Tek ve Çift M2 SSD

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
Merhaba, anakart tercihlerinde M2 desteğini göz önünde bulunduruyorum fakat f/p ürünlerde tek bir M2 desteği oluyor.

Tek bir M2 taktığımızı varsayarsak (1 TB) buna hem windows hemde programlar, oyunlar vs kurarsak windowsun performansını olumsuz etkiler mi?

Ya da çift M2 desteği olan bir anakart tercihinde her ikisine de M2 taktıktan sonra birine ayrı windows diğerine de oyunlar ve programlar kurduğumuzda performans açısından değeri nedir?

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
İki şekilde de kullandım arada bir fark hissetmedim.
Şuan 2.seçenekteki gibi kullanıyorum.1.ssd 512gb windows ve temel pc programları kurulu. 2.ssd 2tb steam oyun vs yüklü.Saat gibi tiktaktiktak.
İlk seçenekte de herhangi bir sorun yaşamazsın tabiki.Bütçene ve kafana hangisi yatıyorsa o şekilde yap.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Tek bir 1TB M.2 diski Windows + program ve oyunlar için kullanabilirsiniz sorun yok. DRAM yongası olan bir M.2 disk seçin kafanızda soru işareti kalmasın. Çift disk içinde tamamen bütçenize bağlı değişir durum.

Ben her zaman toplam tek bir yüksek boyutta disk yerine çift disk almanın mantıklı olacağını düşünmüşümdür. Diske bir şey olursa çift disk olan bir sistemde risk ikiye bölünür ve sistem diğer disk ile de Windows kurulup çalışabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri