Toplama sistem ve yorumlar

LeoN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar bu sistemi yaklaşık 3,4 ay önce topladım şuan kullandığım sistem bileşenleri bu şekilde. Bu sistemi 5000 TL civarı bir fiyata topladım. Bu sistemi kafama göre dizdiğim için bazı noktalarda gereksiz hata yapmış mıyım? eksik yönleri neler? Bilgi almak adına konu açmak istedim zira GTX 1070 turbo (referans modeli) olduğundan dolayı ısı dereceleri 78 değerleri bulabiliyor. Buda benim canımı sıkıyor afterburner programıyla fan hızını artırıp öyle giriyorum oyunlara. bunu bir hata olarak, bir tecrübesizlik olarak görüyorum sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler? İşlemci konusuna gelirsek 7700 K ibareli de alabilirdim ama bütçem fazla olmadığından CPU fanına para ayıramadım, hız aşırtma işlemleriyle de uğraşmak istemedim sizce mantıksız mı? değerli yorumlarınızı bekliyorum hocalar :)

Ekran kartı: GTX 1070 turbo
İşlemci: i7 7700 (stok fan kullanılıyor)
Anakart: MSİ Z270a pro
RAM: 2x8 CORSAİR 2400MHZ cl16
POWER KASA: N10 5xFan High Power 750 bronze +80
SSD: 250 GB Samsung 850 evo

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
sistemin iyi ancak keşke işlemcinden biraz kısıp ekran kartını referans model yerine standart bi model alsaydın

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Overclock yapmayacağınız için anakartı H serisi alablirdiniz bu sayade biraz daha bütçe artmış olurdu. Referans model ekran kartı almasan daha iyi olabilirdi. Ram CL değeri biraz yüksek MHz değerini görmediğimden fazla yorum yapmıyorum 14-15 alsan iyi olurdu. Geri kalanlarında sıkıntı yok.

KS

LeoN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
sistemin iyi ancak keşke işlemcinden biraz kısıp ekran kartını referans model yerine standart bi model alsaydın

Haklısın 3,4 yıl kullanacağımdan dolayı işlemciyi i7 tercih etmek istedim kabylake mimarisini görünce almak istedim bu şekilde oldu. Ekran kartı referans modeli cidden benimde canımı sıkıyor oysaki oyunlardan performans arayan birisiyim. 78 derece yeterli çok aşırı gözükmüyor ama benim gözümde fazla ısı değeri olarak yer edindi, öyle hissediyorum. Değerli yorumun için teşekkür ederim.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
evet biraz fazla bir rakam kabylake olarak bunu alabilirdin azda olsa elindeki para artardı
i7 7700 3.6 GHz 4.2 GHz 8 MB L3 65 W 303 $

KS

LeoN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Overclock yapmayacağınız için anakartı H serisi alablirdiniz bu sayade biraz daha bütçe artmış olurdu. Referans model ekran kartı almasan daha iyi olabilirdi. Ram CL değeri biraz yüksek MHz değerini görmediğimden fazla yorum yapmıyorum 14-15 alsan iyi olurdu. Geri kalanlarında sıkıntı yok.
Evet haklısın ancak Anakartı m2 girişi olsun, hafıza  sınırı olsun 3800 OC desteklemesi olsun 520 lira gibi bir fiyata sahipti OC yapmıyacağım ama genede ileri dönük olduğundan dolayı RAM yükseltebilirim, M2 takabilirim açıkcası yükselteceğim için ileriye dönük yeni bir yonga seti olan z270 yonga setini tercih etmek zorunda kaldım. kabylake sistemlerin bios güncellemesiyle uğraşıp skylake ile güncelleyeceğim diye uğraşmak istemedim. Verdim gitti düşüncelerime göre ileri dönük olduğunu hissettim sistemin. Bu arada MHZ değerini güncelledim.(2400 MHZ) CL 14,15 değerlerie inemedim birde sistemi aynı siteden getirdiğim için değiştirmek istemedim açıkcası indirim vardı. Ekran kartı konusunda haklısın bana göre yüksek geliyor 78 derece bazıları için problem yok ama benim sinirlerimi bozdu diyebilirim. Değerli yorumun için çok teşekkür ederim hocam.

Kaan Akgül' Alıntı:
evet biraz fazla bir rakam kabylake olarak bunu alabilirdin azda olsa elindeki para artardı
Benimde işlemcim i7 7700 bu model diye biliyorum. Başka bir şey mi söylemeye çalıştın yoksa ben mi yanlış söyledim bilmiyorum?

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
LeoN' Alıntı:
onur.firatt' Alıntı:
Evet haklısın ancak Anakartı m2 girişi olsun, hafıza  sınırı olsun 3800 OC desteklemesi olsun 520 lira gibi bir fiyata sahipti OC yapmıyacağım ama genede ileri dönük olduğundan dolayı RAM yükseltebilirim, M2 takabilirim açıkcası yükselteceğim için ileriye dönük yeni bir yonga seti olan z270 yonga setini tercih etmek zorunda kaldım. kabylake sistemlerin bios güncellemesiyle uğraşıp skylake ile güncelleyeceğim diye uğraşmak istemedim. Verdim gitti düşüncelerime göre ileri dönük olduğunu hissettim sistemin. Bu arada MHZ değerini güncelledim.(2400 MHZ) CL 14,15 değerlerie inemedim birde sistemi aynı siteden getirdiğim için değiştirmek istemedim açıkcası indirim vardı. Ekran kartı konusunda haklısın bana göre yüksek geliyor 78 derece bazıları için problem yok ama benim sinirlerimi bozdu diyebilirim. Değerli yorumun için çok teşekkür ederim hocam.

Kaan Akgül' Alıntı:
Benimde işlemcim i7 7700 bu model diye biliyorum. Başka bir şey mi söylemeye çalıştın yoksa ben mi yanlış söyledim bilmiyorum?

Şuan sadece 7700K takabilirsin ileri dönük olarak. Intel yeni soket destekli işlemci üretti. Senin şuan kullandığın 1151 pin şuan onun yenisi yok. Fakat 2011-v3 olanların yeni modeli olarak çıkan yani 2066 pin olarak çıkarttı. İlerleyen dönemlerde pin sayısı farklı olarak 1151 pin e karşılık yeni soket çıkartabilir.

Ama bu sistem uzun süre götürür.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri