Soru Superonline Fiber Interneti Başka Modemle Kullanılabilir Mi?

MoonWalker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konuyu doğru yere açmışımdır umarım forumda yeniyim. Soruma gelecek olursak.
Superonline 100Mbps hızında fiber kullanmaktayım. Yıl sonu sözleşmem bitecek. Fakat ben ASUS DSL -AX82u modemi alıp kullanmak istiyorum. Superonline PPPoE kullanıcı adı ve şifresini biliyorum. Bu kullanıcı adı ve şifreyi bu modeme girip hız kaybetmeden kullanabilir miyim? Diyelim kullanabiliyorum başka bir ayar yapmaya gerek var mı?

KS

MoonWalker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konuyu doğru yere açmışımdır umarım forumda yeniyim. Soruma gelecek olursak.
Superonline 100Mbps hızında fiber kullanmaktayım. Yıl sonu sözleşmem bitecek. Fakat ben ASUS DSL -AX82u modemi alıp kullanmak istiyorum. Superonline PPPoE kullanıcı adı ve şifresini biliyorum. Bu kullanıcı adı ve şifreyi bu modeme girip hız kaybetmeden kullanabilir miyim? Diyelim kullanabiliyorum başka bir ayar yapmaya gerek var mı?
Cevaplayabilecek bilgili bir vatandaş yok mu?

KYTECHNGAMING

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Asus RT-AC1900 ile kullanıyorum ben Vlan 103 yazılı fakat kanal geçişleri yavaş. Superonline modemi takınca kanal geçişleri hızlanıyor.
Bu durumu daha yeni sayılır öğrenmiş oldum.
Keza ben senelerdir kendi router'ımı kullanınca bana hep normal geliyordu. Fakat bazı kullanıcılarda hiç fark yok diyor. :)

Superonline kendi routerlarında, tv+ cihazını dhcp'ye dahil gösterdiği gibi hemde vlan üzerinden nasıl köprülüyor enteresan. Wan'dan değil lan'dan vlan yapıyor gibi. Perakende satılan cihazlarda yapılabildiğini zannetmiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri