Soru Thermalirght Peerless Assassin Mi Snowman T6 Mı?

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
İşlemci
.
Ekran Kartı
.
ryzen 9 7900 işlemci için thermalirght peerless assassin 120 se düşünüyordum çok bir bütçem yok, snowman t6 nın tpa 12 se den daha ucuz olduğu için eğerki o da olur ise onu alabilirm sizce nasıl yapmalıyım?

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Deepcool Gammax AG400 kendim 2 ay önce aldım memnunum sizede öneririm.
aynı işlemci mi? birde duo bi soğutucu değil sanırım r9 7900 gerçekten de soğutabilirmi? yani aynı işlemci sizde varsa soğutuyo demektir ama acab ortalam değerleri söyleyebilirmiisn sende sıcaklık değerleri nasıl?

favian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
aynı işlemci mi? birde duo bi soğutucu değil sanırım r9 7900 gerçekten de soğutabilirmi? yani aynı işlemci sizde varsa soğutuyo demektir ama acab ortalam değerleri söyleyebilirmiisn sende sıcaklık değerleri nasıl?
Bende ryzen 5 5600x işlemci var stok soğutucu ile 90 a dayanıyordu bazı oyunlarda ama bunu kullanmaya başladığımdan beri boşta 40 dereceyi geçmiyor oyunlarda bugüne kadar 67 68 dereceyi geçtiğini görmedim.

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Bende ryzen 5 5600x işlemci var stok soğutucu ile 90 a dayanıyordu bazı oyunlarda ama bunu kullanmaya başladığımdan beri boşta 40 dereceyi geçmiyor oyunlarda bugüne kadar 67 68 dereceyi geçtiğini görmedim.
bilemedim ya hani ryzen 9 7900 için uygun olurmu o soğutucu ben biraz araştırayım onu da teşekkürler!

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
513
7900 aşırı ısınmaz Stok soğutucusu bile iş görür. Hadi yaz sıcaklarında daha serin olsun dersen,aşağıdaki soğutucu,marka ve kalite olarak ziyadesi ile fazla bile gelir Fiatda indirimli.

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
7900 aşırı ısınmaz Stok soğutucusu bile iş görür. Hadi yaz sıcaklarında daha serin olsun dersen,aşağıdaki soğutucu,marka ve kalite olarak ziyadesi ile fazla bile gelir Fiatda indirimli.
peki onun yerine dark freezer x123 duo alsak veya direk single alsak nasıl olur yetermı sizce?

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
7800x3d işlemcime th spirit 120 kullanıyorum memnunum İzmir’de yaşıyorum 40 derece havaya göre gayet formda; forumdaki arkadaşların önerisiyle almıştım 7 borulu olması bence mükemmel ama sıvı soğutucu da düşünebilirsiniz

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
513
Silverstone'nin kalitesi ,soğutma alanında bi dünya markasıdır Ayrıca duo olayınıda kafanızdan silin,atın, bi -iki derece anca farkeder.i Bi soğutucuda aslolan alüminyum yaprakçıklı kütle ve ısı boruları kalitesidir.Bunlar kalitesiz ve zayıf olursa, değil duo,,136 tane fan taksanızda ,hiç bi işe yaramaz.

20 senedir overclock yaparım Soğutucular ile çok uğraştım .Tecrübe ile sabittir.

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Silverstone'nin kalitesi ,soğutma alanında bi dünya markasıdır Ayrıca duo olayınıda kafanızdan silin,atın, bi -iki derece anca farkeder.i Bi soğutucuda aslolan alüminyum yaprakçıklı kütle ve ısı boruları kalitesidir.Bunlar kalitesiz ve zayıf olursa, değil duo,,136 tane fan taksanızda ,hiç bi işe yaramaz.

20 senedir overclock yaparım Soğutucular ile çok uğraştım .Tecrübe ile sabittir.
o zaman son olarak yukardaki arkadaş Thermalright Assassin spirit 120 önermiş sizce sizin önerdiğiniz silverstone mudur yoksa arkadaşın th spirit 120 si midir?

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
:D benim r7 7800x3d yi 65-70 derecelerde sabit tutuyor İzmir de kapalı odada 40 derecede arkadaşımda sıvı soğutucu var msi mpg coreliquid k240 aşağı yukarı aynı sıcaklıklarda seyir ediyor r5 7600x i var onunda o yüzden bir pişmanlık hissettirmedi bana sağ olsun başta kuru cacık hocam da yardımcı oldu sistemi dizerken

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
:D benim r7 7800x3d yi 65-70 derecelerde sabit tutuyor İzmir de kapalı odada 40 derecede arkadaşımda sıvı soğutucu var msi mpg coreliquid k240 aşağı yukarı aynı sıcaklıklarda seyir ediyor r5 7600x i var onunda o yüzden bir pişmanlık hissettirmedi bana sağ olsun başta kuru cacık hocam da yardımcı oldu sistemi dizerken
bende thermalright a güveniyorum zaten onu almayı planlıyorum ama fiyattan düşüp performansdan çok da düşüş yaşatmıcak bi ayrı soğutucu varmı diye merak ediyordum ama kuru cacık hocam silverstone yete diyosa silverstone yeterdir herhalde yada birazcık daha para verip senın th sprit 120 yi de alabilirim

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Hocam kesene uygun olanı al kasana sığar mı bilmiyorum spirit 15 cm ediyor kuru cacık hocam daha bilgilidir performans konusunda; ben elimdeki malzemeden çok memnunum ama 1799₺ ye almıştım

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam kesene uygun olanı al kasana sığar mı bilmiyorum spirit 15 cm ediyor kuru cacık hocam daha bilgilidir performans konusunda; ben elimdeki malzemeden çok memnunum ama 1799₺ ye almıştım
valla burda 1500 tl o yuzden çok da kotu de değil fiyatı alınabilir eğerki kuru cacık hocam bunun silverstonedan daha iyi olucağını söylerse

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
513
Silverstone fiat olarak daha uygun olduğu için ve 7900 aşırı ısınmadığı için önerdim. Thermalright bi tık daha önde olabilir ama pahalı.Fakat illa tt istiyorsan, 5 ısı borulu ve ikisinin arası fiatta satılan king modelide var.
1200 TL.

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Silverstone fiat olarak daha uygun olduğu için ve 7900 aşırı ısınmadığı için önerdim. Thermalright bi tık daha önde olabilir ama pahalı.Fakat illa tt istiyorsan, 5 ısı borulu ve ikisinin arası fiatta satılan king modelide var.
1200 TL.
Hocam sana konudan bağımsız bir soru sormak istiyorum ama burdan sormam doğru mu bilmiyorum

KS

sorizax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
1200 TL.
bu iyiymiş aslında bunu alalım ozmn teşekkür ederim hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri