Sıvı soğutma

mltq77

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar xpg invader kasa mevcut elimde , r5 3600x işlemci var. Geçenlerde arkadaşım için sormuştum da önerileriniz arasında bu ürün vardı. Almayı düşünüyorum ama kasaya uyar herhalde di mi? Ben öne fazladan 1 adet fan daha takmıştım, önde 2 arkada 1 fan mevcut.

Bu fiyatlarda yada max 1000 e ekstra başka öneri var mı bu iyi midir?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Oldukça iyi ürün ama ben olsam   bu ürünü alırdım. Çoğu bilindik markanın 360mm ürününden daha iyi soğuta sağlar ama kasanızda 280mm desteği varsa alın.

KS

mltq77

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Xpg invader kasam , önde 2*120 arkada 1*120 fan mevcut. Üst kısma sığar herhalde?

Ayrıca ben linki açamadım ama bende mi sıkıntı oldu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kasanızda sadece 120/240 ve 360mm destek var. Linki düzenledim ama bu ürünün 240mm olanını alabilirsiniz oda oldukça iyi bir üründür.

KS

mltq77

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bir de bu konudan bağımsız bu ramler var bende , 2*8 yeni ekleme yapmak istiyorum yada 1*16

32 GB a çıkarmak istiyorum kapasiteyi. Aynısını mı alıyım yada uyumlu RGB öneri yapabilir misiniz? 1000-1300 Max bütçe 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Aynısından alabilirsiniz sorun yok. Birebir aynı model olduğu için bir sorun ile karşılaşmazsınız. Aynı ürünün RGB modelini alırsanız XPG açma sorunu yaşayabilirsiniz ama manuel olarak bellek frekanslarını eşitleyebilirsiniz. O tamamen sizin seçiminiz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
XMP açamayabilirsiniz ama aynı bellek olmadığı için ama belleklerin tümünü manuel OC ile 3600MHz CL17 hızında sorunsuz kullanabilirsiniz.

Aynı bellek olmadığı sürece XMP 100% çalışacak diye bir durum söz konusu değil ama aynı değerlere sahip bellekleri sorunsuz manuel OC ile kullanabilirsiniz. Attığınız ürünü bu tarz bir işlem için alabilirsiniz sorun yok.

KS

mltq77

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ram ve soğutucu siparişini verdim yarın yada Çarşamba elimde olacaklar. Bu arada soğutucuyu öne takıcam di mi ben ordaki 2 fanı çıkarıp? Üstte 240 mm ye kadar destekliyo galiba kasa. Xpg invader. 

Bir de DC üzerinden mesaj yollamaya çalıştım ama olmadı istek yolladım. Kabul etme şansınız var mı burdan sürekli yeni konu açmak yerine ordan bazı soruları sorayım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kasanızda sadece önde tarafta 360mm desteği var. Yani evet kasanın önüne takılacak soğutucu ki normalde en çok önerilen öne takmaktır. Dışarıdan direkt soğuk hava ile radyatörü soğuttuğu için.

Bu ara DC ye bakamıyorum ama isteğinizi kabul ettim. Bir sorunuz varsa oradan yazarsınız bende müsait olduğumda dönüş yaparım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri