Ssd Kurulumu

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Hocam merhabalar ssdim geldi win 10 flashi hazır boot menüsü asrock anakartlarda hangi tuş? Boot menüsünde ne yapmalıyım? Hardiski de sonradan takacağım bilgilerim gidermi hardiskteki şeylerin gitmemesi için ne yapmalıyım?

BanditFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
43
Hocam merhabalar ssdim geldi win 10 flashi hazır boot menüsü asrock anakartlarda hangi tuş? Boot menüsünde ne yapmalıyım? Hardiski de sonradan takacağım bilgilerim gidermi hardiskteki şeylerin gitmemesi için ne yapmalıyım?
F8 ve F11 tuşları olduğu söyleniyor. Boot menüsünde yapman gereken bir şey yok. Flashı taktıktan sonra format ekranına geldiğinde sistemi ssd yi seçerek kur hdd üzerindeki bilgiler kalır. Sistemin kurulu olduğu hdd bölümünü sil eğer tek parça ise silme önce format bitsin. Format bittikten sonra eski hdd üzerindeki sistemden başlarsa Boot menüden 1.ye al sıralamayı eğer yine olmazsa flash boot ekranından ssd yi seç başlat eğer yine olmazsa sistemi açmadan önce hdd sata kablosunu sök aç pc yi açılınca tekrar satayı tak eski hdd ye gir bilgilerini al formatla.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Boot tuşu aynı markada yıllar içinde değişebiliyor ancak genelde son kullanıcının söylediği gibi F8 veya F11 oluyor.

KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
hocam sdd ye windows kurdum hdd cıkarıp ssd ye windows kurarken hdd çıkarttım pc den şimdi hdd bağlayacağım içindeki bilgiler için ne yapmalıyım hdd de windows vardı ikisinde de steam var nasıl olacak ? diski biçimlendirmek zorunda mıyım oyun ilerlemem de gidiyor?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam sdd ye windows kurdum hdd cıkarıp ssd ye windows kurarken hdd çıkarttım pc den şimdi hdd bağlayacağım içindeki bilgiler için ne yapmalıyım hdd de windows vardı ikisinde de steam var nasıl olacak ? diski biçimlendirmek zorunda mıyım oyun ilerlemem de gidiyor?
Hocam SSD Windows kurduktan sonra BIOS ayarından önce açılacak olan diski SSD seçerseniz HDD sadece USB bellek gibi görev görür zararı olmaz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
SSD diski sisteme taktığınızda zaten SSD diskiniz BOOT menüsünde ilk sıradadır. Siz HDD diski takınca sistem açılışında BOOT sırasına tekrar bir bakın HDD diski alt sıralara koyun ki onu tanımasın Windows açılışında sistem. Sonrasında o disk 2. disk olarak kalacağından hiçbir şey önemli değil o diskin içindeki. Alacağınızı alın diskin içinde ve daha sonra Disk Yönetimini kullanarak diski biçimlendirin.

KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
SSD diski sisteme taktığınızda zaten SSD diskiniz BOOT menüsünde ilk sıradadır. Siz HDD diski takınca sistem açılışında BOOT sırasına tekrar bir bakın HDD diski alt sıralara koyun ki onu tanımasın Windows açılışında sistem. Sonrasında o disk 2. disk olarak kalacağından hiçbir şey önemli değil o diskin içindeki. Alacağınızı alın diskin içinde ve daha sonra Disk Yönetimini kullanarak diski biçimlendirin.
hocam bir oyunda ilerlemem gidiyor o biraz canımı sıktı sizin dediğiniz yöntemi deneyeceğim hocam windows kurarken tuşlara bastım birşey açılmadı direkt windows kurulum ekranı geldi o neyden kaynaklı?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
hocam bir oyunda ilerlemem gidiyor o biraz canımı sıktı sizin dediğiniz yöntemi deneyeceğim hocam windows kurarken tuşlara bastım birşey açılmadı direkt windows kurulum ekranı geldi o neyden kaynaklı?
Eğer steam cloud sistemi kaydettiyse gitmez Rockstar dada aynısı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sistemde BOOT edecek aygıtları taramıştır sistem ve bulduğu zaman direkt USB üzerinden başlatmıştır. Sorun yok bunda sizi bir zahmetten kurtarmış.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Dediğiniz gibi direk SSD tanidiysa HDD olduğu gibi kalır, oyun ilerlemesinin gideceğini sanmıyorum. Temiz kurulumu SSD yapın siz muhtemelen onu tanıyıp açacaktır

KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
tamamdır hocam şimdi hdd takacağım boot menüsünden halledeceğim

KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
hocam son olarak ta mesela hdd de steam var ssd de var o iş nasıl oluyor

KS

zxead

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
hocam merhaba hdd taktım ama bir sorun var hocam pc yi açarken boot menüsünden ssd yi seçmessem windows 10 sorun ekranı geliyor neden acaba? hdd de windows kısmı olan d yi de biçimlendiridim ama hdd diğer bölümünü biçimlendirmedim . boot menüsünden ssd yi nasıl ototmaiğe alacağım ne yapmam lazım?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam merhaba hdd taktım ama bir sorun var hocam pc yi açarken boot menüsünden ssd yi seçmessem windows 10 sorun ekranı geliyor neden acaba? hdd de windows kısmı olan d yi de biçimlendiridim ama hdd diğer bölümünü biçimlendirmedim . boot menüsünden ssd yi nasıl ototmaiğe alacağım ne yapmam lazım?
Hocam kafam karıştı, şimdi siz format attınız ve eski Windows olan diski biçimlendirdiniz doğru mu anladım ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri