Televizyonda Bilgisayar Oyunları Denemesi

KnightDavion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü bilgisayarımın bulunduğu oda ile 55 inç 4k 60hz televizyonumun olduğu salon arasında yaklaşık 7-8 metre var. 10 Metrelik bir HDMI kablo alıp, 10 metrelik de USB to USB uzatıcı kablo alıp HDMI'ı kasa ve televizyona takıp, USB uzatmanın bir ucunu kasaya takıp diğer ucunu da salona götürüp o ucuna da kablosuz gamepad'in ucunu takıp salondaki televizyonda bazı oyunları denemek istiyorum.

Bu tarz bir şey yapan var mı? Biraz masraf yapmam gerekecek, sizce değer mi?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Yazıyı okuyup anlamam bile çok zor oldu. Kablo uzunluğundan belki bağlantıda sorun çıkar yoksa başka sorun çıkacağını sanmıyorum. Olabilir gibi :D

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü bilgisayarımın bulunduğu oda ile 55 inç 4k 60hz televizyonumun olduğu salon arasında yaklaşık 7-8 metre var. 10 Metrelik bir HDMI kablo alıp, 10 metrelik de USB to USB uzatıcı kablo alıp HDMI'ı kasa ve televizyona takıp, USB uzatmanın bir ucunu kasaya takıp diğer ucunu da salona götürüp o ucuna da kablosuz gamepad'in ucunu takıp salondaki televizyonda bazı oyunları denemek istiyorum.

Bu tarz bir şey yapan var mı? Biraz masraf yapmam gerekecek, sizce değer mi?
Çok kaliteli bir kablo olmalı yoksa görüntü için gecikme ve görüntüde bozulmalar yaşatabilir (çok masraflı olacaktır) . Kablosuz gamepad e gelince onun usb girişini şarj için tv ye de bağlayabilirsiniz . Ben kasamı kapıp Salona geçiyorum HDMI yi bağlayıp oyun oynuyorum işim bitince geri geçiyorum eski yerime :) Ben çok araştırdım ama kablo uzadıkça görüntü de illa bozulmalar yaşatıyor ilk başlarda olmasa bile ileride olabiliyor profesyonel kablolar kullanmak en önemlisi ama illa yapılacaksa bu kablodan alıp sinema salonunda kullanılmıştım pc den projeksiyona iyi iş görmüştü
Link>>>> Ugreen UHD 4K

KS

KnightDavion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Kablosuz gamepad ile kontrol sağlayabilmek için usb girişini bilgisayara takmam gerekiyor ama tv ye takarsam kullanamam ki. :/

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Kablosuz gamepad ile kontrol sağlayabilmek için usb girişini bilgisayara takmam gerekiyor ama tv ye takarsam kullanamam ki. :/
Tabi yoğunluktan ben kontrolcüyü şarj etme konusunda kalmışım :)kafa kalmadı kasa uzakta olacağı için çekmeyecektir bir de işin aslı dediğim şekilde o kablodan verim aldım sadece önerebilirim ama 10 metrelik de USB to USB uzatıcı kablo bu konuda deneyimim yok veri aktarımı tepkime süresi hatta kablo uzun diye kopuk kopuk çalışmalar olabilir denemek size kalmış .

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri