45.000-60.000 TL Sizce Bu Sistem Nasıl Bu Bütçeye Göre

alperen3437

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
.
Ekran Kartı
.
gaming için. parçalar birbirleriyle uyumlu mu, dar boğaz vb. sıkıntılar olur mu? kronik bi ürün vs. var mı? uymayanların yerlerine alternatif önerirseniz çok iyi olur.

ekran kartı:

işlemci:

anakart:

kasa:

işlemci soğutucu:

ssd:

ram:

power supply:

monitör:

LoudyBloody

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Selamlar, Anakartta aşırıya kaçmışsınız ayrıca DDR5 bir anakarta DDR4 bir ram takamazsınız. Size önerim; anakartı biraz daha düşük bir model almanız ve raminizi 32 istiyorsanız 2x16 şeklinde almanız ki böylelikle çift kanal kullanabilirsiniz bu da ram performansını arttırır. Bunların haricinde biraz baktıktan sonra size parça önerisi de yapacağım.

KS

alperen3437

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
tamamdır çok sağolun ramı 2x16 yaptım yine aynı marka, anakart için öneriniz varsa bekliyorum çok anlamıyorumda

Selamlar, Anakartta aşırıya kaçmışsınız ayrıca DDR5 bir anakarta DDR4 bir ram takamazsınız. Size önerim; anakartı biraz daha düşük bir model almanız ve raminizi 32 istiyorsanız 2x16 şeklinde almanız ki böylelikle çift kanal kullanabilirsiniz bu da ram performansını arttırır. Bunların haricinde biraz baktıktan sonra size parça önerisi de yapacağım.
bu anakart uyumlu mudur acaba nasıl?

LoudyBloody

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
SSD olarak Kioxia Exceria Pro öneririm, daha ucuz ve performansı daha iyi
l
DDR5 ram olarak Corsair Vengeance RGB 2X16 5200MHZ ram önerebilirim

Anakart olarak da; MSI Pro B650M-P önerebilirim

tamamdır çok sağolun ramı 2x16 yaptım yine aynı marka, anakart için öneriniz varsa bekliyorum çok anlamıyorumda

bu anakart uyumlu mudur acaba nasıl?
AM4 anakart atmışsınız, AM4 işlemci ve DDR 4 RAM için uyumludur fakat anakartı AM4 yaparsanız işlemcinizi AM4, RAM'inizi DDR4 almak zorundasınız :)

KS

alperen3437

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
SSD olarak Kioxia Exceria Pro öneririm, daha ucuz ve performansı daha iyi
l
DDR5 ram olarak Corsair Vengeance RGB 2X16 5200MHZ ram önerebilirim

Anakart olarak da; MSI Pro B650M-P önerebilirim

AM4 anakart atmışsınız, AM4 işlemci ve DDR 4 RAM için uyumludur fakat anakartı AM4 yaparsanız işlemcinizi AM4, RAM'inizi DDR4 almak zorundasınız :)
ram olarak corsair yerine kingston beast şunlardan olmaz mı hocam? tabi mhz olarak 6000 5600 5200 var olursa hangisi uyar diğerlerine, onun dışında dediğiniz gibi değiştim her şeyi

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Bu parçaların hepsi toplamda,yaklaşık kaç kuruş oldu.
Size, vereceğiniz bütçe ile çok daha iyısini toplamak gerekiyor.

LoudyBloody

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
ram olarak corsair yerine kingston beast şunlardan olmaz mı hocam? tabi mhz olarak 6000 5600 5200 var olursa hangisi uyar diğerlerine, onun dışında dediğiniz gibi değiştim her şeyi
Kingston kullanmadığım için kesin bir şey söyleyemem fakat Kingston kötü bir marka değildir kullanılır, kullanan kişiler olumlu yorum yapıyor. Benim attığım anakartı tercih ederseniz 6000mhz'ye kadar çıkabilirsiniz. Kendi attığınız anakartta 6400mhz'ye kadar çıkabilirsiniz yani problem olmaz bu RAM'i alabilirsiniz.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
50000 tl ye, oyunda,bu makinanın posasını çıkartacak makina toplanır. Başlayalım o zaman.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Bu alternatfde işlemci ryzen 7700 yapıldı. Muazzam bi işlemcidir. 7800X3D nin biraz altında . RTX 4080 e. kartını bile rahatça çalıştırır.Bu makinada ilerde ,istenilirse e.kartı upgrade edilebilir,yani. Niyet ilerde e.kartı upgrade ise bunu öneririm. Bi bakın Yok,şu an topladığm makina işlemciyi ellemeden ,oyunda daha uzun süre idare etsn derseniz işlemciyi düşürür ,e. kartını daha gazlarız Ama şu makinadaki RX 7700XT bile, yazdığınız RTX 3060'I tabiri caizse,ezer geçer.

17260 tl.

Toplam 43380 TL Üzerine rahatça istediğiniz monitörü alırsınız.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    145.6 KB · Görüntüleme: 17
KS

alperen3437

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
çok sağolun hocam, ekran kartını daha sonra upgrade ederiz sorun değil eğer böylesi daha iyiyse. bahsettiğiniz ekran kartı linkini attığınız dimi? birde monitör öneriniz var mı bu sisteme

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Monitör işine hiç girmeyeyim .Tam ,4 dörtlük bi bilgi birikimim yok, o konuda, çünkü. Yüzde yüz, bilmediğim konularda ,tavsiye işine girmek istemem.

7700XT ,evet attığım ,inventus linkindeki kart . İnventus,çok güvenilirdir.

Monitör için, bi konu aç istersen, ayrıca. :)

KS

alperen3437

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Monitör işine hiç girmeyeyim .Tam ,4 dörtlük bi bilgi birikimim yok, o konuda, çünkü. Yüzde yüz, bilmediğim konularda ,tavsiye işine girmek istemem.

Tamamdır çok teşekkür ederimm

KS

alperen3437

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

sizin söylediğiniz ssd yerine bu olur mu? hepsini aynı siteden almak istedim orası birleştiriyor parçaları ayrı almıyım dedım ama orda da sizin önerdiğiniz ssd yokmuş bu nasıl?

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
50k sadece kasa mı monitör dahil mi ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
sizin söylediğiniz ssd yerine bu olur mu? hepsini aynı siteden almak istedim orası birleştiriyor parçaları ayrı almıyım dedım ama orda da sizin önerdiğiniz ssd yokmuş bu nasıl?
İnventustaki XPG SSD Dram modüllü ve çok kalitedir. Niye değiştiriyorsunuz.

KS

alperen3437

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bütçe biraz esner, siz de 2k'ya yönelik sistem almak isterim derseniz 4070s'li bir sistem var 45 e geliyor. Atabilirim.
pardon cevap veremedim atarsanız güzel olur bi bakalım

İnventustaki XPG SSD Dram modüllü ve çok kalitedir. Niye değiştiriyorsunuz.
alıcağım sitede yoktu da ondan değişicektim ama başka siteye geçtim yine sizin dediğinizi alıcam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri