Yardım Telefon Numaram Çalınmış Olabilir Mi?

Lynxaii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba bugün 6 farklı yerden doğrulama kodu geldi sanki bir yere üye oluyor muşum gibi veya bir işlem yapıyor muşum gibi. Hemen Vodafone'u aradım durumu ilettim pek yardımcı olmadılar bise olmaz dediler kodu girmediginiz taktirde sonra ben kartımı internet alışverişine kapattım. Sizce ne yapmalıyım? Biri benim telefon numaramla sitelerde üyelik kuruyor ileride başım ağrır mı? Bu bir sorun teşkil eder mi? Eklemeyi unuttum genelde dikkat ederim bilgilerimi her yerde yazmamaya çalışırım. Nasıl oldu bilmiyorum.Telefon numaramla bilmediğim yerlerde kurulan üyelikler ilerde sorun çıkartır mı?Telefon numaramı değiştirmeli miyim?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230316_121221_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230316_121221_WhatsApp.jpg
    345.3 KB · Görüntüleme: 119

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Merhaba bugün 6 farklı yerden doğrulama kodu geldi sanki bir yere üye oluyor muşum gibi veya bir işlem yapıyor muşum gibi. Hemen Vodafone'u aradım durumu ilettim pek yardımcı olmadılar bise olmaz dediler kodu girmediginiz taktirde sonra ben kartımı internet alışverişine kapattım. Sizce ne yapmalıyım? Biri benim telefon numaramla sitelerde üyelik kuruyor ileride başım ağrır mı? Bu bir sorun teşkil eder mi? Eklemeyi unuttum genelde dikkat ederim bilgilerimi her yerde yazmamaya çalışırım. Nasıl oldu bilmiyorum.Telefon numaramla bilmediğim yerlerde kurulan üyelikler ilerde sorun çıkartır mı?Telefon numaramı değiştirmeli miyim?
gelen doğrulama kodları girilmezse telefon numaranızı başka hiçbir şekilde ekleyemezler. Ama telefonunuza virüs bulaştıysa herhangi bir indirmeden vs o zaman size gelen kodlara erişim sağlayabilirler. ya da şu şekilde google play üzerinden az bilindik bir uygulama indirirsin herşey cok doğaldır ama uygulama rehberine sms aramalarına erişim sağlayabileceği için gelen kodlara da rahatlıkla erişim sağlar. virüs taraması yapın ve güvenmediğiniz uygulamaları kaldırın.

bu şekilde telefon numaralarını alıp doğrulama kodunu alıcıya ileterek para kazanan insanlar var.

KS

Lynxaii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
gelen doğrulama kodları girilmezse telefon numaranızı başka hiçbir şekilde ekleyemezler. Ama telefonunuza virüs bulaştıysa herhangi bir indirmeden vs o zaman size gelen kodlara erişim sağlayabilirler. ya da şu şekilde google play üzerinden az bilindik bir uygulama indirirsin herşey cok doğaldır ama uygulama rehberine sms aramalarına erişim sağlayabileceği için gelen kodlara da rahatlıkla erişim sağlar. virüs taraması yapın ve güvenmediğiniz uygulamaları kaldırın.

bu şekilde telefon numaralarını alıp doğrulama kodunu alıcıya ileterek para kazanan insanlar var.
Merhaba kontrol ettim güvenli olmadığını düşündüğüm bir şey bulamadım hepsi kendi çapında bilinen uygulamalar.Kaspersky ile tarattım bir çok kez sorun yok dedi ilginç yeni uygulama indirmeyeli çok oldu da.Numarayı kapatıp yeni hat almalı mıyım?

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Merhaba kontrol ettim güvenli olmadığını düşündüğüm bir şey bulamadım hepsi kendi çapında bilinen uygulamalar.Kaspersky ile tarattım bir çok kez sorun yok dedi ilginç yeni uygulama indirmeyeli çok oldu da.Numarayı kapatıp yeni hat almalı mıyım?
belki birisi eğlenmek için numaranızı girmiştir bazı uygulamalara. daha gelmeye devam ederse durmadan değiştirabilirsiniz şuanlık bence gerek yok.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,503
Bu tür dolandırıcılıklar oluyor genelde amaç insan korkutmak yabancı numaraların aramasını kapatırsanız sadece sizin rehberinozdeki kişiler sizle muhattap olabilir

konuray

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
31
hangi hattı kullanıyorsan müşteri hizmetlerini ara bence

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Bana da bu sabah hem WhatsApp hemde kısa mesaj olarak farklı bir ülkenin kodu ile mesaj atıldı işte link falan vardır bende hiç bakmadan direk mesajları sildim bunları engellemenin yolu yok mu ?

KS

Lynxaii

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bana da bu sabah hem WhatsApp hemde kısa mesaj olarak farklı bir ülkenin kodu ile mesaj atıldı işte link falan vardır bende hiç bakmadan direk mesajları sildim bunları engellemenin yolu yok mu ?
Ya o da sıkıntı da benimki normal kurumsal yerlerden gelmiş ss deki gibi Aygazdır EnglıshHome dur bi tık tedırgin etti normal yabancı numaralardan gelince siliyorum da bu bi tık tedirgin etti.Numaralarımız heryerde dolaşıyor...

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Ya o da sıkıntı da benimki normal kurumsal yerlerden gelmiş ss deki gibi Aygazdır EnglıshHome dur bi tık tedırgin etti normal yabancı numaralardan gelince siliyorum da bu bi tık tedirgin etti.Numaralarımız heryerde dolaşıyor...
İmkan varsa numara değişikliği en temizi bence

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Akşama kadar bekleyip öyle yapacağım.Herhangi bir sorun olursa diye sipersuçlara bildirsem mi bulunmazda sorumluluk almamak için
Olabilir aslında eğer öyle bir şey yapabiliyorsaniz yapın zarar gelmez nasıl olsa

Emirhanbayramf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
108
Merhaba dostum. E-Devlet sitesine girip " Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi " arama yaptıktan sonra karşına çıkan seçeneğe tıkla.
1678963453145.png

Ve bunları düzenle daha sonrasına smsler ve aramalar kesilecektir.

İmkan varsa numara değişikliği en temizi bence
450₺ olmuş yeni bir hat :D her yönden zarar kaydeden kişilerin eski numarayı kaydetmesi vs vs.

konuray

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
31
Merhaba dostum. E-Devlet sitesine girip " Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi " arama yaptıktan sonra karşına çıkan seçeneğe tıkla.
Ekli dosyayı görüntüle 17225

450₺ olmuş yeni bir hat :D her yönden zarar kaydeden kişilerin eski numarayı kaydetmesi vs vs.
bende bunu görünce yaptım ama pek bişey değişmiyor.. standart hergün gelen mesajlar falan var o sistemde gözükmüyor nedense.

Emirhanbayramf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
108
yok dediğini yaptım da bunlar harici gelen mesajlar var hiçbirinin adı falan yok o listede.. eskiden metin2 falan oynardım onların birçok mesajı geliyor hemde günlük ama listede yok
O zaman çözüm engellemek ve Spama atmak hocam :D Metin2 gibi masum şeyler geliyorsa sıkıntı yok :D

konuray

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
31
O zaman çözüm engellemek ve Spama atmak hocam :D Metin2 gibi masum şeyler geliyorsa sıkıntı yok :D
samsung telefonum var normal telefon numarası gözükenleri engelleyebiliyorum ama isimli yani örnek olarak Misal2 diye bir mesaj geliyor numara olmadıgı ıcın engelleyemıyorum

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Ekli dosyayı görüntüle 17225

450 mi şaka mı 20 TL ye almıştım zamanında jsjssj

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri