Teneke Kutuya Hayat Verme Çabaları

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam Biraz Bakındım Ve Sizinde Demiş Olduğunuz Gibi Ram Konusunda Bir Garantileri Var Fakat O Topada Biraz Giresim Yok Ondan Dolayı 16Gb Dual Ram Olanı Varsa Ondan Almaya Karar Verdim Teşekkürler.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27

Hocam Bunu Buldum Alınırmı Tabi FreeDos Olsa Daha İyi Olurdu Ama Sipariş Ederken Mesaj Atıp FreeDos Olarak Da İsteyebilirim Sizce Nasıl

hocam bide 60hz mi 144hz mi anlamadım pek ama onu da söylemek isterim

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam Son Olarak  Bunun Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Diyeceksiniz Şimdi Acer Ve Hp Var Onlar Biraz Daha İyi Ürün Kalitesi Olarak diyeceksiniz Fakat Acer Tmm Gayet Güzel Fakat Almışken 60Hz Den Biraz Yüksek Olsun İstiyorum O Zaman Da Hp Var Fakat Onda Da Ram 8Gb oluyor Ben Ondan Da Ödün Vermek İstemiyorum Açıkçası Ondan Bunu Önerdim Diyebilirim Yani 
TEŞEKKÜRLER

CPU = i7 10750H
Chipset = İntel HM470
GPU = GTX 1650 Ti 4Gb Gddr6 128 bit Dx12
Ekran = 15,6" FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat Led
Ram = 16Gb DDR4 2933Mhz (2x8Gb) 2,2V SODIMM
Depolama = 500Gb M.2 SSD PCI.e 3,0 x4 (Oku: 1700 Mb/s-/-Yaz: 940 Mb/s)
Wi-fi = Wi-fi 6 AX201, 2x2 Ax
Bluetooth = Bluetooth 5,1 M.2 2230 (2,4Gbps)
Hoperlör = 2x 2W THX Spatial Audio 
Dahili Kart Okuyucu = Var 
İşlem Sistemi = FreeDos

8,699 TL

Kısacası Özellikleri De Bu Hocam

(Biraz Monster Fanlığı Olduğunu Farketmişsinizdir  :D )

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
10750H işlemcisi var AMD 4600H işlemcisi ile denktir. RAM , SSD ve GPU olarak iyi görünüyor. Fiyatı 8700 TL ben o fiyatın altına AMD önermiştim size ben Acer AMD 4600H alırdım ama buda ona denk. Alınabilir sorun yok.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
10750H işlemcisi var AMD 4600H işlemcisi ile denktir. RAM , SSD ve GPU olarak iyi görünüyor. Fiyatı 8700 TL ben o fiyatın altına AMD önermiştim size ben Acer AMD 4600H alırdım ama buda ona denk. Alınabilir sorun yok.

Hocam Acer Lafım Yok Gayet İyi Marka Fakat 60Hz Alasım Gelmiyor 60Hz Üstü Varsa (Ben Bulamadım) 16Gb 500Gb Özelliklere sahip Varsa Alırım Çünkü Deminde Dediğim Ve Sizinde Demiş Olduğunuz Gibi Acer Monster Dan Daha İyi Bir Marka 

NOT = Acer'in Sizin Bahsetmiş Olduğunuz Modelinin 60Hz Üstünü Bulamadım Derken Körlüğüme De Gelmiş Olabilir Ben Görmediysem Diye Tekrardan Bir Bakacam Yinede Hocam 60Hz Üstü Varsa Dediğim Gibi Alırım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Monster alabilirsiniz ben ona bir şey demedim. Zaten denk ürünler donanım olarak dedim size. Ekran tazeleme hızı konusunda da istediğiniz gibi almayın demedim yani. :)

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Monster alabilirsiniz ben ona bir şey demedim. Zaten denk ürünler donanım olarak dedim size. Ekran tazeleme hızı konusunda da istediğiniz gibi almayın demedim yani. :)

Yok Hocam Öyle Dediğinizi Kastetmedim Zaten Sadece Orada nasıl Diyim Kendimi İyi Anlatamadığımı Düşündüm Sadece Yani Siz Aceri Söyleyince Biran Yani Ondan Söyledim Yanlış Bişey Söylediysem Asıl ben Özür Dilerim Hocam 

Hocam Bide Ben 10750H In Performansını Daha İyi Gördüm fakat 4600H ın ½50-/-60 Seviyelerinde Kullanarak Ondan Yaklaşık 5Fps daha Aşşağı Aldığını Gördüm Ki intel ½70-/-80 Kullanıyordun Ondan 5 Fps Daha İyi Almak İçin hangisi Daha İyi Pek Çözemedim Ama Amd Az Kullanarak İntel E Yetiştiğindne AMd Daha İyi Gibimsi Geldi Ama Yinede Bilemedim Hocam 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
İki işlemcide denk. Aradaki fark cihazların marka modellerine göre ısıya göre diğer donanımlara göre değişir. Hatta 4600H işlemcisi çok çekirdekte bir tık daha önde performans gösteriyor aynı çekirdekte olmalarına rağmen ki onunda sebebi daha az ısındığından daha yüksek frekansta çalışabiliyor. Özetlersem ben Hertz farkını önemsemediğim için Acer alırdım ama genel olarak oyun oynuyorsanız ve Hertz sizin için önemliyse Monster alıp keyfinize bakın cihaz kötü değil kesinlikle alınır.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
İki işlemcide denk. Aradaki fark cihazların marka modellerine göre ısıya göre diğer donanımlara göre değişir. Hatta 4600H işlemcisi çok çekirdekte bir tık daha önde performans gösteriyor aynı çekirdekte olmalarına rağmen ki onunda sebebi daha az ısındığından daha yüksek frekansta çalışabiliyor. Özetlersem ben Hertz farkını önemsemediğim için Acer alırdım ama genel olarak oyun oynuyorsanız ve Hertz sizin için önemliyse Monster alıp keyfinize bakın cihaz kötü değil kesinlikle alınır.

Tmm Teşekkürler Hocam Para Denklenene kadar Ben Bu NoteBooklar Arasında Karar Kılayım En İyisi
(Kasa Toplamayayım Laptop Alayım Derken Kafalar İyice Karıştı  :D )

ugur.gozaydin' Alıntı:

Hocam Peki ½50-/-60 Amd Ye Karşılık ½70-/-80 İntel Konusunda Nediyorsunuz Bi Sıkıntı Yaşatırmı (Ben Yayında Açıyorum Okunudan Da Bakıyorum Açıya Da Söylemek İstedim)

Gittiğim Yerde (Köyde Vesaire) Yayın Açıcağım Zaman 720P 30-60Fps (arası) Yayın Açmada Sıkıntı Yaşamadan Açmak Konusunda bakıyorum hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
O farka aldırmayın o fark dediğim gibi cihaz marka modeline cihazın ısı tasarımlarına sürücü ve iş yüklerine donananım farklarına pek çok şeye göre değişir.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
O farka aldırmayın o fark dediğim gibi cihaz marka modeline cihazın ısı tasarımlarına sürücü ve iş yüklerine donananım farklarına pek çok şeye göre değişir.

Tmm Dır Hocam Teşekkürler Hocam Bide Hp Laptop u Alma Olasılığım Olduğu İçin Ve Onda 2x4Gb=8 Gb Takılı Olan Ramlar olduğu Ve Başka Slot Olmadığı İçin Bana Bi 16 Lık ram Önerirmisiniz Sürekli Söylediğiniz o Dual olanlardan Önerirseniz Sevinirim Teşekkürler Gerisi ( Mhz CL falan) Size Bağlı Artık En İyisi hangisi Olur Diyorsanız Onu Önerin Toplam Bütceden Geri Kalan Paraya onu Alacağım İyi Akşamlar Bu Arada.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ürünün özelliklerine göre önermem gerekiyor. Bütçeniz ve alacağınız cihazın marka modelini tam olarak yazın önerinizi yaparım.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ürünün özelliklerine göre önermem gerekiyor. Bütçeniz ve alacağınız cihazın marka modelini tam olarak yazın önerinizi yaparım.

Hocam Sizin Önermiş Olduğunuz  Leptop İçin Demiştim Ama

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Cihazda 3200MHz 2x4GB RAM var. Bunları çıkartıp bellek eklemesi yapacaksanız cihazda 2 adet soket var maksimum 32GB bellek desteği var. 3200MHz 16GB bellek önerisi yapayım size.

bu üründen 2 adet alın.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
öncelikle Merhabalar Hocam, En Son Konuştuğumuzda Monster Abra A5 V15,8,3 Almakta Karar Kılmıştım (Para Tamamlanınca) Fakat Daha Alamadım Ve Fiyatlar Az Da olsa Düşmeye Başladı Ki Sizin Tavsiye Etmiş Olduğunuz Acer Nitro Laptop Yaklaşık 8,5K Lardan 7,5K Lara İndi (İndirimlerle Beraber Falan), Yanlış Hatırlamıyorsam Olması Gerekiyor Söylemiş Olduğunuz Laptop Hatta Yeni Videonuzda İncelemişsiniz Ve Videoda 120-/-144Hz Alternatiflerinin olduğunu Belirtmişsiniz Ben Baktım Fakat Bulamadım Göremedim Acaba Elinizde Linki Varsa Atarmısınız Bide Ona Bakayım Diyorum (Monster Da Bazı Sıkıntılar Olduğunu Videolarda Gördüm Ne Kadar Doğru Bilemem Fakat Alacak Olduğum Laptop Serisiniz Biraz Sıkıntısı Var Gibi Görünüyor Yada Gösterilmeye Çalışılıyor Benimde İçime Bir Kurt Düştü Ve Alternatif Aramaya Başladım Ayrıca Daha İyisi Varsa Diye De Bir Bakınmaya Başladım) Teşekkürler Kolay Gelsin.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Öncelikle Merhabalar Hocam 8 Sayfa Konu Çok Fazlasıyla Gereksiz Uzadı Farkındayım Ama  Monster Abra A5 V15.8.3 Parasına (9.300-9.852TL) Excalibur Almak Daha Mı Mantıklı Zamanında Hp Pavilion Ve Acer Nitro Önermiştiniz Ama Bunu Da Sormadığımı Farkettim Uzun Bir Aradan Sonra Sizce o Fiyata (9.300-9.852TL) Excalibur Almak Daha Manyıklı Mı Şimdiden Teşekkürler Tüm PCH Takımına Kolay Gelsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri