakterilerden arındırılmış su kullanıyor sıvı soğutmalar. Bence direkt ürün grubunun kendisine özel soğutma sıvısı alın. Örnek : https://www.qp.com.tr/corsair-hydro-x-serisi-xl5-yuksek-performansli-sogutma-sivisi
Bunu sepete ekledim nerdeyse alıyordum, arkadaşım buna özel sıvı soğutmalar için deyince kafam karışmıştı neyse teşekkürler bunu alıyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bunu sepete ekledim nerdeyse alıyordum, arkadaşım buna özel sıvı soğutmalar için deyince kafam karışmıştı neyse teşekkürler bunu alıyorum.
Fark eden bir şey yok. Aynı sıvı kullanılıyor. %100 bilmeden yorum yapmış arkadaşınız. Başka markanın aynı ürününü kendi Cooler Master kapalı devre soğutucumda kullanmıştım zamanında. 2 sene daha kullandım ve artık soğutucu ömrünü doldurduğu için hava soğutmaya geçtim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri