Siyah Ekran Sorunu

Discopolice

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Öncelikle merhabalar,

Yaklaşık 2-3 hafta önce PC ı ve gaming.gen.tr işbirliği ile 9600 tllik amd işlemcili kasayı almıştım. Şu zamana kadar sorun yoktu( sistem biraz yavaş açılıp yavaş kapanıyordu sadece). Bugün ise bilgisayarı açtığımda açılırken “disc scanning and repairing” yazarak açıldı. Oturum kısmı göründü bir sorun yoktu ancak oturum açıldıktan sonra simsiyah bir ekran beni karşıladı. Ctrl+windows+shift+b kombinasyonu ile ekran kartını da resetledim fakat sorun orda değildi. Ctrl+Alt+Del yaptığımda da görev yöneticisini de görebiliyorum. Siz değerli forum üyelerinden sorunu bilen var mıdır?

İyi forumlar

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 11
Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Görev Yöneticisini açtıktan sonra Dosya > Yeni Görev Çalıştır seçeneğine basın. Açılan pencereye CMD yazıp ENTER 'a basın. Aşağıdaki komutları satır satır yazıp ENTER 'a basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow
İşe yaramazsa Windows ekranı gelmeden kasa tuşuyla sistemi resetleyin yada kapatın. 3 defa tekrar ederseniz bunu sizi kurtarma ekranına aktaracaktır. Buradan önce Başlangıç onarma seçeneğini deneyin işe yaramazsa Ağ ile Güvenli Mod seçeneğine girip ekran kartınızı DDU aracını indirip kaldırın sistemden ve sistem normal açılınca ekran gelirse kartı tekrar AMD veya NVIDIA sitesinden indirip kurarsınız.

KS

Discopolice

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Görev Yöneticisini açtıktan sonra Dosya > Yeni Görev Çalıştır seçeneğine basın. Açılan pencereye CMD yazıp ENTER 'a basın. Aşağıdaki komutları satır satır yazıp ENTER 'a basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow
İşe yaramazsa Windows ekranı gelmeden kasa tuşuyla sistemi resetleyin yada kapatın. 3 defa tekrar ederseniz bunu sizi kurtarma ekranına aktaracaktır. Buradan önce Başlangıç onarma seçeneğini deneyin işe yaramazsa Ağ ile Güvenli Mod seçeneğine girip ekran kartınızı DDU aracını indirip kaldırın sistemden ve sistem normal açılınca ekran gelirse kartı tekrar AMD veya NVIDIA sitesinden indirip kurarsınız.
Hocam yanlış söylemişim ctrl+alt+del kısmını görebiliyorum sadece. Görev yöneticisine bastığımda yine siyah ekranla karşılaşıyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri