Teneke Kutuya Hayat Verme Çabaları

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
[img=1600x900] umarım İşe Yara Normal Pc den Direk Paylaşmayı Bir Türlü Bulamadım Bende Resim Ekleden Drive Daki resmi ekledim Umarım İşe Yarar Yaramaz İse Diye 
Şöyle Bırakayım Linki

Yanlış Biiey de paylaş mamışımdır arada umarım gitememiş olsun lütfen :(

normalde kaspersky okadar pick yapmıyor sadece kastığı zamanlarda ilk 5 e giriyor ilk 3 de sysmain diye bişey var system var bir kaç ıvır zıvır var işte yanında çark dişli artık ne derseniz ondan olan bir kaç şey var arada ilk 3e 5e cmd de katılıyor sonra geri gidiyor selam çakıp bu sistem acaba söylemiş olduğum parçaları aldıktan sonra düzelecek mi çok merak ediyirim hayır format gerek biliyorum ama atamıyorum beceremediğim den de deil içindeki dosyalar benim için biraz fazla önemli ve aktaracak yer yok yani onlara yetecek yer yok ondan dolayı :( :( :,( :,(

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam Bişey Merak Ettim Bu Konudan Devam Ediyorum Çünkü Bu Konu İle Alakalı Yani Şuan Grafik Kartı Alacağım Pc İle Alakalı  Şimdi Ben 5k ya Pc Almak Yada Toplamak Mı Daha İyi Yoksa Bu Bilgisayarı Önceden De Size Bahsetmiş Olduğum Üzere Rx550 Grafik Kart + 2x8Gb Ram + 500Gb SSD İtemleri 2K Ya Almak Mı Daha İyi Performans Açısından Size Sormak İstiyorum Eğer 5K Daha İyi Derseniz Biraz Bekleyip Onu Almayı Düşünüyorum Sizce Öneriniz Nedir Yarın Aslında Grafik Kartını Falan Hepsini Alıp Taktıracaktım Fakat Bir Kararsızlığa Düştüm Acaba Yenisini Mi Alsam Diye Size Sorup Danışmak İstedim Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Önerdiğim sistem artık stokta yok. Olsaydı onu alın derdim ama stokta olmadığı için söylediğiniz parçaları alabilirsiniz.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:
Önerdiğim sistem artık stokta yok. Olsaydı onu alın derdim ama stokta olmadığı için söylediğiniz parçaları alabilirsiniz.

hocam şimdi açıkçası yalan söylemeyecem birazcık mahalle pc cisi ile de konuştum tavsiyem yeni bilgisayar almandır daha iyi performans alırsın dedi ve içime kuşku düşürdü 5 yada 6 ay falan bekleyip 5bin 5.650Tl Arası Bir Pc Alabilirim Monitörlü Yada Monitörsüz Fakat Sizin Önerilerinize Bakmak İstiyorum Cidden Çok Kafam Karıştı Şimdi En Başta Planım Bunu Yükseltmekti Fakat Sonrasında Acaba Yeni Pc mi Alsam 10 Yılık Bir Pc Sonuçta Derken Halim Bu Ve 2K Buna Verip Heba Etmektense Biriktirip 5K 6K Artık Ne İse Verip Alırım Diye Düşünüyorum Aynı Zamanda Da Ya Alacağım Pc Zaten Benim Elimde Olan Pcyi Yükselttiğimde Elde Edeceğim Performansı Verirse Diye Bir Şüphemde Yok Deil Ozamanda Okadar Parayı Bir Nevi Çöpe Atmış Olacam Kısacası Çıkmazdayım  :(

Normalde Bugün Gidip RX550 4Gb Falan Hepsini Hazırla Abi Gelip Taktıracam 1-/-2 Gün Sonra Diyecektim Ama Son Bi Kez Konuşmaya Gittim Ve Kafa Yandı.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
ugur.gozaydin' Alıntı:

Hocam Önerebileceğiniz Başka Sistem Varmı İlaa 5K olması Gerekmiyor Ama 5K ya Yakın Olursa Sevinirim 6K-/-6.5K Ya Kadar Çıkabilirim 7K-/-7.5K Ya Zorlarım Hocam. Monitör Dahil Bulabilirseniz Çok Sevinirim Sizinle Birlikte Bende Bakınacağım Hatta 5K Civarlarında Pollux Sistem Görmüştüm 2 Adet Tam İsimlerini Hatırlamıyorum Ama Hatırladığım Kadarıyla Biri Pollux 3A falan diye Başlıyordu ikiside Biri İntel i3 9100f miydi neydi Rx5500Xt 4gb Dieri de amd R5 1600af RX580 8gb diye hatırlıyorum hocam bunlar 5K fakat monütörsüz, monitörlüde bakacam Şimdiden Önerileriniz için Teşekkürler.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam Monitörsüz olarak Bunları Buldum Ama Önceki Yazımda Bahsetmiştim Daha Araştırmaya Çalışacağım İşimden Zaman Kaldıkça Önerilerinizİçin Şimdiden Teşekkürler 

Monitörlü olanların Linkinide Hatırladıkça Atacağım Bir Kaç Adet De Monitörlü Bulmuştum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
5K/5.5K Sistem :   - Yazan fiyata bu sistemi ve 1 numaralı monitörü alabilirsiniz. 1600 AF + 1650 kartı olan güzel bir sistem almış olursunuz.

6.5K/7K Sistem :   - Yazan fiyata bu sistemi aşağıdaki değişimleri yapıp ve 2 veya 3 numaralı monitörü alabilirsiniz. 10100F + 1650 Super kartı olan güzel bir sistem almış olursunuz.

• Kasa Değiştir : Dark Diamond PRO Mesh
  • Güç Kaynağı Değiştir : Aerocool 500W 80+ BRONZE Cylon

7.5K Sistem :   - Yazan fiyata bu sistemi aşağıdaki gibi düzenleyip ve 2 veya 3 numaralı monitörü alabilirsiniz. 10100F + 1660 Super kartı olan güzel bir sistem almış olursunuz.

sistem.png

Monitörler : 

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam Önerileriniz İçin Teşekkürler Vede Şöyle Bişey Tasarladım Kendi Aklımca Sizin Göndermiş olduğunuz PClerden Birinde Sadece Deneme Amaçlı Sizede Sormak İstedim Böyle Bişey olurmu Olmazmı Diye 

DEğişen Parça-/-Fiyat Fazlası:
İşlemci AMD (Ryzen) R5 2600 :=: +286TL
Ekran KArt :=: İnno3D 1650 Süper twin x2 Oc 4gb :=: +394TL
Ram :=: +1 :=: X2 Fiyat Oluyor.
Depolama :=: NetacN535S 480Gb :=:+206 TL

Monitör :=: AOC 21,5" G2260VWQ6 75Hz 1Ms VGA-/-HDMI-/-DP FHD FreeSync :=: +979TL 

Fiyat :=: 6.346TL Yaklaşık 6.400Tl Diyebiliriz
Önceki (Original) Fitay :=:4.101TL

NOT :=: Hocam Normal Paylaşmayı Hayla Bulamadım Resim Paylaşma Var Fakat Link Girmemi İstiyor Bende Pcden Direk Paylaşmayı Bilmediğim Ve Bulamadığım İçin Drive Link'i Attım Oradan Görebilin Diye Teşekkürler Belki Olur Diye Altada Atacam Link Girip Bakalım İnş Olur.
[img=646x686]
vwqvwq

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
R5 2600 önermem ya 3100 ya 3500 yada 10100F işlemci seçin. Anakartta Biostar markasında MH takılı modelleri önermem. Önerdiğim 10100F sistem daha iyi bir seçim sizin için.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam MH Markasını Önermem Demişsiniz Ama Atmış Olduğunuz 1.pc De Original O Vardı Sanırım Fotodaki İle Değiştirmem için Foto Atmışsınız Yanlışım Varsa Düzeltin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Biostar markasında MH takısı olan kartları önermem evet. İlk sistemdeki anakartı atlamışım onu +102 TL daha ekleyip 2. anakart seçin. Toplamda 1. monitör ile 5.280 TL yapıyor. Gerisinde sorun yok.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
hocam bişey sormak istiyorum şimdi ben pc ye montaj hismeti istesem ve pc gelince kullana kullana eskiyecek vede tozlanıp kirlenecek ayrıca macunu kuruyacak sonuçta bu kiri tozu macun olayını falan yapmak için işlemcini fanını çıkarsam işlemciyi çıkarsam ( bunları rahat çıkarmak için ekran kartınında yerinden çıkması gerek bence) bu işlemleri yapsam güç kaynağının fan kısmında ( hava hirişi-/-çıkışı kısmından söz ediyorum) tozları bir fırça yardımı ile silerim onu çıkarmaya gerek yok belki 1 yıl sonunda detaylı temizlik gerekir onun için sonuçta oradada bir fan var vede hava var içinde orada da toz birikir falan desek bunları yapınca kısaca garantiden çıkarmı çıkmazmı parçalar merak için soruyorum benim bu kullanmış olduğum kasayı babam getirmişti zamanında ve ben garanti için böyle yapsam bozulurmu falan demeden cahilce açmıştım zamanında ki Allah'a Şükür hiç Bozulmadı bunu sormak istemiştim sadece 

NOT :=: PC hakkında hiçbirşey bilmediğimi-/-çok az şey bildiğimi kabul ediyorum ondan soruyorum zaten cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Ayrıca Pc İçin Şimdiden Ayrıca Bir Teşekkür Ederim Almam Yaklaşık Bi Şöyle 5-/-6 Ay Falan olacak Belki Ama Olsun Umarım O Zamana Kalır :D

ugur.gozaydin' Alıntı:
Biostar markasında MH takısı olan kartları önermem evet. İlk sistemdeki anakartı atlamışım onu +102 TL daha ekleyip 2. anakart seçin. Toplamda 1. monitör ile 5.280 TL yapıyor. Gerisinde sorun yok.

Hocam Bİde Ryzen 5 2600 Neden Önermediğinizi Merak Ediyorum Sanırım Önermemenizin Sebebi 1600 den Pek Bi Farkı Olmaması Diye Sanıyorum Yanlışsam Düzeltin 
Bide Hocam Sizce Benim O Size Sunmuş Olduğum Pc yi Ryzen 5 1600 İşlemcisine geri döndürüp üstüne anakartı biostar b450(OC) yapsak +125TL Sizce Sizin Önermiş Olduğunuz Sistemden Daha Kötü Mü Olur 

Not:=: Şu Korona Döneminde Yayıncılık Furyasına Bende ucundan Tutundum Biraz Eskilerde İnternet Kafeden Yaptığım Yayınlar Kadar Kaliteli Olmasada O Zamanlardaki Arkada Çalışan Birsürü Ses Programı Yerine (İnternet Kafedeki Kişilerin Bağırmasını Kesip Sadece Benim Sesimi Alması İçin Gerek Bir Sürü Progam Açıktı Arkada) Herşey İçin 1 Program Yeterli Oluyor Şimdilerde ama Bide ben Çok Fazla Depolamada C Diskini Kullanmam Gerekiyor Ondan Dolayı 500gb Yada Yakını Almayı Planlıyorum Bide İlk Başta Bahsettiğim Yayın Olaylarından Dolayı 2x8Gb Almayı Planlıyordum Ama Önerilerinizi Bekliyorum Cidden Benim için Çok Değerliler Diyebilirim. İyi Akşamlar

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam Ben  Sistemimi Belirledim :=:

Kasa:=: Pollux 3AN
CPU:=: AMD Ryzen5 1600AF
AnaKart:=: Gigabyte GA-A320M-S2H (Biostar B450Mh Alıcaktım Fakat Mh Önermem Dediğiniz İçin Bir Bildiğiniz Vardır Diyerekten A320 Seçtim)
GPU:=: Inno3D GTX1650 Super Twin x2 OC 4Gb 128Bit (Asus Phoenix GTX1650 Super Oc 4Gb Alıcaktım Fakat Stokta Yok Ondan Dolayı Diğerini Seçtim)
Ram:=: Crucial Ballistix 8Gb 3000Mhz DDR4 Cl15 (X2=16Gb)
Depo:=: Netac N535S 480Gb 560-/-520 Mbs 2,5" Sata SSD
PSU:=: GameGaraj 650W 80+Bronze

Benlik Belirlediğim Böyle İsteklerime Göre Siz Ne Düşünüyorsunuz. Yok Ram Verilcek Para İşlemci Verilebilirdi Depolama Fazla-/-Az Olmuş Bu Sisteme O Anakart Olurmu-/-İyi Tercih Olmuş Yada Amd Ryzen 5 1600 Yerine 101000F Daha İyi Olabiliridi Gibi Gibi...

Not:=: Stokta Yok Diye Başka Seçmiş Olduğum GPU da Stokta Yokmuş Sonradan Fark Ettim Yani Yazılı Olan İki Grafik Kartı da Stokta Yok İlk Hangisi Gelirse Onu Alıcaz Artık Yapacak Bişey Yok Tabi Alıcağım Zaman İkiside Olursa Asus Almayı Düşünüyorum.

Efendim Monitör Olarakda Sizin Bana Nacizane Tavsiyeniz-/-Öneriniz Olan Philips Monitörünü Almaya Karar Kıldım

Umarım Kazasız Belasız Başlarına Bişeyler Gelmeden Güzel Güzel Gelirler Onları Aldığımda Ve Bende Kullanmaya Başlayabilirim Umarım 

Size Herşey İçin Teşekkür Ederim Siz Olmasanız Bu Pc Belkide Toplanamayacaktı Gerçi Halaa Daha Tam Toplanmış Deil Ve Parasıda Tam Olarak Hazır Deil Ama Hazır Olan En Kısa Sürede Alacağımdan Emin Olabilirsiniz Tabi Sizin Bu Sistemde Görmüş olduğunuz Bir Kusur Olursa Onlarıda Kesinlikle Dikkate Alıcam Hatta Sistemi Komple Değiştirebilirim Tekrardan Her Şey İçin Teşekkürler.

Efendim Konuyla Çok Alakasız Olacak Fakat Şöyle Bir Hesap Yaptım Tam Olarak Doğum Günümün olduğu Zamanda Sistemi Almış Olacağım Monitör Dahil Yani Bir Nevi Sizden Doğum Günü Hediyesi Gibi Bişey Olacak Diye Sayıyorum Ben Bu Tavsiyeleri Ve Yardımlarınızı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
1600 AF ile 2600 işlemcileri denk sayılırlar o yüzden 1600 AF daha ucuz olduğundan 2600 önermem. Ayrıca bu iki işlemci yerine 3100 veya 10100F alınabiliyorsa ki 10100F özellikle biraz daha iyidir bu 2 işlemciyi önermem.

Sizin bu sistem ortalama 6300-6400 TL bandına geliyor ki size zaten ben bu fiyatın çok az üzerine sistem önermiştim.

Sistem :   - Yazan fiyata bu sistemi aşağıdaki değişimleri yapıp ve 2 veya 3 numaralı monitörü alabilirsiniz. 10100F + 1650 Super kartı olan güzel bir sistem almış olursunuz.

• Kasa Değiştir : Dark Diamond PRO Mesh
  • Güç Kaynağı Değiştir : Aerocool 500W 80+ BRONZE Cylon
 Monitör : 

Toplamda 6.671 TL yapıyor.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam Şuanki İndirimli Fiyatı 5.200 Tl Fakat Ben Ooo Ooo Oo O Diyeceksiniz Belki Ama Yakın Zamanda Alamayacam Eylül Ayına Doğru Alabilecem Monitör Dahil O Şekilde Hesaplıyorum Ve Şuan İndirimli Hali Montaj Dahil 5.3K İndirimsiz Hali 6K-/-5.9K Civarı Görünüyor Ben O Şekilde Hesaplayarak Yapıyorum Ve Alacağım Zamanda İndirimli Olurmu ozamanda Bilmiyorum Ondan Dolayı Bu Sistemi Önerdim Sadece Bide 3100 den Bahsetmişsiniz benim Ayarlamış Olduğum Sistemdeki İşlemciyi Seçeneklerde Olan Ryzen 3 3100 İle Değiştirilebiliyor Ryzen 5 Veya Diğerleri Yok Sadece Ryzen 5 1600 -/- 2600 Ryzen 3 1200-/-3100 var seçenek olarak  onu seçincede diğer herşey yine bahsetmiş olduğum gibi olduğunda-/-seçildiğinde (üstte bahsetmiştim) 5233Tl oluyor
moniyör yine aynı desek sizin söylemiş olduğunuz toplam neredeyse diğer sistemle arasında 100 max250 Tl fark oluyor ama dediğim gibi eylül ayına doğru alabilecem malesefkine anca o zaman toparlayabilirim son zamanlarda yapmak zorunda kaldığımız harcamalardan dolayı Sadece Bahsetmek istedim tabi yine o zamanlarda sizin bahsetmiş olduğunuz sistem indirime girerse tekrardan size son bir kez daha danışaraktan son kararımı vermiş olucağım.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Hocam Başka Bir Forumda Gezinirken Benim Bu Sistemde Kullanacağım R3 3100 İçin Cronik Sorunlu Diye Bİr Cevap Gördüm Acaba Bilmediğim Bir Sıkıntısımı Var Alacağım PC De Sıkıntı Olmasın Diye Öğrenmek İçin Yazmıştım Da Bilgilendirirseniz Sevinirim Teşekkürler.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
:D Emojisi Attığınıza Göre Öyle Bişey Yok Diye Görünüyor Hocam Birkaç Kişiye De Sordum Soruşturdum Yok Dediler O Arkadaş Acaba Neye Dayanarak Söyledi Merak Ediyorum Bende Doğru Biliyormuşum Öğrenmiş Oldum Teşekkürler Yanlışım Varsa Düzeltin.

Hocam Bide Bana B450M Anakartını Önerdiler Pc Alacaksan B320M Yerine Onu Al O Daha İyi Diye Fakat Buna Sizin Fikrinizi Almak İstedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bütçeye göre değişir anakart seçimi. İlk başta anakartı minimumda tutmak iyidir. Yani diğer bileşenlerden kısmanız gerekmiyorsa anakartı yükseltin ama diğer bileşenlerden kısıyorsanız anakartı minimumda tutun. A320 yerine B450 alınabilir ama bu dediğime göre karar verin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri