Soru Toplamayı Düşündüğüm Sistem Nasıl ?

misaakb

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Sizce nasıl olmuş(pc toplama hakkında pek bir şey bilmiyorum arkadaşımın önerileri bunlar).
anakart: işlemci ram: ekran kartı: ssd: power supply: kasa: işlemci soğutucu (sıvı): monitör:

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,964
Sizce nasıl olmuş(pc toplama hakkında pek bir şey bilmiyorum arkadaşımın önerileri bunlar).
anakart: işlemci ram: ekran kartı: ssd: power supply: kasa: işlemci soğutucu (sıvı): monitör:
Toplam ne kadar?
Monitör pek iyi değil.
@Kürşat Kütükçü bir el atar

k0opaenks

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Monitör va veya dp yerine ips bakmanızı tavsiye ederim.

Toplam ne kadar?
Monitör pek iyi değil.
@Kürşat Kütükçü bir el atar
850w güç kaynağı 6600 tl çok fazla değil mi hocam bu sistem için ?

KS

misaakb

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Monitör konusunda haklısınız bende şöyle 20-30 bin liralık olmasada en azından bi 5-10 bin liralık bir monitör düşünüyordum en az. Böyle bir sisteme idarelik bir monitör gitmezdi zaten. Monitörü'de düzeltirsek sistemde herhangi başka bir eksik var mı?

Sistemin fiyatı toplam 48,500 TL

Ayrıyeten eklemek istediğim bir şey daha var. Sizce Technopatın topladığı bu sistemle benim bu toplamayı düşündüğüm sistem arasında ki fark nedir mesela.

k0opaenks

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Monitör konusunda haklısınız bende şöyle 20-30 bin liralık olmasada en azından bi 5-10 bin liralık bir monitör düşünüyordum en az. Böyle bir sisteme idarelik bir monitör gitmezdi zaten. Monitörü'de düzeltirsek sistemde herhangi başka bir eksik var mı?
Güç kaynağı çok fazla kasa daha iyi bir kasa tercih edilebilir. Toplam fiyat ne kadara geliyor hocam ?

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,964

Pahalı 4080 bile toplanabilir hocam.
Monitörüde hesaba katarsak 4070 ti
Şu an forumda en iyi anlayan @ardateo ve kürşat hocalarım. Onları bekleyelim

k0opaenks

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139

Ayrıyeten eklemek istediğim bir şey daha var. Sizce Technopatın topladığı bu sistemle benim bu toplamayı düşündüğüm sistem arasında ki fark nedir mesela.
Bileşen kalitesi işlemci ve ekran kartı farkı var hocam ek olarak 48500 tl 4070 ve i5 bir sistem için üstüne üstlük 1080p 144hz ve ddr4 sistem için cidden çok fazla biraz bekleyin ilgili arkadaşlar çok daha iyisini toplayacaktır paranızı hiç etmeyin.

KS

misaakb

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Ya cidden ben hayatım boyunca işkence çektim. Ve şuan param var. Acımayacağım. Şöyle bir anda 50 bin lira vermeye hazırım. Hatta 60 bin lira.

Gerçekten çok teşekkür ediyorum bu kadar ilgiyi hiç beklemezdim cidden harikasınız.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,964
Ya cidden ben hayatım boyunca işkence çektim. Ve şuan param var. Acımayacağım. Şöyle bir anda 50 bin lira vermeye hazırım. Hatta 60 bin lira.

Gerçekten çok teşekkür ediyorum bu kadar ilgiyi hiç beklemezdim cidden harikasınız.
60a çok güzel şeyler toplanır, şimdiden hayırlı olsun.

k0opaenks

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139

Eğer ki hocam bu fiyat skalasına çıkabiliyorsanız 2k 180 hz ips bir monitörü kesinlikle düşünün.

KS

misaakb

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Eğer ki hocam bu fiyat skalasına çıkabiliyorsanız 2k 180 hz ips bir monitörü kesinlikle düşünün.
Monitör konusunda 1 milisaniye gecikme yada 240 hz gibi bir rekabet hırsım yok. Ben daha çok gözüme çok iyi bir görüntü kalitesi vermesi taraftarıyım.

KS

misaakb

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Mantıklı 😃

@misaakb MAKSİMUM BÜTÇEN NEDİR SİSTEM İÇİN
Abi bu gidişle maksimumu bütçeyi 100k ya çıkaracaksınız :D. Bana 4070 li bir sistem yeterli olacaktır. Ayrıca önemsediğim bir diğer unsur iyi bir işlemciye sahip olması. Ve son olarak da bana renkleri güzel verebilecek iyi bir monitör.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,135
Abi bu gidişle maksimumu bütçeyi 100k ya çıkaracaksınız :D. Bana 4070 li bir sistem yeterli olacaktır. Ayrıca önemsediğim bir diğer unsur iyi bir işlemciye sahip olması. Ve son olarak da bana renkleri güzel verebilecek iyi bir monitör.
Saka yapıyoruz kanka 5000 serisi çıkmadı zaten 60k ya 4090 hayal değil kürşat hocam ile gerçek

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri