60.000 TL ve üstü Topladığım Sistem Mantık Mı

ademtrgg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
7500f am5
Ekran Kartı
7900 gre
kodu

Ramx2

Ssd x2

Fan x4

KS

ademtrgg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kaça maloluyor? Hazır olarak daha iyi seçenek olabilir.
63 bin monitör ile hazır sistem tercih etmedim çünkü ben bu sistemi ileride geliştireceğim ve orda sadece ekran kartı ve işlemci iyi oluyor gerisi tek tük markalar sıvı soğutma bile yok mesela bende 360 çünkü ileride geliştireceğim ama orda hiç olmaya bile bilir o yüzden tek tek topladım ama bi öneriniz var ise alabilirim

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,828
63 bin monitör ile hazır sistem tercih etmedim çünkü ben bu sistemi ileride geliştireceğim ve orda sadece ekran kartı ve işlemci iyi oluyor gerisi tek tük markalar sıvı soğutma bile yok mesela bende 360 çünkü ileride geliştireceğim ama orda hiç olmaya bile bilir o yüzden tek tek topladım ama bi öneriniz var ise alabilirim
Bu sistemde istediğiniz özelleştirmeleri yapın çok daha mantıklı bir seçim

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,110
kodu

Ramx2

Ssd x2

Fan x4

Cam kasa zorunlu değilse hazır sistem olarak çok daha iyi şeyler çıkarırız. Hele 1 tane fan için 1200TL vermeniz beni bitirdi. Asla alacağım bir sistem değil açıkçası. Hazır sistemlerin çoğu özelleştirilip adam edilebiliyor.

ahmtbzkrt

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Neden Corsair soğutucu ?

Arctic 360 sıvı soğutucu indirimdeydi. indirim devam ediyorsa alınabilir. O yoksa deepcool ls720 alınabilir.

Corsair bence iyi değil.

Kasa olarakta içinde fan dahil kasalar var. bence onlara bakmanızı öneririm.

KS

ademtrgg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Cam kasa zorunlu değilse hazır sistem olarak çok daha iyi şeyler çıkarırız. Hele 1 tane fan için 1200TL vermeniz beni bitirdi. Asla alacağım bir sistem değil açıkçası. Hazır sistemlerin çoğu özelleştirilip adam edilebiliyor.
Lianli nin bu kasası ve fanları bence çok hoş ondan bunu sectim pahalı baya ama dediğiniz gibi

Hazır sistemler üstte yazdığım gibi düşünüyorum ama bi oneriniz varsa bakayım onada

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,110
Lianli nin bu kasası ve fanları bence çok hoş ondan bunu sectim pahalı baya ama dediğiniz gibi

Hazır sistemler üstte yazdığım gibi düşünüyorum ama bi oneriniz varsa bakayım onada
Monitörle 63k bütçe için 7500f+4070TiS veya 7800X3D+4070Super kombosu yapardım. Örnek 7500F+4070TiS için
Bu sistemi görseldeki gibi özelleştirirsin. Soğutucu olarak çoğu 240mm soğutucuyu rahatça geçen bir kule tipi soğutucu seçtim. Hem performans hem sessizlik açısından iyi olsun diye. 360mm seçmezdim, eğer isterseniz o listede baya güzel olan Thermalright Aqua Elite 360mm soğutucusu var. Ama 7500F için hem para israfı hem sessizlikten ödün vermek istemezdim. Ama görünüş sizin için ön planda. Tabii lianli kasası ve fanları istiyorsanız zaten hazır sistem bakmamalısınız tek tek toplamak daha doğru olur. Eğer o kasa ve fanlarda çok kararlıysanız diğer parçalarda yardım edeyim. Ama bence fanlar daha ucuza bulunabilir çok pahalı.

Ekli dosyalar

• 1719227148270.png
    1719227148270.png
    64.4 KB · Görüntüleme: 11

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,280
Sırf fana 4/5 bin TL verilen bir sistem pek sağlıklı olmaz bütçe yönetimi ve parça seçimi çok dengesiz olmuş genel olarak kasa ve fan 10 bin TL filan yapıyor ki bu da gerekli bişey değil çok daha uygun fiyatlı kaliteli performanslı ürünler seçebilirsin

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
513
Hazır sistem alacaksanız ,ilerde sağlam bi işlemci ile upgrade olcaksa ,anakrtı sağlam tutun Anakrtları çok zayıf,çoğunun,çünkü.

KS

ademtrgg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hazır sistem alacaksanız ,ilerde sağlam bi işlemci ile upgrade olcaksa ,anakrtı sağlam tutun Anakrtları çok zayıf,çoğunun,çünkü.
Hazır sisteme asla girmem ya herşeyi çok zayıf tek artısı işlemci ve ekran kartı iyi kasa desen yok rgb desen yok anakart desen yok ssd 500 gb takıyorlar ya soğutma yok herşeyi berbat

KS

ademtrgg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sırf fana 4/5 bin TL verilen bir sistem pek sağlıklı olmaz bütçe yönetimi ve parça seçimi çok dengesiz olmuş genel olarak kasa ve fan 10 bin TL filan yapıyor ki bu da gerekli bişey değil çok daha uygun fiyatlı kaliteli performanslı ürünler seçebilirsin
Performans tan çok göz zevkine önem verdiğinden böyle seçtim belki değiştirebilirim ama sanırım bu şekilde kalıcak ama dediğiniz gibi daha performanslı bir sistem toplanabilirdi lakin bu göz zevkim kahrolsun 😂😂

KS

ademtrgg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ne öneriyirsun peki ama böyle küçük birşey olmasın veya yok bitfenix yok deepcool gibi markalar olmasın lütfen

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,280
Performans tan çok göz zevkine önem verdiğinden böyle seçtim belki değiştirebilirim ama sanırım bu şekilde kalıcak ama dediğiniz gibi daha performanslı bir sistem toplanabilirdi lakin bu göz zevkim kahrolsun 😂😂
Peki hem göze hem performansa etki eden bir sistem olsun istemez misin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri