Sizce Bu Sistemin Ederi Nedir?

bilmisyazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
MSI GTX 1650 Aero 4 GB 128 bit ekran kartı.

Intel i5 10400F 2.9GHz işlemci.

MSI H510M Pro-e DDR4 s+v+GL 1200p anakart.

Kingston Fury Beast 16 GB 2x8 3200MHz DDR4 CL16 RAM.

Crucial BX500 1TB 540/500 Mbps 2.5" SATA SSD.

MSI MAG Vampiric 100R Gaming kasa.

LG 24" 24GN600-B 144Hz 1ms 2xhdml DP IPS FHD FreeSync Premium Gaming monitör.

Rampage RM-K27 X-jammer Rainbow kulaklık.

Rampage SMX-R43 X-grınd 6400 DPI RGB LED siyah Gaming mouse.

Game Booster G69k outlander Rainbow membrane klavye.

Sizce bu sistem ne kadar eder ederi nedir? 4 aylık sistem, sadece 2 ay kullanıldı oyun oynanıldı.

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

bilmisyazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Sistem 8K civarı edebilir ekipmanlarla bence 11K yapabilir.
Tamamdır hocam çok çok teşekkür ederim ♥ bir arkadaştan alacağım. İlk başta bayağı bir fahiş fiyat çekti. 13.750₺'den aşağı inmem dedi şimdi 11.000₺'ye verecek oldu da, neden bu kadar fiyat düştüğünü anlamadım sizlere sorayım dedim.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
MSI GTX 1650 AERO 4GB 128 BİT EKRAN KARTI

İNTEL İ5 10400F 2.9GHZ İŞLEMCİ

MSI H510M PRO-E DDR4 S+V+GL 1200P ANA KART

KİNGSTON FURY BEAST 16GB 2X8 3200MHZ DDR4 CL16 RAM

CRUCİAL BX500 1TB 540/500 MBS 2.5'' SATA SSD

MSI MAG VAMPIRIC 100R GAMİNG KASA

LG 24'' 24GN600-B 144HZ 1MS 2XHDML DP IPS FHD FREESYNC PREMİUM GAMİNG MONİTÖR

RAMPAGE RM-K27 X-JAMMER RAİNBOW KULAKLIK

RAMPAGE SMX-R43 X-GRIND 6400 DPI RGB LED SİYAH GAMİNG MOUSE

GAMEBOOSTER G69K OUTLANDER RAİNBOW MEMBRANE KLAVYE

SİZCE BU SİSTEM NE KADAR EDER EDERİ NEDİR? 4 AYLIK SİSTEM, SADECE 2 AY KULLANILDI OYUN OYNANILDI
Sistem 7000-7250TL lira civarı eder. Monitör 2500-2750 TL arası. Bileşenler çok iyi değil zaten 200 300 belki eder.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,180
TAMAMDIR HOCAM ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ♥ BİR ARKADAŞTAN ALACAĞIM. İLK BAŞTA BAYA Bİ FAHİŞ FİYAT ÇEKTİ. 13.750₺'DEN AŞAĞI İNMEM DEDİ ŞİMDİ 11.000₺'YE VERECEK OLDU DA, NEDEN BU KADAR FİYAT DÜŞTÜĞÜNÜ ANLAMADIM SİZLERE SORAYIM DEDİM.
Bence zaten ederi bu. Daha fazla pazarlık yapabiliyorsanız yapın pazarlık sünnettir ve daha uyguna almış olursunuz. Sistemi kontrol etmeden asla almayın tüm bileşenlere bakın sıkıntılı bir şey almayın.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
TAMAMDIR HOCAM ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ♥ BİR ARKADAŞTAN ALACAĞIM. İLK BAŞTA BAYA Bİ FAHİŞ FİYAT ÇEKTİ. 13.750₺'DEN AŞAĞI İNMEM DEDİ ŞİMDİ 11.000₺'YE VERECEK OLDU DA, NEDEN BU KADAR FİYAT DÜŞTÜĞÜNÜ ANLAMADIM SİZLERE SORAYIM DEDİM.
Gerçek fiyatını vermiş en son ve kontrol etmeden almayın çalışsın bi oyun oynayın değerleri görün eğer böyle bir seçeneğiniz varsa o zaman alın.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Diğer konuda ortalama tutturmuşum fiyatı 10-11 k için alınabilir bir sistem hocam, tabiki masrafı var ama ilerde düşünürsünüz onu da. Güncelleme için bütçe olduğunda parça parça eklenir.

KS

bilmisyazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Sistem 7000-7250TL lira civarı eder. Monitör 2500-2750 TL arası. Bileşenler çok iyi değil zaten 200 300 belki eder.

Bence zaten ederi bu. Daha fazla pazarlık yapabiliyorsanız yapın pazarlık sünnettir ve daha uyguna almış olursunuz. Sistemi kontrol etmeden asla almayın tüm bileşenlere bakın sıkıntılı bir şey almayın.

Gerçek fiyatını vermiş en son ve kontrol etmeden almayın çalışsın bi oyun oynayın değerleri görün eğer böyle bir seçeneğiniz varsa o zaman alın.

Diğer konuda ortalama tutturmuşum fiyatı 10-11 k için alınabilir bir sistem hocam, tabiki masrafı var ama ilerde düşünürsünüz onu da. Güncelleme için bütçe olduğunda parça parça eklenir.
Anladım hocam hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, adam ederine kadar düşmüş en son, daha da aşağı olmaz diyor, ben kahramanmaraştayım kendisi elbistanda, bir de yol masrafım olacak git gel. Ürünleri taşıyacağım onun rezilliği var. Sizce alınabilecek bir sistem mi, yoksa 15.000₺'ye komple sistem ekipman dizmek sıfırdan daha mantıklı mı olur, bu sistemin üstünde bir şey dizebilir miyiz?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
ANLADIM HOCAM HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM, ADAM EDERİNE KADAR DÜŞMÜŞ EN SON, DAHA DA AŞAĞI OLMAZ DİYOR, BEN KAHRAMANMARAŞTAYIM KENDİSİ ELBİSTANDA, BİRDE YOL MASRAFIM OLACAK GİT GEL. ÜRÜNLERİ TAŞIYACAĞIM ONUN REZİLLİĞİ VAR. SİZCE ALINABİLECEK BİR SİSTEM Mİ, YOKSA 15.000₺'YE KOMPLE SİSTEM EKİPMAN DİZMEK SIFIRDAN DAHA MANTIKLI MI OLUR, BU SİSTEMİN ÜSTÜNDE BİR ŞEY DİZEBİLİR MİYİZ?
Hocam iş sıfır sisteme gelince monitör için 3 k gözden çıkarın kaldı 12. Hadi idarelik ekipmana da 1 k verdik diyelim. 11 k ya alabileceğiniz ortalama sistem 6500xt falan olur. Yani sözün özü sıfır alırken evet bir tık daha kaliteli alırız olan sizin 3-4 bine olur. Makul yol için bir çözüm bulabilirseniz bence alınabilir.
Samimiyet derecenizi bilmiyorum, güvenebilecek bir arkadaş ise dolap üzerinden yardımcı olsun masrafınız iner aynı gün kontrol ettirin sizde. Aman diyeyim kontrol aşamasını hafife almayın

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,180
3.4K ya Gigabyte monitörü önersek 1.6k ya da ekipman aldınız desek geriye 10k kalıyor ve o bütçeye yine pek alternatif sistem yok benim bildiğim. O yüzden bu sistem alınabilir fiyatı uygun.

KS

bilmisyazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam iş sıfır sisteme gelince monitör için 3 k gözden çıkarın kaldı 12. Hadi idarelik ekipmana da 1 k verdik diyelim. 11 k ya alabileceğiniz ortalama sistem 6500xt falan olur. Yani sözün özü sıfır alırken evet bir tık daha kaliteli alırız olan sizin 3-4 bine olur. Makul yol için bir çözüm bulabilirseniz bence alınabilir.
Samimiyet derecenizi bilmiyorum, güvenebilecek bir arkadaş ise dolap üzerinden yardımcı olsun masrafınız iner aynı gün kontrol ettirin sizde. Aman diyeyim kontrol aşamasını hafife almayın

3.4K ya Gigabyte monitörü önersek 1.6k ya da ekipman aldınız desek geriye 10k kalıyor ve o bütçeye yine pek alternatif sistem yok benim bildiğim. O yüzden bu sistem alınabilir fiyatı uygun.
Anladım hocam, bilgilerinizi ve önerilerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Şahıs 15.500/16.000₺ bandında dizdiğini söyledi sistemi, her ay düzenli bakımları yaptığını söyledi. Ben yol masrafı vs düşeyim 10.000₺'ye verirse gidip alayım değil mi? Değecek bir sistem gibime geldi benim içinde. Ofis programları kullanacağım.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,180
ANLADIM HOCAM, BİLGİLERİNİZİ VE ÖNERİLERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ŞAHIS 15.500/16.000₺ BANDINDA DİZDİĞİNİ SÖYLEDİ SİSTEMİ, HER AY DÜZENLİ BAKIMLARI YAPTIĞINI SÖYLEDİ. BEN YOL MASRAFI VS DÜŞEYİM 10.000₺'YE VERİRSE GİDİP ALAYIM DEĞİL Mİ? DEĞECEK BİR SİSTEM GİBİME GELDİ BENİM İÇİNDE. OFİS PROGRAMLARI KULLANACAĞIM.
10.000TL yi kabul etmezse 10.500TL de olur bence. 16K Ya dizmiş midir bilmiyorum ama sizin tarafınızda sistem iyi sayılır. Ofis programları için sorun çıkarmaz.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
ANLADIM HOCAM, BİLGİLERİNİZİ VE ÖNERİLERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ŞAHIS 15.500/16.000₺ BANDINDA DİZDİĞİNİ SÖYLEDİ SİSTEMİ, HER AY DÜZENLİ BAKIMLARI YAPTIĞINI SÖYLEDİ. BEN YOL MASRAFI VS DÜŞEYİM 10.000₺'YE VERİRSE GİDİP ALAYIM DEĞİL Mİ? DEĞECEK BİR SİSTEM GİBİME GELDİ BENİM İÇİNDE. OFİS PROGRAMLARI KULLANACAĞIM.
Sıfır olarak dikkat edilmeden toplansı ise verilmiş olabilir, fiyat konusunda ne derece yardımcı olur bilmiyorum hocam, 10500 dese bile gidin alın bana kalırsa. Elbistan 200 km var yok. Lakin tek çekindiğim husus kontrol süreci, rahatça baktırabilecekseniz sorun yok. Kendiniz bakacaksanız da yardımcı programları kullanabilirsiniz

KS

bilmisyazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Sıfır olarak dikkat edilmeden toplansı ise verilmiş olabilir, fiyat konusunda ne derece yardımcı olur bilmiyorum hocam, 10500 dese bile gidin alın bana kalırsa. Elbistan 200 km var yok. Lakin tek çekindiğim husus kontrol süreci, rahatça baktırabilecekseniz sorun yok. Kendiniz bakacaksanız da yardımcı programları kullanabilirsiniz
Hocam, ben bilmiyorum ki nasıl kontrol edebileceğimi :D? Ne kullanmam gerektiğini VS. ? Yardımcı olabilir misiniz?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,180
Hocam, ben bilmiyorum ki nasıl kontrol edebileceğimi :D? Ne kullanmam gerektiğini VS. ? Yardımcı olabilir misiniz?
Monitörde görüntüde sıkıntı var mı ona dikkatli bakın ekranın herhangi bir yerinde siyah yada kırmızı yeşil mavi renklerden biri nokta olarak var ise monitörde sıkıntı vardır. Bilgisayarı test etmek için internetten Furmark yükleyebilirsiniz orada bilgisayarı test eder ve çok fazla ısınıyor mu diye bakılır. Test sırasında pc kapanıyor ise bir sorun olabilir yada fazla ısınıyordur. Ekipmanları da müzik falan açın klavyenin tüm tuşlarını deneyin mouse tuşları falan her şeye bakın çalışıyor mu diye.

KS

bilmisyazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Monitörde görüntüde sıkıntı var mı ona dikkatli bakın ekranın herhangi bir yerinde siyah yada kırmızı yeşil mavi renklerden biri nokta olarak var ise monitörde sıkıntı vardır. Bilgisayarı test etmek için internetten Furmark yükleyebilirsiniz orada bilgisayarı test eder ve çok fazla ısınıyor mu diye bakılır. Test sırasında pc kapanıyor ise bir sorun olabilir yada fazla ısınıyordur. Ekipmanları da müzik falan açın klavyenin tüm tuşlarını deneyin mouse tuşları falan her şeye bakın çalışıyor mu diye.
<3 çok teşekkür ederim

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Donanımlara dışından bi bakın önce deforme, kopukluk ya da ses var mı diye herşey uygunsa bileşenlere geçin
Cpu için: Prime 95
GPU için: Furmark
Ramler için: Memtest86 (ilaveten 3200mhz çalışıyormu kontrol edin)
Monitör için ghosting gözle görülür normalde, piksel testi için de :

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri