STEELSERIES ARCTIS 3 - COOLERMASTER MASTERPULSE MH530

Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    1
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atcnclk11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba arkadaşlar.Gaming Headset almaya karar verdim fakat ne alabileceğimi bilemedim.Bütçem 250-350 arası.Araştırdıktan sonra steelseries arctis 3 kulaklığını beğendim ve almaya karar verdim ancak çevremden bir kaç kişi ve başka sitelerde CM Masterpulse MH530 modeli önerildi.İkisi arasında çok kararsız kaldım.Sizce hangisini almalıyım ya da Arctis 3 ü alırsam pişman olur muyun? Farkı nedir ya da çok farkları var mıdır? Şimdiden teşekkürler...

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam 2 side denk kulaklılar özellik ve yapı bakımından ancak benim önerim artics serisi olucaktır kullanıclar üründen çok memnun :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Arctis 3 Frekans aralığı olarak daha çok ses duymanı sağlar 20-22000 Hz arası bu değer CM Masterpulse 530 için 20-20000 Hz. Ses yüksekliği konusunda Arctis 3 32 Ohm ses yüksekliği sunuyor. CM Masterpulse 530 ise 50 Ohm bu değer ne kadar az ise o kadar yüksek ses çıkar bu değer sese karşı duyulan dirençtir. Arctis 3 %18 civarı daha yüksek ses veriyor. Kulaklık içindeki ses sürücülerinin boyutları Arctis 3 'te 40mm ve CM Masterpulse 530 'da ise 44mm fazla bir fark yok arada burada önemli olan 40mm 'yi geçmesi. Mikrofon olarak ikisininde ses frekansları aynı 100Hz - 10000Hz ve microfon ses alma kalitesi Arctis 3 için -48 db bu değer CM Masterpulse 530 -34 db burada Arctis 3 daha düşük sesleri alabiliyor. İkisindede gürültü engelleme mevcut ama Arctis 3 'te değeri belirtilmemiş sadece var denilmiş ben incelemelerinde gayet iyi çalıştığını görmüştüm CM Masterpulse 530 'da ise 50 db ve fazlasını engelleyenbiliyor denilmiş. Ben senin yerinde olsam Arctis 3 alırıdm.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Arctis 3 Frekans aralığı olarak daha çok ses duymanı sağlar 20-22000 Hz arası bu değer CM Masterpulse 530 için 20-20000 Hz. Ses yüksekliği konusunda Arctis 3 32 Ohm ses yüksekliği sunuyor. CM Masterpulse 530 ise 50 Ohm bu değer ne kadar az ise o kadar yüksek ses çıkar bu değer sese karşı duyulan dirençtir. Arctis 3 %18 civarı daha yüksek ses veriyor. Kulaklık içindeki ses sürücülerinin boyutları Arctis 3 'te 40mm ve CM Masterpulse 530 'da ise 44mm fazla bir fark yok arada burada önemli olan 40mm 'yi geçmesi. Mikrofon olarak ikisininde ses frekansları aynı 100Hz - 10000Hz ve microfon ses alma kalitesi Arctis 3 için -48 db bu değer CM Masterpulse 530 -34 db burada Arctis 3 daha düşük sesleri alabiliyor. İkisindede gürültü engelleme mevcut ama Arctis 3 'te değeri belirtilmemiş sadece var denilmiş ben incelemelerinde gayet iyi çalıştığını görmüştüm CM Masterpulse 530 'da ise 50 db ve fazlasını engelleyenbiliyor denilmiş. Ben senin yerinde olsam Arctis 3 alırıdm.

Arctis 3 <3

KS

atcnclk11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hepinize cok teşekkür ediyorum tercihimi Arctis 3ten yana kullanacağım ama son bir sorum var 7.1 teknolojisi iyi mi yeterli mi?

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hayirli olsun hocam.Aldiktan sonra yeni bir konu acip tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim.Başka sorularınız icin foruma yeniden beklerim :)

Konuyi kapatiyorum.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri