sizce haksızmıyım ?

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Arkadaşlar bir olay yaşadım şimdi ilk olarak plugin yapımcımız var bi bizim bu bize sormadan pluginleri siliyor (5 adet plugin belrtiyoruz bunlar varmı diye bilgisiyarıma format attım gibi bir karşılık veriyor sonra biz bunu şikayet ediyoruz (2-3 gün sonra haklı olmadığımızı anlayıp özür diliyip şikayeti geri çekiyoruz) sonra bu plugin yapımcısı sözde vicdanı el vermediği için PlovHUD adlı bizim özel plugunimizi bize geri atıyor (oysaki başta sildim demişti ? ) fakat kaynak kodlarını istediğimizde şöyle bir cevap veriyor: bu daha gelişmişi (sizinki değil!) diyor gelişmiş derken bir insan nasıl bir beklenti bekler hani güzelleşmiş olması fakat bizim sildiğini iadde ettiği eski PlovHud la tıpa a tıp aynıydı sonra biz bunu anlayıp yanlışlık fln olmuştur diyip kaynak kodlarını oda tamam ginede vermiyor diyor bizde sorun fln mı var aramızda diyoruz başta biliyorsunuz şikayetci olmuştuk adam ona kinlenip bu sefer kaynak kodunu vermiyor şimdi burada kim haklı kim haksız?

frelancer bir iştir Plugin tarafımızca satışı izin verilmiş fikir ve istek talepleri bize aittir.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Resmiyette hak nasıl olur bilemem ama size ait olan bir şeyi sizi kandırarak vermemesi , farklı bir olaydan sinirlenmesi onu haklı yapmaz düşüncesindeyim.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Resmiyette hak nasıl olur bilemem ama size ait olan bir şeyi sizi kandırarak vermemesi , farklı bir olaydan sinirlenmesi onu haklı yapmaz düşüncesindeyim.
bu arada bende eskişehirdeyim :D ya aklen evet fazlaca mantıklı bir yönümüz var devlet böyle bir işle uğraşırmı bilmiyorum hani bizim zararımız adam bizim üstümüzden para kazandı 3200 tl+ 2 ayım gitti benim buradalarad hukuki işlerden anlayan biri varmı ?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Adamla ilgili bir şey kanıtlayamadığınız için adam haklı görünüyor. Bir de adam size verdikten sonra tekrar sağlaması sözleşmenizde yazmıyordur, adam yasal olarak haklı görünüyor. İnsani olarak bence kaynak kodları vermesi lazım.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Y
Adamla ilgili bir şey kanıtlayamadığınız için adam haklı görünüyor. Bir de adam size verdikten sonra tekrar sağlaması sözleşmenizde yazmıyordur, adam yasal olarak haklı görünüyor. İnsani olarak bence kaynak kodları vermesi lazım.
Nasıl yani konuşmalar DLL dosyaları ve oyun içinde görünüşler Dekontlar gibi kanıtlarımızı mevcut fakat buraya atamam gizliliği ihlal edebilir

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
bu arada bende eskişehirdeyim :D ya aklen evet fazlaca mantıklı bir yönümüz var devlet böyle bir işle uğraşırmı bilmiyorum hani bizim zararımız adam bizim üstümüzden para kazandı 3200 tl+ 2 ayım gitti benim buradalarad hukuki işlerden anlayan biri varmı ?
Bence hukuk ile hakkınızı arasanız çok masraf olur karşılığını alamazsanız paranıza yazık olur.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bence hukuk ile hakkınızı arasanız çok masraf olur karşılığını alamazsanız paranıza yazık olur.
büyük ihtimalle davadan korkar haksızlığının farkında uzlaşmada para alıp giderim

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Korkmazsa avukata vereceğiniz paralar falan çok olur bence siz zarara girersiniz ama yine de kesin konuşmayayım. Pek bilgim yok.
Avukata para vermiyorum devlet ücretsiz sağlıyor ve avukat zorunlu değil biarz araştırıcam bakıcam

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Y

Nasıl yani konuşmalar DLL dosyaları ve oyun içinde görünüşler Dekontlar gibi kanıtlarımızı mevcut fakat buraya atamam gizliliği ihlal edebilir
Hocam anlaşma şartlarınız bilmiyorum, avukatla hukuki olarak size doğru yol gösterir. Ben sadece adamın size bir şey sağladığını sonrasında sildiğini iddia ediyor. Sizin bunu kanıtlamanız zor geliyor. Adam birkaç satır kod silse ya da başka bir şey eklese yeni diyebilir. Size sağladığı kodun kaynağı zaten elinizde yok.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam anlaşma şartlarınız bilmiyorum, avukatla hukuki olarak size doğru yol gösterir. Ben sadece adamın size bir şey sağladığını sonrasında sildiğini iddia ediyor. Sizin bunu kanıtlamanız zor geliyor. Adam birkaç satır kod silse ya da başka bir şey eklese yeni diyebilir. Size sağladığı kodun kaynağı zaten elinizde yok.
Bizim oyun içinde kullandığımız modlar var Eski mod ve yeni mod tıpa tıp aynı + biz fark edince kendisi bize farkları kanıtlamak yerine cevabı : tamam kararım yine değişmedi vermicem dedi mantıklı ve doğru söyleyen bir insan daha tartışmamak için açar gösterir yeni eklediği bişey varsa + olarak onun eski kaynak koduna göre yeni bişey eklendiğini kanıtlaması lazım benim değil :D buda + bir yön kazanırıyor dize

Bizim oyun içinde kullandığımız modlar var Eski mod ve yeni mod tıpa tıp aynı + biz fark edince kendisi bize farkları kanıtlamak yerine cevabı : tamam kararım yine değişmedi vermicem dedi mantıklı ve doğru söyleyen bir insan daha tartışmamak için açar gösterir yeni eklediği bişey varsa + olarak onun eski kaynak koduna göre yeni bişey eklendiğini kanıtlaması lazım benim değil :D buda + bir yön kazanırıyor dize
Birde sizca haksız yönüm varmı cidden bu önemli bi konu biz adam bunu satıp gelir elde etsin diye izin veriyoruz adam bizi dolandırıyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303

Birde sizca haksız yönüm varmı cidden bu önemli bi konu biz adam bunu satıp gelir elde etsin diye izin veriyoruz adam bizi dolandırıyor
Bence haksız yönünüz yok. Elinizde hangi kanıtlar var ve bunların hukuk önünde geçerliliği nedir bilgim yok. Sadece anlattığınız ilk halde karşı tarafın haklı çıkma ihtimali yüksek geldi. Elinizde eski kayıtlar varsa haklılığınızı kanıtlamanız kolaymış gibi geliyor.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bence haksız yönünüz yok. Elinizde hangi kanıtlar var ve bunların hukuk önünde geçerliliği nedir bilgim yok. Sadece anlattığınız ilk halde karşı tarafın haklı çıkma ihtimali yüksek geldi. Elinizde eski kayıtlar varsa haklılığınızı kanıtlamanız kolaymış gibi geliyor.
Kanatlarım
-eski mod ilen kullanılan mod tıpatıp aynı (dosyası var)
-konuşmalar (tüm detayları olay ilerleyişini şeklinde siraladim)
-dekontlar
-özel kelimeler mesela bir sohbet esnasında Hudunuzun gibi bireye itafen kullanılan sözcüklerin fotoğrafları
-eski Hud un fotoğrafları ve yenisi
-eski Hud un kaynak kodunu bulsa bile bana başta vermeliydi
-doğru söylediğin hiçbir kanıtı yok sonrada belirtiyor dava yüzünden vermediğini buda hali hazırda elinde kodlarin olduğunu destekler
-hal ve davranışları oldukça agresif seni engellerim yazma bana bidaha gibi agresif sohbetlerin fotoğrafları
-cogu bukadar

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Kanatlarım
-eski mod ilen kullanılan mod tıpatıp aynı (dosyası var)
-konuşmalar (tüm detayları olay ilerleyişini şeklinde siraladim)
-dekontlar
-özel kelimeler mesela bir sohbet esnasında Hudunuzun gibi bireye itafen kullanılan sözcüklerin fotoğrafları
-eski Hud un fotoğrafları ve yenisi
-eski Hud un kaynak kodunu bulsa bile bana başta vermeliydi
-doğru söylediğin hiçbir kanıtı yok sonrada belirtiyor dava yüzünden vermediğini buda hali hazırda elinde kodlarin olduğunu destekler
-hal ve davranışları oldukça agresif seni engellerim yazma bana bidaha gibi agresif sohbetlerin fotoğrafları
-cogu bukadar
@lckyvg hocam şahıs
    • @mxpyma hudunun tasarımını bitirdim akşam atacağım

1. [20:18]
    Sende fikirlerimi söylersin
    gibi bir ifade kullanıyor Hudunun derken bir şahısa ait özel bir şeyi belirtiliyor
    sohbette 2 kişiyiz mesajı yazan o zaten 1 kişi kalıyor oda benim sizce buda kanıt niteliği taşıyormu ?

(Hudun) bize ait olduğuna dair

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
@lckyvg hocam şahıs
    • @mxpyma hudunun tasarımını bitirdim akşam atacağım

1. [20:18]
    Sende fikirlerimi söylersin
    gibi bir ifade kullanıyor Hudunun derken bir şahısa ait özel bir şeyi belirtiliyor
    sohbette 2 kişiyiz mesajı yazan o zaten 1 kişi kalıyor oda benim sizce buda kanıt niteliği taşıyormu ?

(Hudun) bize ait olduğuna dair
Hocam bilgilerim üniversite 1.sınıftan kalma hukuk dersi. Mantık olarak kanıt oluşturması lazım. Ayrıca dosya oluşturma bilgileri, gönderim kanalları, ücret ödenmesi gibi belgelerinizde var. Gözünü korkurtmak için ifade edebilirsiniz. Fakat kesin bilgi için bu alanda uzmanlaşmış avukatlardan bilgi almanız lazım.

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam bilgilerim üniversite 1.sınıftan kalma hukuk dersi. Mantık olarak kanıt oluşturması lazım. Ayrıca dosya oluşturma bilgileri, gönderim kanalları, ücret ödenmesi gibi belgelerinizde var. Gözünü korkurtmak için ifade edebilirsiniz. Fakat kesin bilgi için bu alanda uzmanlaşmış avukatlardan bilgi almanız lazım.
fikrin için teşekkürler <3

KS

mxpyma

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam bu arada freelancer işlerde sözleşme gibi şeyler zorunlumu biliyormusunuz ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri