Öneri Termal Macun..

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
Ben Pc İçin Termal Macun Alacam Ama Hangisini Alsam İyi Olur Bir Bilgiliniz Var Mı?!
Şahsen Bakındım Ama Oralar Çok Karmaşık Geldi Bana Ondan Dolayı Karışmadım Ve Açıkçası Sahte Olanlar Vsr'de Varmış Sanırım Ondan Dolayı Sormak İstedim.
Teşekkürler.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
o da iyi fakat fiyat farki cok fazla
Thermal Grizzly kyronout Dendi Bana Ama O Nasıl (Sıvı Metal Sanırım Ama Ben Sıvı Metal İstemiyorum Macun İstiyorum 13-/-15 Yıllık PC İçin Deymez O Kadara Diye Ne Kadar Yeni PC Geçecek Olsam Da)

Bunu Alıyorum O Zaman Hocam ?!

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
kim ne derse desin tartışmasız en iyisi budur
Neye Göre En İyi Hocam Ama İşte O Da Önemli..
Mesela Yukarıdaki Attığımda Gramaja Baktım Çünkü 15 Yıllık PC'ye Bakır Blok Bağlasam Yine Soğur Yani Yanlış Anlamazsan Ama Şimdi Bu PC Yerine Yeni PC Alacam Yakın Olmayan Bir Zamanda Ondan Dolayı Alıyorum Yoksa Elimdeki Dandik Markasız Ne olduğu Bilinmeyen Macun Da Gider Şuanki PC'ye..
Yanlış Anlama Rencide Etmek Yaa Aşağılamak İçin Demiyorum Sadece Sebep Arıyorum Söylediğin Şey İçin.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Neye Göre En İyi Hocam Ama İşte O Da Önemli..
Mesela Yukarıdaki Attığımda Gramaja Baktım Çünkü 15 Yıllık PC'ye Bakır Blok Bağlasam Yine Soğur Yani Yanlış Anlamazsan Ama Şimdi Bu PC Yerine Yeni PC Alacam Yakın Olmayan Bir Zamanda Ondan Dolayı Alıyorum Yoksa Elimdeki Dandik Markasız Ne olduğu Bilinmeyen Macun Da Gider Şuanki PC'ye..
Yanlış Anlama Rencide Etmek Yaa Aşağılamak İçin Demiyorum Sadece Sebep Arıyorum Söylediğin Şey İçin.
Almadıysanız Mx6 alın, kıvamı daha iyi Mx4'ten hemde daha yeni üretim. Mx4 artık üretilmiyor. Amazon veya Teknobiyotikten alın attığınız gibi.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
997
Fiyat farkına mx6 değeceğini düşünmüyorum. Mx4 almanızı öneririm

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Fiyat farkına mx6 değeceğini düşünmüyorum. Mx4 almanızı öneririm
Merhabalar -/- Selamlar Hocam(lar)..
Ben Pc İçin Termal Macun Alacam Ama Hangisini Alsam İyi Olur Bir Bilgiliniz Var Mı?!
Şahsen Bakındım Ama Oralar Çok Karmaşık Geldi Bana Ondan Dolayı Karışmadım Ve Açıkçası Sahte Olanlar Vsr'de Varmış Sanırım Ondan Dolayı Sormak İstedim.
Teşekkürler.
Laptopta kullanılacaksa Mx4 pump out yapıyor. Mx6 daha yoğun bir kıvama sahip. Masaüstü ise ikiside iş görür 15 yıllık pc de. Sağlam yerden almak önemli, çakması çok.

Son düzenleme:
KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Laptopta kullanılacaksa Mx4 pump out yapıyor. Mx6 daha yoğun bir kıvama sahip. Masaüstü ise ikiside iş görür 15 yıllık pc de. Sağlam yerden almak önemli, çakması çok.
Şuan Son 1 Kereye PC'de Kullanacam Lakin Gerisini Laptop'a Harcayacam Tabi Laptop Daha Alınacak Hocam Ve Hayır Daha Almadım. Ama Kıvam O Kadar Önemli Mi Yani Bide Pumpout Demişsiniz O Nedir.

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Arctic serisi termal macunda iyidir, orta bütçenin ideali. Eğer bulabilirseniz MX6 almanızı öneririm. 5900x işlemcisini MX4, MX5 ve MX6 macunlarıyla deneyimledim. En iyi sonucu veren MX6 macunu oldu, MX4 ile MX6 arasında 4 derecelik bir fark ortaya çıktı.

Yükte:
MX4: 66 Derece
MX5: 62 Derece

Ancak boşta 3 derecelik bir fark oldu:
MX4: 39
MX6: 36

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Şuan Son 1 Kereye PC'de Kullanacam Lakin Gerisini Laptop'a Harcayacam Tabi Laptop Daha Alınacak Hocam Ve Hayır Daha Almadım. Ama Kıvam O Kadar Önemli Mi Yani Bide Pumpout Demişsiniz O Nedir.
Pumpout, macunun kıvamından dolayı yüksek sıcaklığa maruz kaldığında macunun işlemci üzerinden çipin kenarlarına doğru kayması, yani blokla temas eden macunun gitmesi oluyor. Ne kadar yoğun ve kıvamlı macun, o kadar iyi bu yüzden laptoplarda. Pullsar Pulwark Bold macun, Mx6'dan daha da yoğun bir macun örnek olarak, laptoplarda arkadaş kullanıyor, ideal bir macun laptop için. Mx4'e göre de 5-6 derece fark ediyor. Mx4 yeni, ısınan ve uzun süreye ısıya maruz kalacak oyuncu laptopları için kullanmanı önermem. Eski laptobunu vs macununu yenilemek istersen alınır, zaten güçlü ısınan işlemciler değiller ve tam yük çalışmıyorlar genel olarak. Masaüstünde ikisi de olur. Zalman Zm-Stc8 de Mx4'le eşit seviyede bir macun ayrı bir fikir olarak.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Pumpout, macunun kıvamından dolayı yüksek sıcaklığa maruz kaldığında macunun işlemci üzerinden çipin kenarlarına doğru kayması, yani blokla temas eden macunun gitmesi oluyor. Ne kadar yoğun ve kıvamlı macun, o kadar iyi bu yüzden laptoplarda. Pullsar Pulwark Bold macun, Mx6'dan daha da yoğun bir macun örnek olarak, laptoplarda arkadaş kullanıyor, ideal bir macun laptop için. Mx4'e göre de 5-6 derece fark ediyor. Mx4 yeni, ısınan ve uzun süreye ısıya maruz kalacak oyuncu laptopları için kullanmanı önermem. Eski laptobunu vs macununu yenilemek istersen alınır, zaten güçlü ısınan işlemciler değiller ve tam yük çalışmıyorlar genel olarak. Masaüstünde ikisi de olur. Zalman Zm-Stc8 de Mx4'le eşit seviyede bir macun ayrı bir fikir olarak.
Çok Sıvı Olunca Mı Olur Diyecem Ama Zaten Isıyı Görünce Kurumaz Mı Bu Hocam (Hemen Olmasa Da Kuruyor Yani Sonuçta)

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Çok Sıvı Olunca Mı Olur Diyecem Ama Zaten Isıyı Görünce Kurumaz Mı Bu Hocam (Hemen Olmasa Da Kuruyor Yani Sonuçta)
Az yoğun macun, işlemci üzerinden kayıyor laptopta, kullanacağınız amaca göre tercihinizi yapın yani. Çok yoğun çabuk kuruyacak diye bir şey yok. 1-2 yılda bir değiştirin macunu yoğun kullandığınız bir cihaz ise.

KS

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Az yoğun macun, işlemci üzerinden kayıyor laptopta, kullanacağınız amaca göre tercihinizi yapın yani. Çok yoğun çabuk kuruyacak diye bir şey yok. 1-2 yılda bir değiştirin macunu yoğun kullandığınız bir cihaz ise.
7/24 Kullanacağım Ve Edit Falan Yapıyom Haftanın 3 Günü Onun Dışında Yoğun Kullanım Diyebileceğim Oyunlar Var Ama Onlarda Da Medium Ayarlarda Geziyom Genelde.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri