Sonsuza Kadar Sürecek Olan SAVAŞ!

UgurcanAlan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hepimiz en az bir kez olsun Konsol mu, PC'mi tartışmasına tanıklık etmişizdir. Sizce dolar 4TL olmuşken ve ortalama bir pc toplamak 2300TL(+monitör 3000TL) civarlarında iken, fiyatı 1100TL civarında dolaşan fakat oyunları 100-200TL olan Playstation 4 almak mı, yoksa PC almak mı mantıklı?

Not: Oyun açısından yaklaşmasını rica ediyorum.

Bence şu sıralar taksitle bir PS4 ve yanında 2-3 oyun alıp online ve singleplayer modunda taksitler bitene kadar takıldıktan sonra farklı oyunlar alıp kütüphaneyi geliştirmek daha mantıklı ve ekonomik geliyor. Hem de sıfırdan oyun sistemi kuranların yaşadığı gibi monitör sıkıntısı yaşanmıyor. Bağla televizyona oyna. Tabii monitör de bir seçenek.

KS

UgurcanAlan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam orta seviye bir PC monitörüydü, klavyesiydi, faresiydi 3000TL'yi geçiyor. Ortalama bir PS oyunun da 150-250 lira arasında değiştiğini düşünürsek ve ben işten geldiğimde sadece 2-3 saat oynamak için alacağım için PS daha mantıklı değil midir? Yani yanında pek oyun almam zaten NFS: PAYBACK, GTAV, BF1 yeterli olacaktır. Dolar 4 lira zaten şu sıralar, AMD A4'lü bir PC bile neredeyse 1000 lira. A4 diyorum bakın.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
UgurcanAlan' Alıntı:
Hocam orta seviye bir PC monitörüydü, klavyesiydi, faresiydi 3000TL'yi geçiyor. Ortalama bir PS oyunun da 150-250 lira arasında değiştiğini düşünürsek ve ben işten geldiğimde sadece 2-3 saat oynamak için alacağım için PS daha mantıklı değil midir? Yani yanında pek oyun almam zaten NFS: PAYBACK, GTAV, BF1 yeterli olacaktır. Dolar 4 lira zaten şu sıralar, AMD A4'lü bir PC bile neredeyse 1000 lira. A4 diyorum bakın.

Dediginiz şuan için farklı ancak oyunlara düşkün biri için bence PC . 1500 tl ye ps4 pro alır ancak oyunlara düşkün olduğu için hep oyun almak isteyecektir diye düşünüyorum yanında birde online üyeliği var oyunlara vermek yerine biraz bekleyip sağlam  bir sistem alabilir :)

gode_redhat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun konusundan yaklassak bile benim acimdan yinede konsol kullanmak pek mantikli gelmiyor. Ps yada xBox icin alabileceginiz oyunlari bilgisayar icin gerek Steam gerek farkli yontemlerle cok daha ucuza alabiliyorsunuz. Konsol alipta surekli 2-3 oyun oynamak cok sacma geliyor bana. Belli bir sure sonra darlanacaksiniz. Yeni oyun almak isteyeceksiniz.

KS

UgurcanAlan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
6 Gün sonra gelen yanıt.
2 saat sonra foruma gidip PS4 alacağım.
Dediğim gibi, ben bilgisayar alsam da oynayacağım toplasan 4-5 oyun var. Bf1, GtaV ve Payback'i elesek 1 kalır o da CsGo, ki onu da o kadar sevmiyorum. Şimdi, aynı oyunları oynayacak olmama rağmen orta seviye bir sisteme toplam 3000TL vermek mi, yoksa oyunlarıyla beraber 1.5, 1700TL'ye bir PS4 almak mı? Bu saydığım oyunlar zaten online, sürekli farklı senaryolar yaşanıyor yani. Yanlış anlamayın PS4 alıcam ama yanına da 600-700 liralık dandik acer bi laptop alıcam. Sonuç olarak PC'siz ev olmaz. Kafam karışmadan PS4'ü alamazsam kafayı yer 1 ay daha düşünürüm, hiç gerek yok :D

E, tabii bu biraz da benim alım gücüme bağlı ama orta segmentte düşünürsek alım gücüyle pek alakası da kalmıyor.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
UgurcanAlan' Alıntı:
6 Gün sonra gelen yanıt.
2 saat sonra foruma gidip PS4 alacağım.
Dediğim gibi, ben bilgisayar alsam da oynayacağım toplasan 4-5 oyun var. Bf1, GtaV ve Payback'i elesek 1 kalır o da CsGo, ki onu da o kadar sevmiyorum. Şimdi, aynı oyunları oynayacak olmama rağmen orta seviye bir sisteme toplam 3000TL vermek mi, yoksa oyunlarıyla beraber 1.5, 1700TL'ye bir PS4 almak mı? Bu saydığım oyunlar zaten online, sürekli farklı senaryolar yaşanıyor yani. Yanlış anlamayın PS4 alıcam ama yanına da 600-700 liralık dandik acer bi laptop alıcam. Sonuç olarak PC'siz ev olmaz. Kafam karışmadan PS4'ü alamazsam kafayı yer 1 ay daha düşünürüm, hiç gerek yok :D

E, tabii bu biraz da benim alım gücüme bağlı ama orta segmentte düşünürsek alım gücüyle pek alakası da kalmıyor.

Ps4 + 6 aylık online bide premium oyunlar tamamdir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri