Tb360-BTC PRO ANAKART mining için alınır mı

beratgnd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamın aleyküm kardeşlerim mining başlıyorum bilgim çok yok parçalara çok haşır neşir değilim bilgi ve tavsiye istiyorumBiostar TB360-BTC Pro intel B360 12 adet ekran kartı girişli 2666Mhz DDR4 SOKET 1151 ATX MİNİNG KART kart daha dikkatimi çekti fiyatı 3500 TL bandında fakat Biostar TB250-BTC PRO 12 Adet ekran kartı girişli 2400MHz DDR4 soket 1151 ATX Mining Anakart 4600 TL 5000 TL bu kart dahamı iyi yoksa diğerimi daha iyi bunlara ekran kartı olaraktaMSI RTX 3060 VENTUS 3X 12G OC 192 Bit GDDR 12 GB Ekran Kartı 12 adet takmayı düşünüyorum 12 adete kadar tek tek alcam ama bı kaç yerde okudum gtx 1660 ti super daha mantıklı diye 3060 yerine bundan 12 adet mı taksam işlemci olarak intel 8. Veya 9. Nesil herhangi bi işlemci demişler PSUEverest EPS-1650 1650W 2 adet bundan düşünüyorum lütfen eksik veya hatalı toparladıysam kusura bakmayın artık malum piyasa ve ülkemizde yaşanan durumlardan dolayı tek güvencem ek gelir olarak bunu görmem bu yüzden bilgi ve yardımınıza ihtiyacım var tekrardan teşekkür ederim zamanınızı ayırdığınız için

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Cvp: Tb360-BTC PRO ANAKART mining için alınır mı

Pek bilgim yok mining sistemleri hakkında sorunuzu bir tanıdığıma ilettim cevabı burada paylaşacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Cvp: Tb360-BTC PRO ANAKART mining için alınır mı

TB360-BTC Pro ürününde 2 adet PSU girişi var. Bunu göz önüne alıyorsanız bu model daha mantıklı dedi.

TB250-BTC PRO bu ürünü kullanacaksanız 2 PSU birimini PSU özelinde birleştiren kablolardan kullanmanız gerek dedi.

CPU olarak Celeron G4930T bu işlemciyi TB360 ürünüyle çok kullanıyorlarmış. Önerdiği bir işlemciymiş. Minimumda ne CPU varsa alınabilir dedi önemli değilmiş çok. Ancak CPU biriminde GPU işlemcisi olmasına dikkat etmeniz gerekmiş. Bu çok önemliymiş kartlar ile uğraşmadan anakart üzerinden görüntü alabilmek için.

Birde RTX 3000 ailesi ileriye yatırım için daha mantıklı olacaktır dedi.

RTX 3060 serisi kartlarında RIG sistemlerde bir sınır varmış 40mh ETH özelinde maksimum. 50mh alabilirsiniz ama çok fazla ayar vs. gibi durumlar varmış stabil değilmiş. V2 yani LHR olan modellerde.

Birde ETH sisteminde şuan en mantıklı kart 3070 Ti kartıymış. İleriye yatırım amaçlı olacaksa daha mantıklı olacaktır dedi. Ayrıca ETH sisteminde ertelenmezse Haziran ayında güncelleme gelecekmiş ETH sistemi şuan yatırım yapmaya pek uygun değil dedi. TON Coin şuan en mantıklı Coin buymuş ama 3070 Ti kartı özelinde. Kazanç durumuna göre ETH veya başka Coin türlerine geçiş yapılabilir dedi.

Ronin Bilgisayar sahibinden sayfasında bu satıcı direkt RIG sistemi satıyormuş önerdiği bir satıcıymış. Daha uyguna bulursanız başka sayfalarda tabi değerlendirilebilir.

Eğer en ince ayrıntısına kadar bilgi ve destek almak isterseniz, Instagram üzerinden onur.firatt eklerseniz kendisi size profesyonel odaklı bilgileri ücretsiz verebilir. Ayrıca teknik destek gibi şeyleri ücret karşılığında veriyor bilginiz olsun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri