Siyah Yerlerde Neden Karıncalanma Oluyor?

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Selam Arkadaşlar,

Selam siyah yerler bu şekilde oluyor şu an titanfall 2 de dikkatimi çekti daha önce de gow da olmuştu sorun edilecek bir şey midir?

1660249709702.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Oyun güzele benziyor , konusu nedir?

KS

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Oyun güzele benziyor , konusu nedir?
bende daha çok başındayım ama oyun gerçekten güzel grafiklere sahip ve fps hikaye oyunu sevmesemde beni etkileyen oyun metro exodusu bile fps oyunu diye bırakmıştım konusu lastimosa adında bir usta pilotun sizi eğitmesi ile başlıyor sonra uzay yolculuğuydu yanlış hatırlamıyorsam işler ters gidip düşman işgalindeki gezegene iniş yapıyor cooper yani baş karakter sağ kurtuluyor bundan teğmen lastimosa gözü önünde can verirken son sözleri titanı bt 7274 ü cooperın pilotluğuna devretmek oluyor orada can veriyor bizim amacımız da lastimosanın görevini devam ettirmek bunu yaparken düşman kuvvetlerin titanları ile vs falan atıyoruz oyun inanılmaz sarıyor.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
bende daha çok başındayım ama oyun gerçekten güzel grafiklere sahip ve fps hikaye oyunu sevmesemde beni etkileyen oyun metro exodusu bile fps oyunu diye bırakmıştım konusu lastimosa adında bir usta pilotun sizi eğitmesi ile başlıyor sonra uzay yolculuğuydu yanlış hatırlamıyorsam işler ters gidip düşman işgalindeki gezegene iniş yapıyor cooper yani baş karakter sağ kurtuluyor bundan teğmen lastimosa gözü önünde can verirken son sözleri titanı bt 7274 ü cooperın pilotluğuna devretmek oluyor orada can veriyor bizim amacımız da lastimosanın görevini devam ettirmek bunu yaparken düşman kuvvetlerin titanları ile vs falan atıyoruz oyun inanılmaz sarıyor.
Teşekkür ederim belki pc alınca başlarım , sistemin ne , kaç fps alıyorsun?

KS

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
@ugur.gozaydin müsait olduğunda bakar mısın hocam bilgin vardır diye rahatsız ediyorum.

KS

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
1660250655805.png
buralarda da belli oluyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Monitörünüzde Black EQ ayarı var mı kapatıp dener misiniz? Birde ekran kartınız AMD ise oyunda FSR ayarını kapatıp deneyin.

KS

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Monitörünüzde Black EQ ayarı var mı kapatıp dener misiniz? Birde ekran kartınız AMD ise oyunda FSR ayarını kapatıp deneyin.
İyi günler hocam boş geçmediğiniz için minnettarım monitörümde öyle bir ayara rastlamadım ayrıca ekran kartım nvidia

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Monitör menülerinde Night Vision ayarını Açık/Kapalı deneyin.
Monitör menülerinde Response Time ayarını Normal/Fast/Ultra Fast ayarlarından hepsinde deneyin.
Monitör menülerinde Anti Motion Blur ayarını Açık/Kapalı deneyin.
Monitör menülerinde HDCR ayarını Açık/Kapalı deneyin.
Monitör menülerinde Image Enhancement ayarını Kapalı ve diğer modlarda deneyin.
Monitör menülerinde ayarını Açık/Kapalı deneyin.

KS

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Monitör menülerinde Night Vision ayarını Açık/Kapalı deneyin.
Monitör menülerinde Response Time ayarını Normal/Fast/Ultra Fast ayarlarından hepsinde deneyin.
Monitör menülerinde Anti Motion Blur ayarını Açık/Kapalı deneyin.
Monitör menülerinde HDCR ayarını Açık/Kapalı deneyin.
Monitör menülerinde Image Enhancement ayarını Kapalı ve diğer modlarda deneyin.
Monitör menülerinde ayarını Açık/Kapalı deneyin.
Maalesef hepsinde durum aynı hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sorun diyebileceğimiz bu şey genel olarak tüm monitörde siyah renklerin hepsinde mi aynı masaüstü dahil yoksa sadece oyunlarda veya bir oyunda mı böyle?

KS

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Sorun diyebileceğimiz bu şey genel olarak tüm monitörde siyah renklerin hepsinde mi aynı masaüstü dahil yoksa sadece oyunlarda veya bir oyunda mı böyle?
sadece iki oyunda dikkatimi çekti god of war ve titanfall 2 normal siyah renginde veya videolarda sorun yok önemli bir husus ise gta 5 ve witcherda da ekteki gibi şeyler oluyor arada sırada

Ekli dosyalar

• resim_2022-08-12_194153619.png
    resim_2022-08-12_194153619.png
    2.9 MB · Görüntüleme: 11
KS

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
sadece iki oyunda dikkatimi çekti god of war ve titanfall 2 normal siyah renginde veya videolarda sorun yok önemli bir husus ise gta 5 ve witcherda da ekteki gibi şeyler oluyor arada sırada
gta da genelde yeşil renklerde oluyor ama fifada sahanın tamamı yeşil olmasına rağmen olmuyor witcherda da genelde beyaz renklerde oluyor ama forzanın karlı haritasında falan olmuyor kafam bayağı karıştı hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri