Topladığım sistemde düşük fps

DPython

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhaba, zamanında rtx 2060 ve r5 4500 lü sistemi aldım gaming.gen den ancak bu sistem olması gereken çok daha yüksekken valorantta 130 fps e kadar düşüyor üstelik en düşük ayarlarda olduğu halde... Ne yapmalıyım? Toplayınca yapmam gereken bir ayar vardı da yapmadım mı acaba. Biostan ramleri falan baktım profile#1 e de çektim mhz lerini veriyorlar başka yapmam gereken şeyler mi var acaba 240 hz monitörüm var en düşük ayarlarda sabit 144 bile almıyorum üstelik valorant gibi bir oyunda..

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Merhaba, zamanında rtx 2060 ve r5 4500 lü sistemi aldım gaming.gen den ancak bu sistem olması gereken çok daha yüksekken valorantta 130 fps e kadar düşüyor üstelik en düşük ayarlarda olduğu halde... Ne yapmalıyım? Toplayınca yapmam gereken bir ayar vardı da yapmadım mı acaba. Biostan ramleri falan baktım profile#1 e de çektim mhz lerini veriyorlar başka yapmam gereken şeyler mi var acaba 240 hz monitörüm var en düşük ayarlarda sabit 144 bile almıyorum üstelik valorant gibi bir oyunda..
Ram MHzlarında problem yok dediniz. Driver kurulumu ve bios update yaptınız mı ? Sistemi kurarken crack uygumalar kullandınız mı ? Sistemi Esed nod 32 ve malwarebytes ile taratın.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Sistem güç yönetimini performansa çekerek deneyebilir misiniz bir de ?

Bios ve sistem güncellemelerini kontrol etmeyi unutmayın.

Ek olarak işletim sistemi w10 mu w11 mi?

KS

DPython

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Sistem güç yönetimini performansa çekerek deneyebilir misiniz bir de ?

Bios ve sistem güncellemelerini kontrol etmeyi unutmayın.

Ek olarak işletim sistemi w10 mu w11 mi?
Şimdi bios güncellemesini tekrar kontrol edicem onun dışında her şey güncel sanırım başka ne güncellemem lazım tam olarak herhangi bir crack uygulamayla kurulum yapmadım lisanslı windows 11 pro var sistemde

Kemo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
127
İşlemciniz ve ekran kartınız ile aynı olan incelemeleri izlemenizi öneririm. Onlarda ort kaç FPS alınıyor. Valorant gpu dan çok CPU odaklı çalışıyor bunun da etkisi olabilir

KS

DPython

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
İşlemciniz ve ekran kartınız ile aynı olan incelemeleri izlemenizi öneririm. Onlarda ort kaç FPS alınıyor. Valorant gpu dan çok CPU odaklı çalışıyor bunun da etkisi olabilir
Pc hocasi videosunda valorant ultra ayarlarda avg 310 civari max 466 alirken ben minimum ayarlarda 240i goremedim.. 130 lara kadar inebiliyor ortalama 170 civarinda valorant minimum ayarlarda ne yapmaliyim kafayi yemek uzereyim

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Şimdi bios güncellemesini tekrar kontrol edicem onun dışında her şey güncel sanırım başka ne güncellemem lazım tam olarak herhangi bir crack uygulamayla kurulum yapmadım lisanslı windows 11 pro var sistemde
Sebep bence W11 hocam.

Henüz daha stabil olmadığı için bu tür sıkıntılar çok oluyor.
W10 a geçme imkanınız varsa, deneyin derim.

Kemo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
127
Sebep bence W11 hocam.

Ben w11 kullanıyorum 350 ort FPS alıyorum, ekran kartı aynı ancak benim işlemcim i5 12400f

KS

DPython

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Sebep bence W11 hocam.

W10 da da farkli degildi ki. Forza 4 te ultimate ayarlarda aldigim fps i valorantta alamiyorum. Forza vs. Ekran karti kullanan bir oyun ancak valorant cpu kullandigi icin acaba yapmadigim cpu ile ilgili bir seyler olma olasiligi var mi? Gpu kullanan oyunlar normal gozukuyor her yeni nesil oyunu ultrada oynuyorum.

kyrkrtsh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben de aynı sistemi satın aldım aynı sorun var testlerdeki fps değerleri yok anlamış değilim yardım lazım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri