Sıvı Soğutmam 100 Derecede Çalışıyor

yosif

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle merhaba yeni bilgisayar aldım işlemcim i7 7700k sıvı soğutmam venom a20 ilk başta hiç calısmıyordu nerdeyse sonra termal macun aldım sürdüm gene bişe degişmedi şimdi actım baktım termal macun erimiş bildiğin sıvı gibi bi kıvamı vardı.

Tertemiz yaptım macunu vs geri taktım şimdi soğutmadan değişik sesler geliyor izledigim bir videoda ise sıvısı bitmiştir diyorlardı sizce de öylemi sıvı değiştirmelimiyim sıvı dediğim çoğu kişi antifiriz önerdi antifiriz kaça kaç koymalıyım yardımcı olursanız cok sevinirim daha bugün aldım bilgisayarı babam kızsın istemiyorum teşekkürler :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Çok eskiyse sıvıdan kaynaklı bir problem olabilir. Antifriz kullananlar var 50/50 koymanız yeterli olacaktır. Ben yine de mümkünse soğutma için satılan sıvılardan kullanmanızı öneriyorum.

Eğer kullandığınız macun kalitesiz veya çakma bir macun ise sorun bundan da kaynaklanıyor olabilir. Piyasada çok fazla çakma macun var.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Siviyi yenileyip bi deneyin isterseniz. Cok kolay bi işlem değil diye biliyorum sakin sakin yapın :)

KS

yosif

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
yuvalarına tam oturmamışta olabılır.
tam oturuyor sanırım su anda termal macun yok pompadan tuhaf sesler geliyor ytde sıvısı bitti diyorlardı büyük ihtimal öyledir su anda discord spotify acık 95 derecede calısıyor

KS

yosif

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Siviyi yenileyip bi deneyin isterseniz. Cok kolay bi işlem değil diye biliyorum sakin sakin yapın :)
almayı düşünüyorum ama hangisini almalıyım bilemedim bide termal macun olarak ne önerirsiniz

KS

yosif

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Çok eskiyse sıvıdan kaynaklı bir problem olabilir. Antifriz kullananlar var 50/50 koymanız yeterli olacaktır. Ben yine de mümkünse soğutma için satılan sıvılardan kullanmanızı öneriyorum.

Eğer kullandığınız macun kalitesiz veya çakma bir macun ise sorun bundan da kaynaklanıyor olabilir. Piyasada çok fazla çakma macun var.
antifiriz çoğu diyor ama ben sıvısını almayı düşünüyorum hangi sıvıyı önerirsiniz birde termal macun yok su anda ne önerirsiniz termal macun

Alpi37

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
almayı düşünüyorum ama hangisini almalıyım bilemedim bide termal macun olarak ne önerirsiniz
Bence kendi sıvısını tercih edin. Macun olarak da Arctic MX-4 kullanabilirsiniz. Piyasada çok çakması da var. Alırken satıcının yorumlarına bakmayı ihmal etmeyin.

KS

yosif

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bence kendi sıvısını tercih edin. Macun olarak da Arctic MX-4 kullanabilirsiniz. Piyasada çok çakması da var. Alırken satıcının yorumlarına bakmayı ihmal etmeyin.
şimdi biride sıvı soğutma değiştirilmez ölmüştür o soğutucu diyor ama 1.5 yıllık sanırım birde soğutucu sıvısı olarak vtor var sizce nasıl

Alpi37

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
şimdi biride sıvı soğutma değiştirilmez ölmüştür o soğutucu diyor ama 1.5 yıllık sanırım birde soğutucu sıvısı olarak vtor var sizce nasıl
1,5 yılda böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bence garantisi varsa gönderin başka bir sorun vardır. 1,5 yılda imkansız bitmez onun sıvısı.

KS

yosif

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
1,5 yılda böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bence garantisi varsa gönderin başka bir sorun vardır. 1,5 yılda imkansız bitmez onun sıvısı.
aldıgım kişi 1.5 yıl dedi bende ne yapacagımı sasırdım yani internette gezinirken 90 derece arası

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sıvı değişimi ses ve performansı olumlu yönde değiştirir. Macun önerileri iyi onda sorun yok. Ayrıca ürünün pompa bağlantısı doğru mu yapılmış onu kontrol edin ve pompa dönüyor mu ona da bakın. Pompa arızalıysa dönmüyorsa, sıvı takviyesi yapmanız bir şeyi değiştirmez.

KS

yosif

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sıvı değişimi ses ve performansı olumlu yönde değiştirir. Macun önerileri iyi onda sorun yok. Ayrıca ürünün pompa bağlantısı doğru mu yapılmış onu kontrol edin ve pompa dönüyor mu ona da bakın. Pompa arızalıysa dönmüyorsa, sıvı takviyesi yapmanız bir şeyi değiştirmez.
pompanın calsıp calısmadıgını nerden anlayabilirim peki dönüp dönmedigini içini acıp bakmammı lazım calısırken

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri